Renkli Kadınlar

12 Mart dolunayı burçları nasıl etkileyecek…

12 Mart dolunayı burçları nasıl etkileyecek…
Haberi paylaşın...

Juno, bugün oluşacak dolunayın burçlara etkisini yazdı ve “Bu dolunay bizi, kabuğumuzdan çıkmaya, korkularımız, ataletimiz ve kaçak dövüşme adetimizden sıyrılıp, hayatımıza yön verecek mantıklı ve makul tutumlara kucak açmaya teşvik edecek” dedi.

12 mart 2017 günü, İstanbul’a göre 17.55 itibariyle dolunay adına verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Bu dolunay bireysel düzlemde şu konuları ortaya çıkaracak:

  • İlişkiler, hayat ve iş ortaklıkları temel konumuz olabilir.
  • Bizim için öncelikli olan bütün maddi ve duygusal bağlarda nelerin aksadığını saptayabilir ve bu aksaklıkların altında yatan nedenleri anlamak, belirsizliklerin temeline inmek isteyebiliriz.
  • Bu süreçte yürümeyen ama kör topal giden maddi veya duygusal ilişkileri bitirmek de, belirsizlikler ve yanlış anlaşmalar yüzünden kopmuş bağları onarmaya çalışmak da olasıdır…
  • Elimizdekileri kaybetme korkusuyla zarar görmeye devam ettiğimiz maddi ya da duygusal konularda, bu işin böyle devam etmeyeceğini idrak etmemizi sağlayan ipuçlarını fark edebilir, mantıklı ve kesin çözümlere yönelebiliriz.
  • Mağdur hissettiğimiz konularda, yeni kanıtlar, sağlam iddialar ile ortaya çıkıp hakkımızı aramamız söz konusu olabilir.
  • İlişkilerimizde haksızlık yaptığımız yerleri görüp daha makul ve anlayışlı davranmaya da yönelebiliriz.
  • Sağlığımıza ve hayat düzenimize ilişkin, erteleyerek büyüttüğümüz sorunları ele almamız gerekebilir.
  • Kendimizi fazla saldığımız, sürekli mağdur rolünü tercih ederek elimizden geleni yapmaktan kaçındığımız, hayatı kaçırdığımız konular önümüze gelebilir ve kendimize dürüst olmamız, uygun ve gerekli olanları yapmak için sabır ve mantıkla adım atmamız gerekebilir.

Bu DOLUNAY bizi, kabuğumuzdan çıkmaya, korkularımız, ataletimiz ve kaçak dövüşme adetimizden sıyrılıp, hayatımıza yön verecek mantıklı ve makul tutumlara kucak açmaya BİR ŞEKİLDE teşvik edecektir… Ancak bütün bu sürecin en önemli unsuru, detayları gözden kaçırmamak, olayları istediğimiz gibi değil OLDUĞU GİBİ görmekten kaçınmamak, durumun adını koyup, mantıklı bir çözüme yönelmektir. Zararı gidermenin mümkün olmadığı durumlarda ISRARCI olmak yerine, ZARARI DURDURMAYA ve ileri dönük çare bulmaya odaklanmamız yerinde olacaktır!”

BURÇ ve Yükselen BURÇ için yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Sizin kesinlikle ”daha iyi hissettiğiniz günleriniz” olmuştu canlarım… Mağduriyet, mağlubiyet, atalet, göz ardı edilmişlik, çaresizlik, hiç olmadı isteksizlik duygularınızın tavan yaptığı bir süreçten geçiyorsunuz. Yapmanız gereken şeyler yok mu… ÇOOKKK! Ama sizde yapacak gönül yok. Zira siz arzu ve eğilimlerinize ters düşen süreçlerin parçası olmaktan, ya da aynı fikirde olmadığınız kişilerin lafına sözüne bağımlı kalmaktan NEFFFRET edersiniz.

Görev duygunuz, çalışma mecburiyetiniz, mantıken hayat düzeninizi sürdürmek için atmanız gereken adımlar ve göstermeniz gereken sabır bir yanda, kendine dair acıma hissiniz öbür yanda… Hadi hadi… Bırakın vızıl vızıl etmeyi. Elinizden gelenin en iyisini yapın. Zira insan başkasına hesap verse de, yaptığı her şeyi kendisi için yapar ve öğrendiği yanına kar kalır…

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Bu aralar, içinizde bir yan ”macera” arasa da, bir yanınız incinmekten ve münasebetsiz bir riske girmekten korkuyor… Kendinizi her halükarda güvenlik alanınız içinde huzuru kaçmış ve alıştıklarını kaybetmekten yana kaygılı hissediyor olabilirsiniz. Lakin, güvensizlik kaygısı ya da yeni bir  zemin kazanma arzusu ile atacağınız adımları da iyice ölçüp biçmeniz, kontrollü sıçramalar yapmanız yerinde olacaktır. En iyisi siz bir karar vermeden, sizi ürkütenin ve arayışınızın ne olduğunu tam olarak kendinize tarifleyin! Beklentileriniz hakkında net olursanız, yapmanız gereken değişimi de daha rahat planlar, daha iyi yönetir, daha az zarar görür, daha hızlı yol alırsınız… ”Zaten beni başka kim ister ki…” diyip, gönlünüzü doyurmayan mantık ilişkilerine rıza göstermeye de kalkmayın! Keyifli bir yalnızlığı yaşayamayan, cüretkar bir beraberliğe de kucak açamaz.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Ürkek ya da güçten düşmüş hissettiğiniz bir dönemde olduğunuzu söylemem lazım. Ya siz daha fazlasına güç yettirememekten çekiniyorsunuz, ya da birileri sizi geri çkilmenize neden olacak şekilde köşeye sıkıştırmış…  Güvenmek, yanyana durmak, kaybetmemek istediğiniz insanlar tarafından, çok da içinize sinmeyen şeylere mecbur bırakılmış olmanız da mümkün. Güvenlik alanınızı, uzun vadeli çıkarlarınızı, hayatınızda kalmasını istediğiniz düzeni korumak için, bir süreliğine geri çekilmeyi, sabretmeyi kabul etmeniz gerekebilir. Ama bir yandan da, bu iş birliğinin, beraberliğin, ast-üst ilişkisinin nereye kadar sürdürebilir olduğunu kendinize sormanız da gerekecek. Bir ara bir değişiklik yapmanız lazım… Ama bunu kendinizi kırılgan ve yaptırım gücünden yoksun hissettiğiniz anda değil, gerekli koşulları sağladığınız zaman yapın. O vakte kadar da, kendinize acımaya değil durum tesbitine odaklanın.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Temkinli ve planlı adımlar atmanız, ağzınızdan çıkan lafı bilerek konuşmanızi elinizden çıkan işi özenle yapmanız gereken bir zamandasınız! Ancak kaygılarınız, plan yapmanıza ve içinde hareket etmeniz gereken koşulları tam anlamıyla tanımlamanıza engel oluyor olabilir… Düzeninizin alt üst olma ihtimali, sizi fazlasıyla endişelendiriyor. Bu yüzden de, hangi adımın uygun, hangisinin aşırı olacağına karar veremiyorsunuz… Bu süreçte sizi yönlendiren bir başkasının talepleri, beklentileri, ısrarı da olabilir. Muhtemelen arzunuzla değil, hayat veya iş ortaklarınızın tercihiyle bazı değişiklikleri göze almak fikri de sizi rahatsız ediyor. Her şey zamanla yoluna girer… Ama siz şimdi şu kolu kanadı kırık moddan acilen çıkın. Önünüzü 1 metreden fazla göremiyorsanız, görebildiğiniz 1 metreyi bebek adımları ile yürüyün… Attığınız adımın sorumluluğunu alır, dengenizi korursanız, yol önünüzde açılır.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Bu aralar, ihtiyaç duyduğunuz maddi güvenden veya kaynaklardan, manevi destekten, ya da görmek istediğiniz saygıdan ve ilgiden mahrum kalmış gibi hissetmeniz mümkün… Koşullar bu kadar kötü olmasa da, sizin YOKSUNLUK hissiniz o kadar tavan yapmış ki, elinizde olan hiç bir şey size ”yeterince iyi” gelmiyor olabilir. Ya da güvenliği, değerli olma hissini, haz alma duygusunu erişilemeyecek olanda aramaya başlamış olabilirsiniz… Fazla para harcamaya, sizi tüketecek ilişkilere kucak açmaya, ya da kaybettiklerinize, asla alamadıklarınıza, arayıp bulamadıklarınıza takılıp günü ziyan zehir etmeye kalkışmayın! Düşünmeden atacağınız hr adım sonradan size daha büyük zarar ve daha önemlisi ÖZSAYGI HASARI olarak geri dönecektir! Kendi değerinizi fark edin ve biraz içinizi parlatın… Ay zaten siz Aslansınız ayol, dışa parlamayı nasıl olsa bir ara becerirsiniz…

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Yalnızlık korkusu ile, kendini olmayacak ilişkilerden, ayağınıza dolanacak bağlardan koruma arzusu arasında kıvranıyor olmanız pek mümkün. Şimdi Canlarım… MİKEMMEL diye bir şey yoktur. Netekim siz de öyle değilsiniz… Ama sizin, kendinize göre en doğru olanı yaparsanız, herkesin de size göre doğru olanı yapacağına dair TUHAF bir inancınız ve beklentiniz var.

Şimdi tabiii bu önermede SİZE GÖRE kısmını özellikle öne çıkartmak mühim… İstediğiniz sonucu elde edene kadar herkesi ve her şeyi ittirip kaktırmak yerine, bu arada kimler ne yapıyor ve benim emeklerim nereye gidiyor diye kendinize sormak gerekmez mi? Dünyayı düzeltemedim, atmosferi temizleyemedim, insanlara adap kazandıramadım filan gibi kendinize biçtiğiniz radikal misyonları dert etmeyi bırakın! Siz önce bi kendinize çeki düzen verin. Sağlığınızı, düzeninizi sakince yoluna koyun. Başkalarını kurtartmayı bırakın… Haddinizi, sınırınızı belirleyin… Denge bozulduysa, bunda sizin de payınız vardır! Emeklerinizi, enerjinizi verimli alanlara aktarın. O zaman daha mutlu ve huzurlu olursunuz…

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Hayat veya çevrenizdeki insanlar, sizden bir takım fedakarlıklar bekliyor. Huzur ve düzeni sağlamak için, bazı şeylerden vaz geçmeniz gerektiğinin farkındasınız. Ama böyle olmasından hiç de memnun değilsiniz. Mantığınız size bu zorluğu göze almanız gerektiğini söylese de, konfor alanınıza duyduğunuz ihtiyaç, ya da sevdiğiniz şeylere sahip çıkma güdünüz, kendinize acıma duygunuzu arttırıyor ve derin bir kaygıya yol açıyor. Ama ortada sürdürülmesi mümkün olmayan bir durum var… Ve siz daha fazla zarar görmemek için BİR ŞEKİLDE BİR ŞEYLERDEN vazgeçmeniz gerektiğinin farkındasınız! Bu sağlığınıza zarar veren yeme, içme alışkanlıklarınız, cebinize zarar veren tüketim şekliniz filan da olabilir… Ya da basitçe artık sürdürülmesi mümkün olmayan bir alışkanlığa veda etmeniz gerekebilir. Siz bunu bir özgürlüğünüzün önünde engel ya da bir baskı olarak görseniz de, ortada vermeniz gereken MANTIKLI bir karar var. Olan oldu, biten bitti ve sizin önünüzde cesaretle ve özenle yürünmesi gereken yeni bir yol var…

AKREP veya Yükselen AKREP: Önünüzde bir takım fırsatlar, teklifler filan uzanıyor… Ancak siz bunları YETERİNCE İYİ bulmadığınız için, bir türlü memnun ya da heyecanlı hissedemiyorsunuz! Hayatın karşınıza çıkarttığı insanlar ya da koşullar, umduğunuz kadar onaylayıcı ve teşvik edici değil. Belki size sunulan koşulların karşılığında talep edilenler fazla yüksek… Belki de eleştiri ve yönlendirmenin dozu sizin tahammülünüzü aştı… Ya da istenen şey çok makul ve yapılabilir gibi görünse de, siz kendinizi bazı adımları atacak  kadar güçlü ve arzulu hissedemiyorsunuz… Şimdi hemen o melankoli, mahrumiyet hissi, onaylanmama ve sevilmeme korkusu, cesaretsizlik hislerinizi kontrol altına alın! Önce kendinize dürüst olun. gerekeni yaptınız mı yapmadınız mi? Ya da elinizden geleni yapmış olsanız da bir eksiklik hata var mı yok mu? Sonra da, gayretinizi toplayıp bu koşullar altında yola olabildiğince sağlam adımlarla devam edin. Yolun akışını hep siz belirleyemezsiniz ama attığınız adımı daha düzgün atabilirsiniz.

YAY veya Yükselen YAY: Şimdi sizin için geri çekilme, rahatınıza göre davranma, ya da kendinize acıma zamanı değil! Kaçmak değil sorumluluk almak, üzerinize düşeni fark etmek ve gereğini yapmak zorundasınız. Hüzün, yas, depresyon, bazen bir ana kucağı kadar tatlı gelebilir… Ama hayatın bize bu duygulara kendimizi bırakmak için izin verdiği ve vermediği zamanlar vardır. Şimdi sizin için, yeteneklerinizi, bilgilerinizi, aklınızı, paranızı, tüm kaynaklarınızı, hayati önceliklere göre şekillendirme zamanı!

Siz güvende olmak isterken başkalarını güvende tutmak, sakin olmak, temkinli ve tutarlı davranmak zorundasınız. Şenlik ateşleri sönmüş, eğlence bitmiş, insanlar evlerine gitmişken ve seyirciler alkış tutmuyorken ortalığı toplayan, önce kendine saygısını kazanır, sonra da başkalarının saygısını kazanma zamanı gelir.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Elinizden fazla bir şey gelmemesine alışkın değilsiniz biliyorum. Ortalıkta bir alay ucu açık konu, sıkıntıda insan, çare ya da çözüm bekleyen sorun var ve sizin elleriniz ya da gücünüz hepsine yetmiyor… Ama böyle zamanlarda da,  mantıklı, tutarlı, aklı selim, sakin, ve elinden geldiği kadarını yapmaya çalışan birilerine ihtiyaç vardır.

Bazen büyük planlar yapamasak da, küçük hareketler ya da yerinde önlemlerle, her şeyin daha beter kontrolden çıkmasına engel oluruz. Yetersizlik ya da eli kolu bağlı olma hissine rağmen, güçlü ve tutarlı duruşunu kaybetmeyen insanlar, gerçekten güçlü ve güvenilir olanlardır… Ay hadi canım işte tam size göre işler bunlar. Mırın kırın etmeyin… Bazı hikayelerin kahramanı, her sözünün dinlenmesine alışkın olan efendi değil, ortalığı sakince toparlayan uşaktır…

KOVA veya Yükselen KOVA: Hımmm galiba kendine güven abidesinin yelkenleri bu  ara biraz suda… Umduğunuz kadar para, saygı, talep, kaynak bulamıyor olabilir, ya da sadece bulamamaktan endişe ediyor dahi olabilirsiniz. Hakkınız yenilmiş, alacaklarınız verilmemiş, umduğunuz terfi gelmemiş olabilir… İşinizi, konumunuzu, refahınızı istediğiniz ayarda tutamamaktan korkuyor olabilirsiniz. Bunlar geçer! İnsana kalan koşullar üzerinde kurduğu iktidar hissi değil, kendini kontrol edebilme yeteneğidir.  Umduğunuzla değil, elinizde olanla en iyisini yapın! Borçlanmayın… Borcunuz varsa ödeyin, sakın yeni harcama yapmayın! Kaybettiklerinize yanmak kaybedebileceklerine istinaden hüzünlü ya da kaygılı olmak sizi mantıklı ve makul olmaktan alıkoyuyorsa, buna akıl yürütme değil, akıl tutulması denir. Tamam kolay olmayacak, ama iyi olacak! HAYDİ…

BALIK veya Yükselen BALIK: Tamam biliyorum mağdursunuz! Ya çok şey verdiniz karşılığını alamadınız, ya da vermek istemediğiniz kadar çoğu sizden isteniyor… O zaman ilişkiler ve beklentiler tablosunu önünüze yayıp, hesap kitap işlerine başlamanın tam zamanıdır.

Şimdiii… Ortada geri dönülmemesi, tutulması gereken ama sizin kaytarmak istediğiniz sözler, yan çizmek istediğiniz bir anlaşma varsa, bir kere bu konuda kendinize dürüst olun! Üzerinize düşen bir şey varsa, bunu yapın bitsin. Eğer kendi iyiliğiniz için, bir süre katlanmanız gereken bir sıkıntı varsa, bunu da bir şekilde yaşayın ve tüketin gitsin… Ha üzerinize vazife olmayan şeylere, sırf kıymetli olmak ya da umduğunuzu elde etmek için aday olduysanız, o zaman önce kendinize sonra başkalarına SINIR KOYMAYI BİLİN! ”Ama sen bunu hep yaparsın! Şimdi niye yapmıyorsun?” diye bir şey yok… Zararın neresinden dönülse kardır! Ve inanın sizin kendinize gönüllü olarak verdirdiğiniz zararı, size bir başkası asla zorla veremez.

Kaynak: JUNO (junoastrology.com)

Bir önceki yazımız olan Terazi, Oğlak ve Yengeçlere Uyarı! başlıklı yazımızda Astroloji, jale muratoğlu ve venüs retrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ