Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor?

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor? Astrolog F. Şeyda Özbey, nisan ayındaki gökyüzü hareketlerinin burçları nasıl etkilediğini yazdı…

KOÇ: Bu ay kariyer evinizde pluto ve Jüpiter kavuşuyor. Bu kavuşum bize, bu dönemde başlayacağınız işin zaman içerisinde büyük bir projeye dönme potansiyeli olduğunu gösterir. Sözleşmelerle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Hayatınızla ilgili yepyeni ve önemli kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi doğru ifade edeceğiniz bir dönemdesiniz. Teknolojik iletişim hayatınızda çok önemli bir yer tutacak. Kardeş ve kuzenlerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayallerinizin peşinden gitmek için planlar yapacağınız bir ay. Bu ay arkadaş ilişkilerine dikkat edin, sorunlar yaşayabilirsiniz. Öfkenizi kontrol etmeye dikkat edin. 23 Nisan’da boğa burcunda sizin para evinizde gerçekleşen yeni ay, ekonomik olarak yeni ve ani bir takım fırsatların doğacağını gösteriyor. Bu ay öfkenizi kontrol etmeniz ve olaylar karşısında adil olmanız çok önemli. Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BOĞA: Merkür 11 Nisanda Koç burcunda ve sizin 12. Evinize yerleşiyor. İçe dönüp hayatınızı değerlendireceğiniz bir aydasınız. Hayatınızla ilgili yeni kararlar alma arifesindesiniz. Yalnız kalma, kendi kendinize olma, içe dönme ihtiyacı içinde olduğunuz bir ay. Venüs 3 Nisan’dan itibaren İkizler burcunda sizin para evinizde yolculuk etmeye başlayacak. Bu ay para ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir, bunu değerlendirmeye çalışın çünkü mayıs ayında Venüs’ün geri hareketi para konusunda zorluk çekmenize neden olabilir. Harcamalarınıza dikkat. Mars kova burcunda Satürn ile birlikte 10. evinizde ilerliyor, bu konum kariyeriniz ve hedeflerinizle ilgili mücadele etmenize neden olacaktır. Bu dönemde öfke kontrolüne dikkat edin ve gereksiz çatışmalardan kaçının. Özellikle yaşlı ve otorite konumunda olan insanlarla oluşan gerilimlerde alttan almaya özen gösterin. Mars’ın sizi harekete zorlayan enerjisi ile Satürn’ün baskılayan enerjisi içsel bir gerilime neden olabilir. Bu iki enerjiyi kontrol etmeniz ileriki dönemde kariyer hayatınızda size büyük bir artı sağlayacaktır. 23 Nisan’daki yeni ay sizin birinci evinizde gerçekleşecek. Hayatınızda ani ve yeni başlangıçlar olabilir. 5 Nisan’da ilki gerçekleşecek olan Jüpiter – Pluto kavuşumunun 12. evinizdeki Merkür ile yaptığı sert açısı sizde içsel ve fikirsel olarak derin bir değişim-dönüşüme neden olacaktır. Bu dönem gerçekten ne istediğinizi bulma ve sonrasında bunu değiştirme için başlangıç dönemidir. Bu eğitim konularıyla ilgili olabilir, hukuksal bir işinizle ilgili olabilir, hayat felsefenizle ilgili olabilir, yurtdışı bağlantılı bir işle ilgili bir karar olabilir. 7 Nisan’daki Uranüs-Mars karesi kariyer hayatınızda beklenmedik mücadeleler gerektiren olaylara neden olabilir. Hayatınızda beklenmedik, güzel gelişmelerin olacağı bir ay. Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

İKİZLER: 3 Nisan’da Venüs sizin 1. evinizdeki İkizler burcuna giriyor. Nisan ayında kendinizi göstereceğiniz bu şanslı dönemi iyi değerlendirmenizi öneririz. Sizin için bu ay ilişkiler açısından güzel gelişmelerin olacağı bir ay. Sosyal çevreniz, arkadaş ilişkileriniz ve hayat felsefenizle ilgili yeni bir bakış açısı oluşturacaksınız. 9. evde Kova burcundaki Mars ile 11. evde Koç burcundaki Merkür arasındaki olumlu açı, sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde yeni bir iletişim ağı geliştireceğinizin göstergesi. Eğitim veya hukuki konular veya yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili mücadeleli bir ay. Jüpiter – Pluto kavuşumu sizin 8. evinizde gerçekleşiyor. Sizin için bu derin içsel değişim – dönüşüm anlamına gelir. İçinde biraz korku da barındırır. Bu kavuşum sizde sarsıcı ama karmik bir temizlenmeye neden olabilir. Bu dönemde ortak paraların kullanımı, eşin parası, miras veya kredi çekme konularında çok dikkatli olunması gerekir. Hırs yapmamaya özen gösterin aksi takdirde bir süre sonra bu size sıkıntı yaratabilir. 23 Nisan’da yeni ay sizin 12. Evinizde oluşacak. Kendi iç değerlerinizi farkedebileceğiniz, kendi kendinize kalmanın da size huzur vereceğinin farkına varacağınız bir dönem bu sizin için.

 

YENGEÇ: 11 Nisan’da Merkür kariyer evinizden geçiyor. Yengeçler kariyerleriyle ilgili yeni bağlantılara geçebilirler. 3 Nisan’da da Venüs sizin 12. evinize geçiyor. Yengeçler için içe dönme ve insanlardan uzak kalma duyguları onları zaman zaman rahatsız edip zaman zaman da kendilerini iyi hissetmelerine neden olur. Bu yaratıcılığınızın artacağı bir dönem. Mars ay boyunca Kova burcunda 8. evinizde sağlığınıza dikkat etmeniz konusunda uyarıyor. Riskli ve tehlikeli durumlara dikkat edin. Para konularında da mücadeleli bir dönemdesiniz. Ortak kaynakları kullanma konusunda çok dikkatli olunması gereken bir dönemden geçiyorsunuz. 23 Nisan’daki yeni ay’ın üzerinizdeki etkisi ise şöyledir. Arkadaş ve sosyal çevrenizle ilgili yeni başlangıçlar yapacağınız bir dönem. Arkadaş ilişkilerini gözden geçirecek ve bir takım elemeler yapacaksınız. 5 Nisan’da Oğlak burcunda kavuşum yapan Jüpiter ve Pluto gezegenleri sizin evlilik evinizde konumlanmış. Bu kavuşum 12 yıllık yeni bir döngüyü başlatıyor hayatınızda ve evliliğinizle veya ortaklı işlerinizle ilgili hayatınızda önemli bir değişikliğin – dönüşümün gerçekleşeceğini öngörebiliriz. Her türlü yakın ilişkinizi gözden geçireceğiniz zamanın başlangıcındasınız. 5 Nisan’da başlayan uzun süreli bir etkidir bu. Yakın ikili ilişkiler alanında yanlış giden her şeyi değiştirip dönüştüreceksiniz. Enerjinizi düşüren, artık ihtiyacınız olmayan, bozulmuş her türlü yakın ilişkinize (bu iş ortağınız olabilir, eşiniz olabilir, avukatınız olabilir) veda edeceğiniz bir dönem. Seçimlerinize dikkat edeceğiniz bir aydasınız.

ASLAN: Hayata bakış açınızda bir değişim söz konusu. Akademik konularla veya hukuksal süreçlerle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Venüs’ün 11. evinize geçişiyle birlikte sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde bir hareketlenme yaşanacaktır. Nisan ayında sosyal çevreden bir destek almanız mümkün. Arkadaş çevrenizden bir kişi ile ilişkiye başlamanız da söz konusu olabilir fakat takip eden aylarda özellikle mayısın ikinci yarısından sonra bu ilişkiye ara vermeniz gerekebilir. Mars’ın Kova burcundaki seyri de ikili ilişkilerinizde bir takım sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Sakin kalmak, zamana bırakmak sorunların çözümüne katkı sağlar. 23 Nisan’a oluşacak Boğa yeni ay’ı sizin kariyer hayatınızla ilgili ani ve şanslı bir takım gelişmelerin oluşmasına neden olabilir. 6 . evinizdeki Jüpiter – Pluto kavuşumu günlük işlerinizde (rutininizde) ve sağlık alanında 12 yıllık yeni bir döngüyü başlatıyor. Günlük işlerinizin işleyişini gözden geçirip bazı köklü değişiklikler yapmanız olası. Ayrıca sağlık konularına da eskisinden daha çok önem vermeye başlayacaksınız. Hak, hukuk, adalet konularında son derece adaletli davranışlarınızın uzun vadede Jüpiter’in olumlu desteğini alacağını söyleyebiliriz. Aksi takdirde bu alanlarda yapacağınız yanlışlarınızın önümüzdeki günlerde yıkıcı bir takım sonuçlarıyla karşı karşıya kalmanıza neden olacağını bilmeniz gerekiyor. Ayın ikinci yarısında 10. evinizdeki  Güneş – Uranüs kavuşumu, kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmanıza neden olabilir.

BAŞAK: Nisan ayında Merkür 8. evinizde. Kredi ve borçlar konularıyla ilgili bazı kararlar alanız gerekebilir. Bu kararı alırken çok dikkatli olmanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız önemli. Ekonomik konularda endişenin arttığı bir ay, neyse ki Nisan ayında kariyer ile ilgili olumlu bir takım gelişmeler olabilecek bir görünüm var gökyüzünde. 23 Nisan’da 9. evinizde oluşacak olan yeni ay eğitimle ilgili, hukuki konularla ilgili veya yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabileceğinizi gösteriyor. 5 Nisan’daki Jüpiter – Pluto kavuşumu sizin 5. Evinize denk geliyor. Bu evin konuları aşk, çocuklarla ilgili konular, hobiler ve iyi şansla alakalıdır. Bu konularda büyük köklü değişim ve dönüşüm söz konusu, bu kavuşumun 9. evinizde gerçekleşecek olan yeni ay ile yaptığı olumlu açı şanslı bir takım olayların içine çekileceğinizi gösteriyor. Bu dönemde hamile kalabilir veya çocuk sahibi olabilirsiniz. Veya yeni bir hobi edinebilirsiniz. Bu dönemde aşık olacak olursanız bu sizi değiştirip – dönüştürecek bir ilişki olacağı anlamına gelir. 6. evinizdeki Mars, günlük işlerinizle ilgili bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir veya sağlık konularıyla ilgili kendinizi endişeli hissedebilirsiniz. Olumlu düşünüp, olumlu davranış sergilemeniz bu dönemde çok önemli.

TERAZİ: 7. evinizde Koç burcundaki Merkür nedeniyle evlilik, ortaklık, yakın ikili ilişkiler gibi konular gündeminizde olacaktır. İlişkilere bakışınızı sorgulayacağınız bir ay. Hukuki konulara dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Yurtdışı bağlantılı işleriniz veya eğitim hayatınız dikkat etmeniz gereken konulardan. 5. evinizdeki Mars, çocuklarla ilişkilerinizde veya aşk hayatınızla ilgili gerilimli günler yaşamanıza neden olabilir. Özgürleşme duyguları çok üst seviyede olabilir. İsyankar bir ruh halinde hissedebilirsiniz kendinizi. Bu dönemde hamilelik konusu da gündeme gelebilir. 23 Nisan’da Boğa burcundaki yeni ay ekonomik olarak başkalarından destek almanıza olanak sağlar. Eşten veya ortaktan gelecek bir para, miras veya banka kredisi gibi konular gündeme gelebilir ve bu sizin ekonomik olarak rahatlamanıza neden olabilir. Veya bu dönemde borç – alacak konularını çözmeniz mümkün olabilir. 4. evinizdeki  Jüpiter – Pluto kavuşumu 12 yıllık bir döngüyü başlatıyor. Aile ile ilgili bir dönüşüm, yeni temeller atma aşamasındasınız. Temeli sağlam yeni bir aile kurabilirsiniz. Ev ve arsa almak veya satmak konuları gündeme gelebilir. Aile konusuyla ilgili içsel olarak derin bir değişim – dönüşüm yaşayacağınız bir dönem bu. Taşınmak, şehir değiştirmek gibi konular da gündeme gelebilir.

AKREP: Merkür 11 Nisan’da sizin 6. evinizdeki yolculuğuna başlıyor. Sağlığınıza ekstra dikkat edeceğiniz ve günlük rutin işlerinizi yoluna koyacağınız bir dönem bu. Venüs gezegeni 3 Nisan’da 8. evinize geçiyor. Eşten veya ortaktan elinize para geçebilir. Miras veya kredi çekme konularında Nisan ayı boyunca şanslı olabilirsiniz. Bunu değerlendirin, mayıs ayındaki Venüs’ün geri hareketi para konusunda zorluk yaşamanıza neden olabilir. İkili ilişkilerinizde de derinleşme yaşayabilirsiniz. Mars bu ay 4. evinizde hareket ediyor. Ev, emlak, arsa gibi konularda acele hareket etmek sonrasında pişmanlık duymanıza neden olabilir. Zorluklar ve çatışmalar yaşayabilirsiniz. Aynı şey miras konuları için de geçerlidir. Sabırlı ve akıllı davranıp içsel çatışmalarınızı kontrol altına almanız menfaatinizedir. 23 Nisan’da Boğa burcundaki yeni ay sizin haritanızın 7. evinde gerçekleşiyor. İkili ilişkilerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Karşınıza ortaklıkla ilgili yeni bir fırsat çıkabilir. 5 Nisan’da sizin 3. evinizde kavuşan Jüpiter ve Pluton gezegenlerinin size etkisi şu şekilde olur. Yakın çevrenizde büyük bir elemeye gidebilirsiniz, bazı kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz, bazılarıyla ilişki şeklinizi değiştirebilir veya araya mesafe koyabilirsiniz. Kardeşlerinizle , kuzen veya yakın akrabalarınızla olan ilişkilerinizi de gözden geçirebilirsiniz bu dönemde. Geri dönüşü olmayan bir değişim başlıyor hayatınızda.

YAY: Merkür 11 Nisan’da sizin 5. evinize geçiyor. Bazı kişilerle gireceğiniz iletişim, kalbinizin hızla çarpmasına neden olabilir. Kendinizi aşık olmuş hissedebilirsiniz. Yaratıcılığınızın artacağı bir aydasınız. Çocuklarınızla iletişiminizin artacağı, eğer çocuğunuz yoksa çocuk yapma isteğinizin olacağı bir ay. Venüs bu ay sizin 7. evinizde. Uzun ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınızla ilgili konularda şansınız açık. Mars 3. evinizde hareket ediyor. İletişim konularında agresif tavırlar içine girmek, ani ve hızlı kararlar almak size zarar verebilir. Özellikle yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız ve kuzenlerinizle iletişiminizde sinirli ve sert tepkili olmamaya özen gösterin. Bu ay trafikte de çok dikkatli olmanız gerekiyor. 23 Nisan’daki yeni ay sizin 6. evinizde gerçekleşiyor. Bu ay kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Günlük işlerinizle ilgili sorunları da çok çabuk çözebileceğiniz bir aydasınız. 5 Nisan’da Jüpiter ve Pluto 2. evinizde kavuşuyor. Bu ev kişisel kazançlar ve yetenekler evidir. Sahip olduğumuz değerleri de bu eve gösterir bize. Kişisel kazançlarınız konusunda yeteneklerinizi kullanarak bir artış sağlayabilirsiniz. Kendinizle ilgili yeni bir takım beceriler elde edebilir ve bununla kendinize eskisinden farklı yeni kazanç yolları bulabilirsiniz.

OĞLAK: Nisan ayında Merkür 4. evinize geçiyor. Aile ile iletişiminizin artacağı bir ay. Anne, baba veya aile büyükleriyle ilgilenmeniz gerekebilir. Miras, ev değiştirme, ev satma-alma konuları gündeme gelebilir. Venüs bu ay 6. evinize geçiyor. İşinizle ilgili olumlu bir takım gelişmeler olabilir, bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sağlık konusunda da şanslı olduğunuz bir aydasınız. Mars bu ay sizin para evinizde hareket ediyor. Para ile ilgili konularda mücadele etmeniz gerekebilir. Ama Venüs ile yapacağı olumlu açıdan dolayı şans sizden yana olacaktır. Sadece bu şansı değerlendirebilmek için iş vereninizle çok fazla gerilim oluşmamasına özen gösterin. Kendinizi sabırsız ve tahammülsüz hissedebilirsiniz. 23 Nisan’da doğacak olan yeni ay size aşk getirebilir. Bu ay kendinizi daha yaratıcı hissedebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. 5 Nisan’daki Jüpiter ve Pluto kavuşumu sizin 1. Evinizde gerçekleşecek. Kendinizle ilgili bir takım köklü değişiklikler yapacağınız, kendinizi daha farklı bir şekilde ortaya koyacağınız bir dönemin başlangıcındasınız. Sizin için yeni bir sayfa açılıyor.

KOVA: Koç burcundaki Merkür sizin 3. evinizi aktive ediyor. Yakın çevrenizle iletişiminiz artıyor. Yeni sözleşme fırsatları gündeme gelebilir. Bu arada trafiğe dikkat.  Acelecilik ve hız konusunda temkinli olmanız gereken bir ay. Venüs bu ay 5. evinizde seyahat ediyor. Aşık olabilirsiniz, evliyseniz çocuk yapmak isteyebilirsiniz, yeni hobiler edinebilirsiniz. Mars ay boyunca 1. evinizde. İçinizde büyük bir enerji var. Mars’ın yanındaki Satürn’ün zaman zaman bu enerjiyi baskılaması sizde büyük bir gerilime neden olabilir. Dışarıdan da sinirli, öfkeli ve agresif görünebilirsiniz. 23 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşen yeni ay sizin 4. Evinizde. Ev, emlak, arsa konuları gündeme gelebilir. Bu konularda aileden destek almaya başlayabilirsiniz. Taşınmanız gündeme gelebilir. Ev ile ilgili bir düzen değişikliği veya bir tadilat işi olabilir. Jüpiter ve Pluton sizin 12. evinizde 5 Nisan’da kavuşuyor. Ruhsal olarak derin bir arınma zamanındasınız. İçe dönüp, geçmiş travmalarınızı şifalandıracağınız ve içsel olarak değişip dönüşeceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BALIK: Merkür Nisan ayının 11inden itibaren haritanızın ikinci evinde yol alacak. Bu sizin para eviniz. Para konuları bu ay boyunca gündemde olabilir. Yeteneklerinizi değerlendirip farklı bir alandan da para kazanma yollarını bulabilirsiniz. Venüs gezegeni de 3 Nisan’da 4. evinize geçiyor. Aile büyüklerinden destek göreceğiniz bir aydasınız. Miras, yeni ev veya arsa alım-satın konularında olumlu bir takım gelişmeler olabilir. Mars ay boyunca Kova burcunda sizin 12. Evinizde hareket edecek. Bu ay bilinçaltı korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Duygusal ve ruhsal olarak bir takım kaygılarınız olabilir. Ayın ikinci yarısı biraz rahatlama hissedeceksiniz. 23 Nisan’da Boğa burcundaki yeni ay sizin 3. Evinizde gerçekleşecek. Yakın akrabalarınızla, kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni sözleşmelere imza atabilirsiniz. Bu ay 3. evinizdeki Güneş – Uranüs kavuşumu beklenmedik olumlu ve yeni gelişmelere açık olmanız gerektiğini anlatıyor. 5 Nisan’da gerçekleşecek olan Jüpiter ve Pluto kavuşumu sizin 11. evinizi aktive ediyor. Sosyal çevrenizden bazı insanlarla birlikte yeni ve büyük bir projeyi başlatabilirsiniz, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yeniden bir yapılanmaya gidebilirsiniz, bu sizin önceden planladığınız bir şey olmayabilir, olaylar kendiliğinden gelişir.

Bir önceki yazımız olan Zamanı Aşmak başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ