Renkli Kadınlar

Athla Çemberi nedir?

Athla Çemberi nedir?
Haberi paylaşın...

Astroljide şans noktası yani Athla Çemberi, güneş, ay ve yükselen burç derecesinin oluşturduğu bir noktadır. Bu noktanın açılımıyla oluşan harita (Athla Çemberi)  bize başarının, şansın veya şanssızlığın, paranın ve tehlikelerin nereden geleceğini gösterir. Yani kaderimizi gösterir. Biz bu bilgilere Marcus Manilius’un Astronomica adlı eserinden ulaşıyoruz. Bu athla çemberi  dediğimiz haritadaki her ev bize hangi alanda kazançlı olacağımızı veya riskin nerede olduğunu gösterir. Bu harita detay verir. Fakat bundan önce şans noktasının bulunduğu ev’e ve burca bir bakmamız ve yorumlamamız gerekir.

Astrolog Şeyda Özbey

Eğer şans noktası 1, 4, 7 ve 10 gibi köşe evlere yerleşmişse ve de Jüpiter ve Venüs gibi iyicil gezegenlerin yönettiği burçlarda iseler (Boğa, Terazi, Yay,ve Balık),  bu şans ve varlık konusunda oldukça olumlu bir göstergedir. Fakat bu saydıklarımın dışındaki bir konumlanmada olan bu nokta bizim için yine de destekleyici olabilir. Athla çemberi  haritasını yorumlarken evden önce burç yorumuna önem veririz, ev’i ikincil olarak değerlendirmeliyiz ve tabi en önemlisi gök cisimlerinin yorumlanmasıdır. Ayrıca bu noktaya diğer gezegenlerin yaptığı açılar varsa bunları da değerlendirerek yoruma katmamız gerekir. Athla çemberi, hem şans noktasına (Pars Fortunae), hem de Ruh noktasına (Pars Spiritus) uygulanabilir. Bu nokta tamamen kişiye özeldir ve bu yaşamdaki gelişimimiz için elimizde ne tip donelerimiz olduğunu gösterir. Şans noktası, karmik yolculuğumuzda ay düğümlerimiz kadar önemlidir.

Şimdi ev anlamlarına kısaca değinelim. Athla Çemberi olarak nitelendirdiğimiz haritadaki evlerin bize anlattıkları konular şöyledir.

Birinci ev; sahip olduklarımızla ilgilidir. Elimizde ne var, varlığımız ne? Burada maddi varlıklardan söz ediyoruz.

İkinci ev; savaş ve mücadele evidir. Ayrıca yabancı şehirlerdeki yaşamımızı anlatır. Yabancı şehirlerde hayatımız nasıl geçecek ve buna destek olan ve köstek olan şeyler nelerdir.

Üçüncü ev; Ticari işler ve ticari dostluk, sivil uğraşlar ve hobi evidir. Bu ev bize hiçbir fayda getirmeyen görevleri de gösterir. Bu evde para beklentisi vardır ama bu beklenti karşılanmayabilir.

Dördüncü ev; mahkemeler ve hakikatin hakimi evidir. Doğru’dan başka hiçbir şeye izin vermez. Yanlışlıkların düzeltilmesinin ne yolla olacağını gösterir.

Beşinci ev; aşk ve evlilik evidir. Ne karakterde bir kişi ile mutlu olabileceğimizi gösterir. Müttefikleri ve aynı kafaya sahip arkadaşları da gösterir.

Altıncı ev; servet evidir. Maddi zenginliğe nasıl ulaşabileceğimizi ve bu zenginliği nasıl koruyacağımızı gösteren evdir. Daimi faydalar evidir.

Yedinci ev; hayati tehlike evidir. Hayati tehlikenin nasıl ve nereden geleceğini gösterir. Yorumlarken diğer gök cisimleriyle olan açıları çok dikkatlice incelemek gerekir.

Sekizinci ev; sosyal konum ve itibar evidir. Toplum içinde nasıl bir itibarımız var, aynı zamanda itibardan kaynaklanan sahte davranışları ve sahte şeyleri de gösterir. İtibarın getirdiği sahtelik.

Dokuzuncu ev; çocuklar evidir. Çocuklarla ilgili kaderi gösterir. Kadersel evlerden bir tanesidir. Çocukların yetiştirilme şeklini gösterir.

Onuncu ev; yaşam biçimimizi ve evin idaresini gösterir.

Onbirinci ev; şans noktasının doğal evidir. Sağlık ve güçlülük evidir. Şifa evi olarak da yorumlanır. Hastalıklarımızın nasıl üstesinden geleceğimizi gösteren bir evdir. Bu eve düşen gökcisimlerini pozitif yönde çalıştırmamız gerekir. Bu eve düşen kötücül gezegenler bile zarar verme kapasitelerini kaybederler. Zarar vermek istedikleri zaman kendileri zarar görürler. İyi ruh evidir.

Onikinci ev; mesleki başarının hangi yolla geleceğini gösterir.

Kaynak: Arap Noktaları – Devrim Dölen

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Dr. Astrolog Şenay Devi PowerTürk’te başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ