Yaza Girerken Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Tercih Edilmeli

Yaza Girerken Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Tercih Edilmeli
Haberi paylaşın...

Yaza Girerken Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Tercih Edilmeli

Öncelikle şunu belirtelim, güneşli havalarda mutlaka güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Güneş ışınları gözün lens ve retina bölgesine hasar verebilir. Bu ilk anda etki etmese de ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşatabilir. Güneş gözlüğü seçerken en pahalısını almalıyım mantığından uzaklaşmanız gerekir. Piyasada bulunan bir çok güneş gözlüğü modeli sizin ihtiyacınız olan özellikleri sağlamaktadır. Güneş gözlüğünün camlarının Ultraviyole koruması mutlaka olmalı, aynı zamanda polarize olması gerekmektedir. İlk önce bu özelliklere dikkat edin. 

Yüz şeklinize uygun bir model tercih edin. Yüzünüzün şekline uygun bir model seçmeniz için yüzünüzü tanımanız gerekli, bu kolay bir şey değil tabi. Bu konuda uzman gözlük firmalarından destek alabilirsiniz. Cam renklerine dikkat edin. Her camın farklı özellikleri vardır. Sağlığınızı tehlikeye sokacak market, büfe vb. gibi işletmelerden ucuz gözlükler almayın. Bu gözlükler sizleri zararlı ışınlardan korumadıkları gibi gözlerinize de zarar verirler.  

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Kesinlikle garanti belgesinin olmasına dikkat ediyorum ve sağlık bakanlığı onayı olmasına..

BİR YORUM YAZ