Boğa Dolunayı Mesajı: Yeni Başlangıçlar Bitişlerle Mümkün…

Boğa Dolunayı Mesajı: Yeni Başlangıçlar Bitişlerle Mümkün…
Haberi paylaşın...

24 Ekim 2018 günü, İstanbul’a göre 19:45’de, Boğa burcunda DOLUNAY meydana gelecek. Astrolog Juno, bu dolunayın anlamını ve burçlara etkisini anlattı…

Varlığımıza yüklediğimiz anlama, hayatı bizim için değerli hale getiren unsurlara ya da hayatımızı oluşturan bileşenlere – konumlara, eşyalara, insanlara – biçtiğimiz değere dair kırılma noktaları yaşayabiliriz;

  • Yeni başlangıçların ancak bitişlerle mümkün olacağını, yola devam etmek için, bazı şeylere son noktayı koymak gerektiğini fark edebiliriz.
  • Israrla devam ettirmeye çalıştığımız bazı şeylerin içinin boşaldığını, anlamın kaybolduğunu, bazen biz kendimizi paralasak da ulaşmak ya da kurtarmak istediğimiz şeyin hayatın akışında uygun bir yeri olmadığını görebiliriz.
  • Önemsediğimiz bazı şeyleri gözden çıkartamadığımız, alışkanlıklarımızı ve rahatımızı feda edemediğimiz için, gerçekten değerli olan hiç bir şeye de tam anlamıyla sahip çıkamadığımızı, arada derede asılı kaldığımızı, kendimizi var edemediğimizi anlayabiliriz.
  • Geçici çözümlerin işe yaramadığını ve hep daha fazla zarara neden olduğunu, hiç bir şeyin ”idareten” devam etmeyeceğini, üstlendiği fonksiyonun hakkını veremeyen araçların/insanların/yapıların devreden çıkması gerektiğini istemesek de kabul etmemiz gerekebilir.
  • Bizi içten içe yıkan alışkanlıkların, tutkuların, korkuların, hırsların gözüne bakıp, kendimizden mi yoksa bırakamadıklarımızdan mı vazgeçmemiz gerektiğine karar veririz.
  • Bozulmasına aldırmadığımız, kötü kullandığımız şeyler – aletler, sistemler, bedenimiz, zamanımız, kaynaklar, ilişkiler – bu aralar büyük arıza sinyalleri verir ve bizi mutlaka gereğini yapmak zorunda bırakırlar. Tamiri mümkün olmayan şeyler ise bu süreçte işlevini tamamen kaybeder.
  • Sağlığımızla ilgili gözardı ettiğimiz sorunlar, ya da soruna yol açan tutumlar, bu aralar belirgin şekilde alarm verir.
  • Ödemediğimiz borçlar, gereksiz harcamalar, peşine düşmediğimiz alacaklar, bekleneni vermeyen yatırımlar, gözardı etmeye çalıştığımız kayıplar, bu süreçte sağlıklı bir dengeye kavuşturulmalıdır! Aksi takdirde gelecekte daha büyük sorunlar yaşanabilir.

 

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Gözardı edilme ya da hak ettiklerinizi alamama korkusu, sahip olduğunuz nitelikleri ortaya koyamama ya da önceliklerinize sahip çıkamama endişesi, yetersizlik duyguları gibi – bir KOÇ’u ağır arızaya sokacak – hisler, bilinçaltınızın derinlerinden fırlamış, alenen ortalarda geziyor! Yaptıklarınızın, ürettiklerinizin, sahip olduklarınızın, sizi ayakta ve hayatta tutmaya yetmediğini, hayatın size sunduklarından yana tatminsiz olduğunuzu, kazancınızın sizi doyurmadığını ya da var olabilmek, sahip olduğunuz düzeni koruyabilmek için, aşırı fedakarlık etmek zorunda kaldığınızı düşünebilirsiniz. Eğer böyle bir özdeğer krizi yaşıyorsanız, size kendinizi değerli hissettiren durumları, değerlerinizi ve önceliklerinizi, kendinizi değerli hissetmek için yaptığınız tercihleri gözden geçirin. Önceliklerinizi ”dürüstçe” sıraya koyun. Sonra da hayata verdiğiniz emeğin, gösterdiğiniz çabaların yoğunluğu ile öncelik sıralamanızı karşılaştırın. Eğer ikisi birbirine uygunsa sorun olmaması gerekir! Eğer bir sorun varsa; Ya öncelikleriniz konusunda dürüst değilsiniz, ya da sizin için önemli olanlara dair çaba göstermek için fazla tembelsiniz 🙂 İçine düştüğünüz çıkışsızlık krizini aşmak istiyorsanız ya kendinizden ve hayattan beklentilerinizi ya da benimsediğiniz tutumları değiştirmelisiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA:  Bir veda sürecindesiniz. Bu aşamada alıştığınız davranışlardan da, duruşlardan da, ilişkilerden ve bağlardan vaz geçmek size ölüm gibi geliyor! Ama farkındaysanız vazgeçemedikleriniz bazen birbirini tehdit ediyor 😉 Bu nedenle aynı döngülere tekraaar ve tekraaaar girip, aynı sorunları yaşayıp, aynı mevzilere geri çekiliyor, sonra yine kaybetmeye katlanamadığınız düzen için endişe duyuyorsunuz. Hatta bazen sadece istediğiniz gibi olmayanlar için acı çekiyor ama ne ileri ne geri bir adım atamıyorsunuz. İyi de kuzum, bunun adı yaşamak değil resmen can çekişmektir! Kullanılmayan bir masaya saplanıp kalmış paslı bir çivi olmayı bırakın. Yürümeyen ilişkileri, size istediğiniz katkıyı sağlamayan ortaklıkları veya kontratları, sizi beslediğini sandığınız ama boynunuza dolanıp havasız bırakan göbek bağlarını kopartmaktan, alıştığınız güvenlik ortamlarını bırakıp kendinize yeni mecralar aramaktan korkmayın. Ha eğer size kendinizi bir arka odaya tıkılıp kalmış gibi hissettiren şey ilişkiler değil de yalnızlıksa, o  zaman geçmişin anılarını, imkansızlığın yarattığı acıları, korkuları bir yana bırakın. Olmayandaki hayrı görün ve hayata karışın. Size yalnız, çaresiz, çıkışsız hissettiren, bağlarınızı ne olduran ne onduran tutum, sizin kendi hal ve tavırlarınız ise, bunu da fark edin!

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Eğer hayat ve iş düzeninizi, sağlığınızı, gündelik temponuzu bir türlü istediğiniz şekle şemale getiremiyorsanız, bilin ki arka bahçeniz dağınık! Yeni bir düzen kurmak istiyorsanız, önce geçmişe dair sağlanıp kaldığınız yerleri, el atmadığınız sorunlu konuları temizlemenizde fayda var. Sabırlı ama kararlı davranmanız gereken bir aşamadasınız. Kendi haline bıraktığınız ya da gereken hesaplaşmayı bir türlü yapıp bitiremediğiniz konuları isteseniz de istemeseniz de ele alıp, sonuca bağlamak zorunda kalacaksınız.  Sağlığınızla, ev düzeninizle ya da işinizle ilgili aksayan yanları görmezden gelmeyin. İhtiyaçlarınızın farkına varın ve huzurunuzu, düzeninizi korumanız için gerek duyduğunuz şeyleri yapın. Bu düzeni kurmanız, ihtiyaçları gidermeniz ya da gerekli koşulları sağlamanız için size yardım eden, hizmet veren kişiler varsa, onları da sizinle uyumlu davranmaya teşvik edin. Beklentilerinizi yerine getirmeyenleri devreden ve planlarınızdan çıkartın. Eğer sizin sorumluluğunu aldığınız işler, hizmet verdiğiniz ya da bir şekilde yardım ettiğiniz insanlar varsa, onların ihtiyaçları ile sizinkiler arasındaki dengeyi kurun. Karşılıklı beklentilerinizi ve taahütlerinizi netleştirin. Üzerinize düşenleri ihmal etmeyin ama aşırı yüklenip bunalıma da girmeyin 🙂 Hakkaniyetli ve dengeli bir alış veriş ortamı oluşturmaya özen gösterin.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Mutluymuş ya da kendinizden memnunmuş gibi yapıyorsunuz ama buna en başta siz inanmıyorsunuz. Şu an yaşadığınızın geçici bir tatmin ya da rahatlık hissi olduğunu, öte yanda el atılmayı bekleyen fırsatların ya da gözardı edilen risklerin sizi huzursuz ettiğini biliyorsunuz. Kendinizi yarım yamalak tatmin araçları ile kandırmayın ve odağınızı kaybetmeyin. Yasak veya zararlı bir hevesin, sizi kaygılandıran ama bir yandan da heyecanlandıran bir tutkunun, abuk sabuk bir aşk macerasının peşindeyseniz, ALLASEN SAÇMALAMAYIN! İş hayatınızda veya sosyal ortamlarınızda aldatmalı-aldanmalı, entrikalı işlerden uzak durun. İlişkilerinizde yenişme, ödeşme, bedel ödetme, üste çıkma güdünüze hakim olun. Asıl yenişip ödeşmeniz gereken kişi sizsiniz! Kendinizle ilgili hırs ve tutku haline getirdiğiniz konuları, hayal kırıklıklarınızı, başarısızlık olarak gördüğünüz meseleleri, abartılı isteklerinizi ya da gereğince davranmadığınız için arzu ettiğiniz yere varmayan girişimlerinizi masaya yatırın. Kendinizle halleşin, hesaplaşın, hatalı olduğunuz yerde bahane üretip aklanmaktan ya da her şey için kendinizi suçlamaktan vazgeçin. İÇİNİZLE BARIŞIN. Sonra da ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın. O zaman gerçekten mutlu olacaksınız 🙂 Eğer bu aralar çocuk sahibi olmak istemiyorsanız korunun! Üreme organlarınızın sağlığına da özen gösterin.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayatınızda bir dönemin kapanmak üzere olduğunu biliyorsunuz. Ama geleceğe dair plan yapmak ya da bu planları devreye koymak için gerekli ve yeterli koşullara da sahipmiş gibi hissetmiyorsunuz. İş hayatınızda bir değişimin eşiğinde olabilir, örneğin iş değiştirmek, iş yerinizle ilgili bazı düzenlemelere gitmek, konum atlamak ya da emekli olmak gibi bir arzu duyabilirsiniz.

Ancak bu  konuda kendinize güvenmiyor, gereken kararlılık ve çabayı göstermekte zorlanıyorsunuz. Ailenizle ilgili sorunlar ya da özel hayatınızdaki aksaklıklar yüzünden kariyerinize gereken önemi veremiyor da olabilirsiniz. Verimsiz hale gelmiş olan bir durumun dönüşmesi için bazen dış koşulların olgunlaşmasını beklemek gerekir. Ama hayat bize sadece beklemekle değişmesi mümkün olanlar ve olmayanlar hakkında yeterince veri sunar. Sizi duraklatan konuları kendi haline bırakmayın. Onları açıklığa kavuşturmak için kendi içinizde net olun ve bunu davranışlarınıza yansıtın. Bazı belirsizlikleri kendi başınıza aşamıyorsanız, bağımlı veya etkisiz olduğunuz durumlar nedeniyle her istediğinizi yapamıyorsanız, hiç değilse durumun tarifini yapın. Halihazırda yapabileceklerinizi yapmayı ihmal etmeyin ve zamanı geldiğinde alıştığınız kuytulardan çıkın. Tutunduğunuz ama huzur bulamadığınız konumları ve aidiyetleri ya doğru düzgün sahiplenin ya da arkanızda bırakmaktan korkmayın.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Ertelenmiş kararlar, askıya alınmış projeler, ağır aksak giden eğitim veya öğrenme süreçleri, bitmeyen hesaplaşmalar veya mahkemeler, bir tuhaf arafta kalmışlık hissi… Siz bunun etrafınızdaki insanlardan, yakınınızda gelişen olaylardan ya da size bağlı olmayan sorunlardan kaynaklandığını düşünüyorsunuz. Ama kendinizi samimiyetle gözden geçirirseniz, olan bitene duyduğunuz tepki yüzünden sizin de erteleyici, engelleyici, gergin, verimsiz, ya da ağırkanlı davrandığınızı göreceksiniz. Sizi yoran insanlar ve olaylar olsa da çözüme odaklanmak yerine sorunun bir parçası olmayı tercih ettiğinizi farkedin. Hayatınızdaki belirsizlik, akıştaki durağanlık, biraz da sizin verimsiz ve huzursuz halinizle ilgili 😉 Önünüzü açacak adımları atmak için etrafınızdakilerin istediğiniz gibi davranmasını, size bağlı olmayan koşulların açıklığa kavuşmasını beklemeyin. Sinir olmak, ona buna kabahat bulmak, söylenmekle vakit kaybetmeyin. Boş konuşmalara, sevimsiz diyaloglara, verimsiz ya da enerji tüketen ahbaplıklara fazla zaman ayırmayın. Kendinizi baltaladığınız yerleri, saplanıp kaldığınız halleri, hayatınızda zafiyete neden olan unsurları tanımlayın. Bunları aşmak ya da etkilerini azaltmak için gayret gösterin. Zamana bağlı olan değişkenler için yıl sonunu beklemeniz gerekse de gözlem, veri toplama, eksikleri saptama, arka bahçeyi toparlama gibi işleri aradaki süreçte halletseniz, boynunuza ayağınıza doladığınız ipleri çözseniz fena mı olur 😉

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bu aralar takılıp kaldığınız konu hayatınızı devam ettirecek kaynakları sağlamak ve bunun için gereken adımları atabilmek! Basitçe iş ve para meseleleri etrafında dönüp dolanıyor, işiniz yoksa bulmak varsa bile daha çok kazanmak, konumunuzu iyileştirmek için kafa yoruyorsunuz. Ya da yorsanız iyi edersiniz 😉 Zira haliniz durağan veya bir şekilde tedirginlik verici… Çok da güvenli olmayan ya da sizi tatmin etmeyen bir konuma takılı kalmış olabilirsiniz. Böyle devam etmemesi gerektiğini, radikal bir adımın, geleceğe yönelik sağlam bir planın şart olduğunu biliyorsunuz. Bu aşamada riskli yatırımlara kalkışmamanız, sizi zarara sokan oluşumlardan veya ortaklıklardan sıyrılmanız, alacak verecek hesabını iyi yapmanız, sizi sıkıntıya sokabilecek borçları büyümeden ödemeniz veya alamadığınız hakların peşine düşmeniz yerinde olur. Eğer kendi isteğinizle gereken adımları atmaz, geçici bir rehavete kapılırsanız geçmişte yaşanan sorunların tekrar ettiğine şahit olabilirsiniz. Durumu ciddiye almanız, gerçekçi ve uygulanabilir bir yol haritası çıkartmanız elzem görünüyor. Eğer kendinize kaygı ve korkularınızla siz mani oluyor, güvensizlik yüzünden bazı adımları atamıyorsanız, böyle bir lüksünüz olmadığını bilin. Ha yok her işiniz yolunda ama sadece panik atağınız tavanda ise, yaptıklarınızı küçümsüyor ve sürekli yapamadıklarınıza bakıp krize giriyorsanız, o zaman önerim elinizde olana şükür ve hoşnutluk ile yaklaşmanız 😉

AKREP veya Yükselen AKREP: Hayatınızdan hoşnut değilsiniz. Bugüne kadar yaptıklarınızın ürettiği sonuçlar sizi tatmin etmekten uzak. Bu hoşnutsuzluk zaman zaman etrafınıza ama en çok da kendinize kızgın olmanıza ve kendinizi sabote edecek tercihler yapmanıza da neden olabilir. Oysa önünüzde uzanan mis gibi çıkış noktaları var 🙂 Kendinize olan kızgınlığınızı ve başarısızlık korkunuzu yenip, tanıdık acılar içinde savrulup kavrulmanın dayanılmaz hazzından ve güvenli kıyılarından kendinizi ayırıp, yeni bir sayfa açmaya kalkışmak tamamen sizin elinizde. Sizi olduğunuz yere getiren tercihleri ve tutumları gözden geçirin. Geçmişe ne kadar tutunduğunuzu ve değişimi hele de sizin izniniz olmadan gerçekleşenleri nasıl şiddetle reddettiğinizi, bazı sıkıntılı ilişkilerin izlerini silmekte ne kadar zorlandığınızı fark edin. Yeterince intikam almadan, bedel ödetmeden ya da müdahale edemediğiniz durumlar üzerinde hakimiyet sağlamadan, mutlu veya umutlu bir başlangıca imkan vermek, sırtınızı dönüp yeni bir aşamaya geçmek size kendinizi inkar etmek gibi mi geliyor :))) Asıl bu yaptığınızın kendini itinayla yok etmek olduğunu bilin. Acı çekmeyi mi yoksa şifa bulmayı mı, verimsiz bir hali sürdürmeyi mi yoksa çözüme odaklanmayı mı istediğinize karar verin.

YAY veya Yükselen YAY: Aslında hiç fena bir durumda değilsiniz! Geçmişte attığınız adımların, yaptığınız seçimlerin, hayatınıza giren insanların size ne katıp neye mal olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. Şimdi yapmanız gereken tek şey, eskiden beri takıldığınız engellere yine gidip takılmamak 🙂 Geleceğin aydınlık olması için önünüze çıkan fırsatlara ”ana plan” dahilinde yaklaşmanız, ufak tefek sorunlar ya da ürküttüğü kurbağaya değmeyecek heyecanlar için düz yoldan sapmamanız lazım. Ağır dersler aldınız ve değişimi başlattınız ama şimdi hayatınızda bir durağanlık, sizi geren bir geçiş sessizliği olduğunu fark edebilirsiniz. Evet bir çıkış döneminde değil, bir durağanlık hatta bir nekahat dönemindesiniz. Bu sizi ürkütmesin! Verdiğim emeklerin karşılığını alamıyorum, çok çaba gösteriyor ama istediğim hızla ilerleyemiyorum diye bunalım yapmayın. Hayatınızdaki herşeye depresyon kaynağı muamelesi çekmeyin 😉 Ne yapsanız olmayanlar ile biraz sabır ve çaba ile yoluna girenleri birbirinden ayırın. Enerjinizi olasılığı yüksek ve verimli alanlara odaklamayı kabul edin. Rutinden sıkıldığınız zaman geri dönüp tanıdık karmaşaları yaratarak yaşadığınızı hissetmeye çalışmayın :))) Biraz gözlemde,  beklemede, sabırda kalın. İhmal ettiğiniz ufak tefek pürüzleri halledin. Biraz kendinizi korumayı, önlem almayı, cafcaflı olmayan ama keyifli bir ritm tutturmayı ve uzun düz bir çizgiyi takip etmeyi deneyin. Zaten Kasım’da Jüpiter Yay’a girecek… Biraz retrolar metrolar ortalığı bulandırır yıl sonuna kadar. Ama 2019’u çok seveceksiniz 😉

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Arka planda sinsi bir gerilim müziği çalıyor ama görünürde hayatın bir heycanı meycanı yok :))))  Tatlım sizin dizi sezon arasına girdi bu ara… Ay Düğümleri Kasım’ın başında Yengeç-Oğlak aksına girince, özlediğiniz o prime-time tadına kavuşacaksınız. Ocak ayındaki Güneş ve AY Tutulmaları da şimdilik durağan görünen suları dalgalandıracak. Yani 2019’un aksiyonlu geçmesi garanti 😉 Şu dönemi olanı biteni düşünmek, hayatınızda var olan unsurları analiz etmek, ileri dönük düzeltilmesi veya komple devreden çıkması gerekenleri saptamak için kullanın. Başlamak istediğiniz bazı projelerin şu aralar tam düşündüğünüz gibi gitmeyebileceğini kabul edin. Yapmak istediklerinizin istediğiniz kıvama gelmesi, hayata geçirilebilir olan yeni bir tasarımın zihninizde şekillenmesi için biraz emek ve zaman gerektiğini fark edin. Ama bu sizi endişelendirmesin. Sessizlik ve durgunluk sizde olumsuz birşeyler olacağına dair beklentilere yol açmasın. Sadece attığınız adımın yarattığı etkileri fark edin ve ana hattan çok fazla sapmamaya, ortalığı derli toplu tutmaya gayret edin. Maddi anlamda beklentilerinizi şimdilik mütevazi tutun ve aşırı harcamalardan kaçının. 2019 yılına önyargılardan ve sizi ağırlaştıracak maddi/manevi yüklerden arınmış olarak girerseniz, değişime daha kolay adapte olabilirsiniz.

KOVA veya Yükselen KOVA: Gerginsiniz… Her şey iyi olacak diyenleri dövmek filan istiyorsunuz :))) Ama sizin için zorlu geçen bir dönem bitmek üzere. Güven duygunuzu, düzeninizi, iç huzurunuzu sallayan bir sürecin ardından ufukta kariyeriniz açısından yeni bir kapı sayılacak gelişmeler boy gösteriyor. Bu fırsatları kendi elinizle yıkmayın. Geçmişten gelen problemlere takılıp önünüzdeki olasılıkları görmemezlik de etmeyin 🙂 Bir süreliğine aksak gitmiş ya da ertelenmiş işlerin bu aralar keskin bir algı ve beceriyle yoluna konulması gerekebilir. Eğer geçmişin hataları şimdi ayağınıza takılıyorsa onları aşmak için ciddi bir tutum değişikliğine ihtiyacınız olduğunu lütfen göz ardı etmeyin. İnsanlarla çatışmaya ya da kendinizi ispatlamak için aşırı uçlara savrulmaya kalkmayın. Biraz analitik bakış açısı, biraz çözüm odaklı yaklaşım, biraz mütevazi bir hareket planı ile gayet güzel bir başlangıç yapabilir ve sorunları çözüme kavuşturabilir, riski fırsata çevirebilirsiniz 😉 Şimdi zaman yılmak ve yorulmak değil, önünüzdeki görevleri sabırla ve özenle tamamlamak zamanı…

BALIK veya Yükselen BALIK: Hayat hayal ettiğiniz kadar şaşaalı akmıyor ve kafanızda olan bazı işler yavaş gelişiyor olabilir 😉  Ama korktuğunuz kadar kötü bir durumda da değilsiniz. Geçtiğimiz aylarda yaşadığınız sert sayılabilecek değişimlerin üzerinizde yarattığı olumsuz beklentiler ufkunuzu bulandırmasın. Öte yandan fazla gevşeyip atmanız gereken adımları da geciktirmeyin. İyi bir planlama ile eksiklerinizi kapatıp yaralarınızı sarabilirsiniz. Geçmişten gelen maddi yükümlülüklere, borçlara dikkat edin. Onları büyütmemeye ve akışı özenle takip etmeye özen gösterin. Kapanmamış davalar, sonuca bağlanmamış tartışmalar, görülmemiş hesapların da yeniden gündeme gelebilme ihtimalini dikkate alın. Şimdi düşünce ve davranış modelinizi eskiden yaşadığınız sorunları tekrarlamanıza izin vermeyecek şekilde yeniden yapılandırmanız lazım. Önyargılarınızı, kurgularınızı, beklentilerinizi, hırslarınızı, hesaplarınızı bir yana bırakın. Belirsizlikten zarar görmemek istiyorsanız ihmalkar, geniş, gevşek olmamaya dikkat edin. İnsanları geçmişten gelen bilgilerinize veya alışkanlıklarınıza göre yaklaşmayın. Gözlemci ve temkinli olun. Etrafınıza güvenmek/güvenmemek gibi konularla uğraşmak yerine, kendinizi güvende tutan yolları seçip yürümeye gayret edin.

Bir önceki yazımız olan Yeniayda En Çok İkizler, Yay, Başak, Balık Etkileniyor! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ