Renkli Kadınlar

Ünlü Oyuncuyu Bu Halde Görenler İnanamadı

Ünlü Oyuncuyu Bu Halde Görenler İnanamadı
Haberi paylaşın...

Ünlü Oyuncuyu Bu Halde Görenler İnanamadı

39 yaşındaki Rachael Farrokh, Amerika’da yaşayan usta bir oyuncuydu. Farrokh, yakalandığı anoreksiya hastalığı yüzünden çok kilo kaybetti ve bu durum onun hayatında bir çok değişikliğe neden oldu. Peki nedir Anoreksiya hastalığı?

Anoreksiya Hastalığı

Anoreksiya Nervoza olarak bilinen hastalık, daha çok genç kadınlarda görülen, yemek yememek, az uyumak ancak buna rağmen oldukça aktif olmakla beliren psikolojik bir bozukluktur. Bu hastalık genellikle ergenlik dönemlerinde, nadir olarak ta erişkin çağda başlar.  Aşırı zayıflık tutkunu kişilerde bu hastalık görülebilir.

Anoreksia-hastaligi

Rachael Farrokh’un Hayatı

Amerikalı aktris Rachael Farrokh, anoreksiya hastalığından dolayı 18 kiloya kadar düştükten sonra bazı hayırseverlerin yardım kampanyası sayesinde tedavi oldu. Yeniden kilo almaya başlayana oyuncu, hastalık öncesi 56 kiloydu.

Eşi olan Rod Edmondson hastalığı boyunca onun en büyük destekçisi oldu. Oyunculuğu sırasında yetenekli, sağlıklı ve çok çalışkan olan talihsiz kadın kilo kaybı yaşamaya başladı. 18 kiloya kadar düşen kadın şu sıralar eski kilosuna ulaşmaya başladı.

Rachael-Farrokh

Anoreksiya Hastalığının Tedavisi

Bu tarz yeme bozukluğu olan hastalıkların tedavisi zordur. Mümkün olduğunca çabuk profesyonel yardım alınmalıdır. Tedavi yöntemi olarak psikolojik ve beslenme ağırlıklı kombine bir çalışma gerekmektedir. Anoreksia hastalığına yakalanan kişi yardıma gerek duymadığına inanır.

Kişi tedaviyi reddedebilir, tekrar kilo alma korkusu ile tedavi görmek istemeyebilir. Tedavi süreci birkaç yıl sürebilir.

 

Bir önceki yazımız olan 2016 TEOG Sınavı Soruları Ve Cevapları başlıklı yazımızda 2016 Teog, 2016 Teog Sınav Soruları ve Teog Cevap Anahtarı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ