Renkli Kadınlar

Yemek Yemeyen Çocuğa Nasıl Davranılmalı?

Yemek Yemeyen Çocuğa Nasıl Davranılmalı?
Haberi paylaşın...

Yemek Yemeyen Çocuğa Nasıl Davranılmalı?

Çocuklar iştahsız olabilir veya inatçılığından dolayı yemek istemeyebilir. İşte bu durum bir çok aile için ciddi bir sorundur. Emin olun bu sorun ilk günden bu yana var. Yani sizin çocuğunuza özel bir durum değil. Peki bu sorun nasıl aşılacak. Buna karşı daha önceden önlemler alınabilir mi?

Öncelikle şunu belirtelim, yemek yeme eğitimine bebeklikten başlamalısınız. Fazla kalabalık ortamlarda çocuğunuza yemek yedirmemeye çalışın. Acelecilikten uzak, sakin bir şekilde. İlk kez yiyeceği yemekleri çocuk tokken vermeye çalışmayın. Yemek yemek istemezse ona kızmayın ve olayı büyütmeyin. Sizin kızdığınızı anlarsa çocuğunuz bunu size karşı kullanabilir. Bunu bir oyun olarak algılar. Çocukların bazı yiyecekleri yememe hakkı vardır, bunu unutmayın. Yetişkinler nasıl seçici olabiliyorsa çocuklarında seçim hakları vardır. 

Verdiğiniz yemeği yemiyorsa ve oyalanıyor ise, yemeği yeyip yemeyeceğini sorun. İstemiyorsa kaldırın,acıktığında sizin yanınıza gelecektir. Tekrar aynı yemeği vermekten kaçının, inatlaşmaya gider. İştah konusunda sıkıntılar devam ederse doktoruna danışabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yeliz Beler dedi ki:

    Bence çocuklar zorlanmamalı ve onların ne yemek istediğini sorup fikir alinmali, ve sofraya da onlar için tabak konup kendi yemesi istediği miktarı ayarlayıp yemek istediği gibi yemelidir …. Zorlamayla olmuyor, bilgi için teşekkur ederim .

  2. Hatice Çetin dedi ki:

    Bence en büyük hata yemek tabaklarına cok fazla yemek koymak.Cocugun hevesi kaçıyor öyle diye dusunuyorum

BİR YORUM YAZ