Renkli Kadınlar

Tülin Şahin: “Türk Kadını Çok İyi Giyiniyor”

Tülin Şahin: “Türk Kadını Çok İyi Giyiniyor”
Haberi paylaşın...

Dünyanın en iyi 50 modeli arasında gösterilen Tülin Şahin,  “Türk kadını modayla çok ilgili, trendleri anında takip ediyor. Bence Türk kadınları, şu an dünyanın en iyi giyinen kadınları” diyor.

Tülin Şahin 15 yıldır kariyerini büyük bir istikrarla sürdüren bir model. Türkiye’nin en çok tanınan ve kazanan mankenlerinden birisi olması dışında, uluslararası bir şöhrete ve kariyere de sahip. Yurt dışında onu tam 20 ajans temsil ediyor.

Güzelliği tanımlar mısınız?

Benim için güzelliğin tanımı kalpte kötülük taşımamak, insanları yargılamamak, önyargılı olmamak, kötü konuşmamak, kötülük beslememek gibi içten gelen ‘güzel’ duygulardır.

2017 makyaj trendleri hakkında ne söylemek istersiniz?

Bu sezon özellikle mat ve yoğun ışıltılar moda. Bu ikisinin uyumu oldukça güzel görünüyor ve birbirlerini

dengeliyorlar.

Birçok trend arasından doğru seçimleri yapmak için nelere dikkat edilmeli?

Kendinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Kendinizi tanımadan trendleri üzerinize geçiriyorsanız, moda kurbanı olmanız kaçınılmazdır. Çünkü moda geçicidir ama stil kalıcıdır.

Sizce Türk kadınları nasıl giyiniyor?

Çok iyiler. Modayla çok ilgililer. Trendleri anında takip edip uyguluyorlar. Samimi söylüyorum, dünyanın en iyi giyinen kadınları şu an bence Türk kadınları. Zamanla herkesi geçtiler.

Bu yoğun tempo içinde dinlenme fırsatı bulabiliyor musunuz?

Çalışırken ekibinizle de eğlenebiliyorsanız yorulsanız bile daha az hissedersiniz. Ben her gün çalıştığım için bunu yapıyorum, yıllar içinde böyle yapmayı öğrendim. Örneğin 5 dakika için kahve ve çikolata/tatlı molası vermek bana o an çok iyi geliyor. İstanbul’da trafikte çok vaktim geçiyor, artık stres yapmak yerine trafikte müzik dinliyorum ve o an dinlendiğimi hissediyorum. Stres yönetimini iyi yapmak gerekiyor. Boş vaktim nadir. Boş günlerimde evde olup dinlenmeyi tercih ediyorum.

Sizi hem podyumda hem de ekranlarda sık sık görüyoruz. Bu iki farklı kulvarda koşmayı nasıl başarıyorsunuz?

Bu durum tahmin edersiniz ki çok yoğun bir tempo gerektiriyor. İkisi birbirini besliyor. Diyelim ki bir defileye çıkıyorum, kuliste diğer model arkadaşlarım da tüyolar veriyorlar seyircilere. Her pazar izleyicilerimize ekranda bir moda dergisi hazırlıyoruz aslında. Seyircilerimiz de bu formatı çok sevdiler başından beri. Moda, güzellik, spor, sağlıklı beslenme, seyahat, teknoloji ve otomotiv yani modanın dokunduğu her alan ekranda tüyoları ile birlikte yer alıyor. Tabii haftalık bir ‘moda dergisi’ gibi olunca bunu da 7/24 bir prodüksiyon gibi düşünebilirsiniz. Ekibimle birlikte montajları, yayın oluşturmayı, içerik bulmayı, kurguyu ve her detayı ile bizzat ilgileniyorum. Yani sadece kamera önünde değilim. Bundan da çok memnunum, çünkü o kadar çok şey öğreniyorum ki… TV’nin matematiği bambaşka, bunu da sağ olsun ekibim sayesinde her gün öğreniyorum.

Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde hangi çözümlere başvuruyorsunuz?

Ben enerjim düştüğünde genelde hemen müziğe, çikolataya ve tatlıya yöneliyorum, bu bana çok iyi geliyor. Ekibim veya benimle sürekli çalışan kişiler çok iyi bilir, enerjim düştüyse hemen çikolata ve tatlı bir şeyler ile gelirler. Ve ben anında mutlu olurum. Ben ve ekibim bu konuda çok iyiyiz, hemen anında müzik dinleyip, tatlı bir şeyler yiyip enerjimizi yükseltebiliyoruz.

(Alıntı)

Bir önceki yazımız olan "Aşk Bir Dopamin Oyunudur" başlıklı yazımızda Barış Muslu, dopamin aşk ilişkisi ve Neuroformat hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ