Renkli Kadınlar

Yüz Tipine Göre Makyaj…

Yüz Tipine Göre Makyaj…
Haberi paylaşın...

Makyaj yaparken yüz tipine göre makyaj yapmak önem taşıyor… Makyaj yaparken fazla abartmamak ve yüz tipinize göre bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor…

 

Oval Yüze Makyaj

Oval yüz tipleri en şanslı yüz tiplerinden. Bu yüz tipine sahip kişilerin pek saklamaları gereken kısımları yoktur. Yüzünüzün bütün kısımları birbiriyle uyum içindedir. Kapatılacak pek bir yer olmadığı için de gölgeleme işlemiyle istenmeyen yerlerin geri plana itilmesi işlemine gerek yoktur. İstediğiniz makyaj malzemesinin kurallara bağlı olmadan kullanabilirsiniz. Ancak makyaj yapımındaki bazı kurallara yine de dikkat etmekte fayda var. Örneğin allık  sürecekseniz allığı elmacık kemiklerinden başlayarak kulağa doğru götürün. Bu şekilde yaptığınız allık uygulamasıyla yüzünüzde daha derin bir ifade ortaya çıkacak.  Ayrıca makyaj yaparken yüzün ovalini bozmadan çalışmalısınız. Örneğin yüzü köşeli, uzun ya da kısa gösterecek makyaj hatalarından kaçınmalısınız.

 

Köşeli Yüze Makyaj

Köşeli yüzler insanlar üzerinde sert bir izlenim bırakırlar. Bu sert görünümü de büyük oranda köşeli olan çene verir. Ayrıca bu yüz tiplerinde alın kısmı da çıkıktır. Yüz tipine göre makyaj yapmak için bu yüz tiplerinde uygulamaları yüzün orta bölümünde toplamalıyız. Eğer fondöten allık gibi ürünler yüzün en köşelerine kadar taşırılırsa zaten köşeli olan yüz daha da köşeli görünecektir.

 

Yuvarlak Yüze Makyaj

Yuvarlak yüzler çene ve elmacık kemiklerini belirgin hale getirecek şekilde makyaj yapmalılardır. Bu sayede yuvarlak olan yüzü biraz keskinleştirebilirler.

 

Üçgen Yüze Makyaj

Üçgen yüz tipine sahip kişiler yüz tipine göre makyaj yapmak için elmacık kemiklerinizi ve çeneniz iön plana çıkaracak makyajlar yapmalısınız.

 

Uzun Yüze Makyaj

Uzun yüzler makyajı yüzü kısaltacak şekilde makyaj yapmalılardır. Bunu da alın ve çene bölgenizi sağlayarak yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Gösteren 10 Makyaj Hatası! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ