Renkli Kadınlar

Yay Dolunayı: ”Hırs Gelir Göz Kararır, Hırs Gider Yüz Kararır!”

Yay Dolunayı: ”Hırs Gelir Göz Kararır, Hırs Gider Yüz Kararır!”
Haberi paylaşın...

Astrolog Juno, 29 Mayıs 2018 saat 17:20’de oluşacak  yay dolunayı ve burçlara etkisini anlattı… “Bireysel olarak ayarımızı tutturmak konusunda oldukça zorlanabiliriz. Fazla kaygıdan yersiz rahatlığa, aşırı hızdan anlamsız saldırganlığa, lüzumsuz harcamadan boş konuşmalar ve gereksiz iddialaşmalara kadar her şeyi ama her şeyi abartmamız gayet mümkün!”

 

29 Mayıs 2018 günü, İstanbul’a göre saat 17:20 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Dünyanın ÇATIŞMA’dan besleneceği bir zaman! Beklenmedik fanatik bir saldırı yüzünden tüm dünyada iplerin iyice gerilmesi mümkün.

Bireysel Düzlemde ayarımızı tutturmak konusunda oldukça zorlanabileceğimiz bir zaman. Fazla kaygıdan yersiz rahatlığa, aşırı hızdan anlamsız saldırganlığa, lüzumsuz harcamadan boş konuşmalar ve gereksiz iddialaşmalara kadar her şeyi ama her şeyi abartmamız gayet mümkün!

  • Duygusal olarak fazla yükseldiğimiz için, anlamlı olup olmadığını düşünmeden bazı hesapsız adımlar atabilir, fanatik bir kararlılıkla son noktaya kadar gidebiliriz.
  • Anlık bir fikir, bir arzu, bir eğilim sonucunda, hayatımızın akışını etkileyecek kararlar verebiliriz.
  • Bir fikir veya çıkar tartışması içine düşebilir, haklı çıkmaya ve kendimizi ispat etmeye çalışırken fazlasıyla kaptırıp, sonradan pişman olacağımız kadar ileri gidebiliriz.
  • Karşımıza anlamsız ve dengesiz bir tavırla üstümüze gelen, bize yersiz suçlamalar yönelten, ya da saygısızca alanımıza müdahale eden birileri çıkabilir. Kendimizi koruyalım ya da müdahaleye engel olalım derken, kendimizi kaybedip bir kapışmaya girebiliriz.
  • Çok olumsuz beklentiler içine girip çıkışsızlık hissine kapılabilir, bu düşüncelerin etkisiyle zamansız ya da abartılı tercihler yapabiliriz.
  • Bazı özel durumlarda, bu güne dek idrak edemediğimiz bir gerçeğin farkına varabilir, bir aydınlanma anı yaşayabiliriz. Yine de bu farkındalığı serinkanlılıkla değerlendirip, sonuç getirecek adımları etraflıca düşünerek atmamız yerinde olur.

Unutmayalım “Hırs Gelir Göz Kararır, Hırs Gider Yüz Kararır!”

Hırs sözcüğünün yerine, kızgınlık, aşırı tutku, intikam hevesi, çılgınca bir istek gibi tanımları da yerleştirerek bu cümleyi kurmak mümkündür.

Olgun insan, duygularına hakim olabilen, motivasyonlarını kontrollü bir şekilde hayata geçiren, risk alsa da durması gereken yeri hesaplayabilen insandır.

Bu DOLUNAY’da, durmamız gereken yeri sonradan çekilecek bir acı ve pişmanlıkla öğrenmek yerine, tansiyonumuz yükselirken kendimizi kontrol altına almayı düşünmek, çok daha verimli bir yol olacaktır.

Enerjisi yüksek bir DOLUNAY yaşayacağız. Zihin ve beden boyutunda aktif olmak, düşüncelerimizi ortaya koymak ve tavır almak konusunda istekli olmak, geri çekilmek yerine inisiyatif almak eğiliminde olacağımız bir zamandan geçeceğiz. Bu yüksek fonksiyonlu hali, olumlu yönde kullanabilir, ne zamandır tamamlanmamış işleri bitirebilir, ya da başarılması gereken bir konuya el atabilir, kendi ortalamamızı aşan bir performans sergileyebiliriz.

SOSYAL MEDYA bir savaş alanına dönebilir! Böyle ortamlardan yaılan her bilgiye inanmamak, her tartışmaya atlamamak, tavsiye olunur 😉

Dolduruşa gelmemek, kendimizi etrafta olan bitene fazla kaptırmamak, acele sonuçlar çıkartmamak, heyecan, endişe, coşku, kızgınlık gibi duyguların pompalandığı ortamlara temkinli ve ılımlı yaklaşmak, dengemizi yitirmemek, her koşulda daha etkin ve becerikli olmamızı sağlar.

BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Zihinlerinizin çok aktif, hareket kaabiliyetinizin çok yüksek olacağı bir DOLUNAY bu! Maddi ve manevi anlamda yaşadığınız sıkıntılara çözüm getirmek için yeni önlemler alabilirsiniz. Yepyeni bir fırsatın farkına varıp, beklenmedik bir atılım içine girmeniz mümkün. Ya da hayatınızda bir devrenin kapanmak zorunda olduğunu tam anlamıyla idrak edebilir ve yeni planlarınızı buna göre yapmak isteyebilirsiniz. Normalde temkin önerdiğim bir burca, bu defa cesaret ve dirayet öneriyorum :))) Çevrenizi geliştirmek, ilişkilerinizi güçlendirmek, eğitim alıyorsanız ya da veriyorsanız bu konudaki gayretinize odaklanmak, bakış açınızı güncellemek zamanı geldi. Elinize geçen fırsatları iyi değerlendirirseniz, verimli bir döneme gireceksiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Sizin için, borç alacak işlerini yoluna koyma, bütçe denkleştirme, hesap kapatma, kayıp kazanç analizi yapma zamanı… Güvensiz ve gergin bir dönemi arkanızda bırakmaya çalışıyor olabilirsiniz. Eğer tutarlı, sakin, dengeli giderseniz, zorlukları aşmanız için iyi bir geçiş yakalamış olursunuz. Hayat üzerinde iktidar kurma arzusu ve güvensizlik hissi nedeniyle yaşadığınız iç çatışmalara dahi başka gözle bakmanızda fayda var. Artık yeni öncelikler belirlemek ve bunlara göre davranmanız gerek… Bazılarınız çalışma biçimini, iş yerini ya da faaliyet alanını dahi değiştirmek isteyebilir. Zaman içinde sizi değerli ve hayatı anlamlı kılanın ne olduğu konusundaki görüşleriniz değişecek, hatta yeni yeteneklerinizi fark edeceksiniz. Yolunuz açık olsun 😉

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Sizin için, hayatınızdaki duygusal veya maddi ortaklıklara, yol arkadaşlıklarına, değer biçme zamanı! Önünüzde, bağlılıklar veya ayrılıklar, olumlu veya olumsuz yol ayrımları var. İlişkilerinize yüklediğiniz anlamı, verdiğiniz emeği ve aldığınız karşılıkları da gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Alacağınız bir teklif size iş veya evlilik konusunda karar verme zorunluluğu getirebilir. Bir ortaklık sürecekse bunun koşullarını belirlemek ya da kapatılması gereken hesapları ortaya dökmekle uğraşacaksınız. Mahkemeli işleriniz ya da sağlıkla ilgili yapmanız gereken müdahaleler varsa, onlar için de bir tutum belirlemek zorundasınız.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Şafaktan önceki son karanlık gibi bir şey yaşıyorsunuz! Günlük yaşantınızın, çalışma şeklinizin, zihin ve beden sağlığınızın geldiği nokta, size bir süredir sürdürülebilir gelmiyor… Bunun ardında sizin yetki ve etki kapsamınızda olmayan faktörler kadar, sizin tercihlerinizi de var. Külfetli, sıkıcı, durağan bir süreç sona eriyor. Ve önünüzde yeni bir başlangıç ihtimali var. Ama bu sürecin nasıl gelişeceği de sizin çabalarınıza bağlı olacak. Yani ya gidip gidip dayandığınız durumla barışacak, ya da sizi bu duruma mahkum eden tutumları, yaşamınızı düzenlerken başvurduğunuz öncelikleri değiştireceksiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Bir hevesi, bir tutkuyu, bir projeyi, bir girişimi, olduğu yere koymak, hak ettiği önemi vermek ya da geri çekilmek gereken bir zamandasınız. Bir insanın birlikte çalışılır, bir işin yapılır, bir riskin alınır, bir gönül işinin sürdürülebilir olup olmadığı hakkında enine boyuna düşünmeniz lazım. Acele kararlar, abartılı duygusallıklar, hırs ve tutkunun tavan yaptığı haller, bir işi zorrrrrla bir yere getirmeye çalışmalar filan, bu ara size hiiiiç yaramaz 🙂 Tam tersini duymak istediğinizi biliyorum. Ama yine de uyarıyorum. OLAYI BÜYÜTMEYİN! Her şeyi ve herkesi OLDUĞU YERE KOYUN! O zaman anlamlı ve verimli bir alışveriş içinde olabilirsiniz.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: İleri dönük etkisi olacak girişimlerin peşinde olduğunuz bir zaman… Bir işin akışına, bir işletmenin yapısına, bir sorumluluğu yürütme şeklinize, ya da hayatınızın düzenine dair değişiklikler yapılması gerektiğini görüyorsunuz. Zira hayat planlarınız düşündüğünüz gibi akmıyor. Sizi önceliklerinizi yeniden oluşturmaya, değişimlere açık olmaya çağıran sinyaller alıyorsunuz. Bu amaçla bir altyapı kurmanız, bir yer almanız ya da bir düzen oluşturmanız, belki de bir kapıyı açmak için birini kapatmanız gerekebilir. İş ve / veya ev değiştirmek ya da bazı maddi taahhütler altına girmek de isteyebilirsiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Yapacağınız bazı görüşmeler, alacağınız bazı değerlendirmeler, kendi yol ve hayat planınızda da değişikliğe neden olacak. Bazı şeylerin sandığınız kadar önemli ya da küçümsediğiniz kadar önemsiz olmadığını fark edebilirsiniz. İnsanların sizden beklentilerini ve yaptıklarınıza ilişkin değerlendirmelerini görmek, sizin de onlardan beklentinizi ve hayata ilişkin tutumunuzu değiştirmenize neden olabilir. Risk veya fırsat anlayışınızı da ciddi olarak değiştirmeniz gerektiğini, hayatınızın nasıl olması gerektiğine ilişkin tasarımlarınızın artık hayatın doğal akışı ile uyumlu olmadığını, bu süreçte anlayabilirsiniz.

AKREP veya Yükselen AKREP: Hayat sizi şaşırtıyor! İnsanlar sizi şaşırtıyor! Siz bile kendinizi şaşırtan şeyler yapıyorsunuz :))) Size güven veren insanların, aidiyetlerin, ortaklıkların, yerlerin, konumların, hayatınızdaki anlamı ve yeri sanki giderek değişiyor. Bağımsız olmak isteyen biriyken daha bağımlı olmaya ya da güvende kalmayı önemseyen biriyken daha fazla risk almaya açık hissetmeniz mümkün. Kendinizi tanımlarken kullandığınız tarifler ve öncelikler bile değişim içerisinde… Bu DOLUNAY, size iş ve para kazanma şeklinizden hayatınızın önceliklerini saptama şeklinize kadar bir çok konuda, sorgulamalar ve yeniden değerlendirmeler getirebilir. Kendinize şunu sorun; Beni Ben Yapan Nedir? Neleri korumak için nelerden vazgeçmeye hazırım?

YAY veya Yükselen YAY: Kendi değerinize, sahip olduğunuz niteliklere ve bunların hayat içindeki önemine, kendinizle ilgili neleri korumak ve neleri öne çıkartmak istediğinize, ortaya koymak istediğiniz yanlarınıza ya da kendinizi var etme şeklinize yeni bir gözle bakacaksınız. Size maddi manevi destek olan, sizi eleştiren ve yönlendiren, size sahip çıkan, hayatınıza veya işinize ortak olan insanlara da bu çerçevede bir daha bakacaksınız. Yargılandığınız ve yargıladığınız, kozlarınızı paylaştığınız bir süreç olabilir. İlişkilerinizi ve duruşunuzu, beklentilerinizi ve taahhütlerinizi elden geçirmek, kendi önceliklerinize göre yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Ortaklıklar hakkında başlangıç ve bitiş kararları vermeye yatkın olabilirsiniz. Önemli bir anlaşma veya kontrat da bu dönemde şekillenebilir.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Çalışma biçiminiz, gündelik rutininiz, sağlığınız gibi, yaşam kalitenizi etkileyen konularla ilgili bazı kararlar almanız lazım. Hayat şeklinizle ilgili verimsiz giden bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi açacaksınız. Bunun için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, iş süreçlerinizi güncellemeniz, yanınızda çalışan ya da size hizmet veren insanlarla ilişkilerinizi düzenlemeniz, sorumluluk alma veya hizmet verme biçiminizi yeniden yapılandırmanız, bedeninizle ilişkinizi, yeme içme hareket etme şeklinizi gözden geçirmeniz gerekecektir. Sıkıntı verici ama tamamlanması gerekli bir iş, zahmetli bir süreç, sağlık açısından gerekli bir müdahale bu dönemde gündeme gelebilir. İşinizi ya da para kazanma şeklinizi değiştirmeye karar verebilir, ya da ummadığınız bir harcama yapmak dorumunda kalabilirsiniz.

KOVA veya Yükselen KOVA: Önünüze çıkan bir fırsat, ayağınızı yerden kesebilir! Kendinizi ummadığınız bir şekilde aranan, istenen, şımartılan biri konumunda bulabilirsiniz. Ya da siz gireceğiniz bir ortamın anlamını ve değerini çok fazla görebilir ve kendinizi beğendirmek, kabul ettirmek, çekici kılmak için çok uğraşabilirsiniz. Maddi anlamda cazip gelen bir girişim için kaynak ayırmak ve emek harcamak arzusu duyabilirsiniz. Size önemli gelen bir amaç için risk almak, kendinizden fedakarlık etmek, bir meydan okumaya palas pandıras dalmak da isteyebilirsiniz. Bütün bunlar hoşunuza gidecekse, elbette yapın 🙂 Ama yaparken, öncelik ve önem sıralamanızı güncellemeyi unutmayın! Duruma kendinizi kaptırmak yerine, olan bitenin farkında ve tutarlı adımlar atmak, uzun vadede daha fazla hoşnutluk sağlayacaktır 😉

BALIK veya Yükselen BALIK: Sorumluluklarınız artarken, alışkanlıklarınız ve konfor alanınızın değiştiğini, aidiyet kavramınızın bir dönüşüme girdiğini fark edebilirsiniz. Bir iş ya da sorumluluk nedeniyle, bir süre seyahat etmeniz ya da kalıcı olarak yaşadığınız yeri ve yaşama şeklinizi değiştirmeniz de gerekebilir. Ailenizdeki kişilerin yaşadıkları zorluklar ya da geçirdikleri süreçler, sizin hayat içinde daha fazla sorumluluk üstlenmenizi gerektirebilir. Önemli olan ne yaptığınız değil, nasıl yaptığınızdır! Size değer katan alışkanlıklarınız değil, etrafınıza katacaklarınızdır. Katkı biçiminizin değişmesi bazen sizi zora da sokabilir. Ama yapacaklarınız sonucunda kendinizden hoşnut olursanız, iç huzurunuzu ve güven hissinizi yeniden bulabilirsiniz.

Kaynak: https://junoastrology.com/2018/05/27/29-mayis-2018-yay-burcundaki-dolunayin-burclara-gore-etkisi/#more-30544

Bir önceki yazımız olan Boğa Yeniayı: Cumaya Kadar Gerginliklerden Kaçının! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. seda yılmaz dedi ki:

    Burçlara oldukça fazla bir şekilde inanırım, tüm makaleyi okudum dikkate alacağım yay dolunayını.

BİR YORUM YAZ