Renkli Kadınlar

Hazır mısınız! Öğretmen Satürn Sınamaya Geliyor…

Hazır mısınız! Öğretmen Satürn Sınamaya Geliyor…
Haberi paylaşın...

Astrolog Didem Şarman “Şimdi Satürn Retro zamanı bizleri kendimizle ve deneyimlerimizle sınamaya devam ediyor” diyor.

Astrolog Didem Şarman, 7 Nisan’da başlayacak Satürn Geri Hareketini yorumladı:

Gökyüzünün şüphesiz en önemli gezegeninin geri harekete başlayacağı zamana çok az bir süre kaldı. Yaşlı, bilge, soğuk yapılı, kaderin ve zamanın temsilcisi,  ruhlarımızın öğretmeni büyük Satürn, bu sıralarda bize yepyeni dersler vermeye hazırlanmak üzere yolunda ilerliyor.

Satürn, 7 Nisan 2017- 27 Ağustos 2017 aralığında geri harekette kalacak. Bu beş aylık sürecin hepimiz üzerinde büyük etkileri olacak ve birçoğumuz yine köklü değişimlerle karşı karşıya kalacağız.
Satürn halkalı bir gezegendir ve Güneş’e olan uzaklığı bakımından altıncı sırada yer alır.

Uranüs, Neptün ve Pluton keşfedilmeden önce, eski zamanlarda Satürn son planet olarak kabul edilir ve ona göre anlamlandırılırdı. Bu sebepten de Uranüs, Neptün ve Pluto günümüzde “Satürn ötesi planetler” olarak isimlendirilmişlerdir. Buradaki anlamsal ilişkilere baktığımızda, halkalı gezegen Satürn’ün “sınırları, sınır koymayı ve mesafe” yi temsil ettiğini görüyoruz.

Diğer taraftan eski çağlarda Satürn son planetti ancak yaşadığımız evrende hiçbir şeyin sonu olmadığı ve her son aslında yeni bir başlangıca da gebe olduğu için, Satürn zamanın, sonlanmanın ve yeniden başlamanın gezegenidir de aynı zamanda. Bu sebeple Satürn’ün değdiği yerde hayatımızda büyük değişimler olmaya başlar.

Genelde eski yapıları yıkma özelliği olduğundan, Satürn geçişleri ve hareketleri insanları yıllardır korkutur hale gelmiştir. Oysa ki, hayatınızda farkında olmadığınız sorunları ve farkında olsanız da “bırakmamakta” direttiğiniz, size engel olan her yapıyı Satürn özenli bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Tabi ki her son bir de başlangıç demekse, o halde acı çekme süreniz kısa sürecektir, zira bu yaşlı planet hayatınızdaki taşları temizledikten sonra, yerine yeni bir yapı kurmanıza destek olur. Üstelik hayatınızda kuracağınız bu yeni yapı, kalıcı, sağlam ve istikrarlıdır.

Satürn bir burçta geri harekete başladığı zaman, o burcun konuları ve sizin kişisel haritanızda o burcun kestiği evin konuları ön plana çıkmaya başlar. Ön plana çıkmakla kastım, hayatınızda olan biten ciddi konulara tekrardan bakmanızdır. Örnek verecek olursak,
Satürn Yay Burcu’nda geri hareketine başlıyor. Bunun hem ülkemiz hem de bizim için genel bir anlamı olacağı gibi, bir de sizin doğum saatinize göre çıkartılmış kişisel doğum haritanızda, Yay Burcu’nun kestiği bir ev var, işte o evin konularıyla ilgili yeniden bir düzenlemeye gitmeniz gerekecektir. Örneğin Yay Burcu sizin haritanızda yedinci evi kesiyor olsun. O zaman yedinci ev konuları olan, ortaklıklar ve ikili ilişkilere tekrardan bakmanız gerekecektir. Bu eski ilişkilerinizle olan bağlarınızı kesmek, ortaklarınızla verdiğiniz kararları yeniden değerlendirmek şeklinde tezahür edebilir.
Satürn her anlamda “karmik” anlamlar taşıyan bir planettir ve size beş ay boyunca bir arınma süreci yaşatır. Geçen seneden bu seneye kadar ne yaptın diye sorar. Hayatınızın hangi alanı öne çıkacaksa, o alanla ilgili bugüne kadar aldığınız kararları sorgulatır ve üzerinde düşündürür.
Geçmişte tanıdığınız insanlarla sizi yüzleştirir. Tabi ki hepsi ile değil, ruhsal bağlantınız olan kişilerle. Bu durum,  karmanızı görmeniz ve size yük olan her enerjiyi bırakabilmeniz için harika bir fırsattır.

Satürn Rx Burçlara Etkisi

Koç veya Yükselen Koç iseniz, yabancılar, üniversite ve hukuksal meselelerle ilgili konularda daha önceden geçiştirdiğiniz bazı sorunlar var ise şimdi düzeltilebilmesi için bunlarla meşgul oluyor olacaksınız. Bu süreçte umutsuzluğa kapılmamalı, hızlı bir şekilde sorunları çözmelisiniz. Bu dönem astroloji ve felsefe gibi konulara ilginiz artabilir.


Boğa veya Yükselen Boğa iseniz,  eşinizin ortağınızın maddi durumu ve parasıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ödenmemiş sigorta, vergi, nafaka vb. borçlarınız varsa bunları kontrol etmeli ve eksik bir şey bırakmamalısınız. Ölümle ilgili konulara ilgili duyabilir, mistik işlerle meşgul olabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler iseniz, ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve hayatınızdaki insanla olan ilişkinize yeniden bakmalısınız. Bu süreçte size faydası olmayan ve üzen herkesi ve her şeyi geride bırakmalısınız. Siz harekete geçmezseniz, olaylar aniden karşınıza gelebilir. Son dönemde ev taşıdıysanız, yer değişikliğinin sizin üzerinizdeki etkilerini sorgulayabilirsiniz, örneğin evinizden memnun musunuz ? gibi..

Yengeç ve Yükselen Yengeç iseniz,  sağlığınızla ilgili önemsemediğiniz bir durum varsa, bu beş aylık dönemde karşınıza geleceği için muhakkak gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. İş yerinizle ilgili düzenlemelere gidebilir, işle ilgili verdiğiniz kararları sorgulayabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan iseniz, Aşk hayatınızla ilgili son dönemi gözden geçirip, ben hayatımda eğlenceyi nasıl ve nerede yaşıyorum, nelerden mutlu oluyorum diye kendinize sorabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili daha evvel sorun olmuş konular tekrar gündeme gelebilir. Eski flörtleriniz size ulaşabilir.

Başak ve Yükselen Başak iseniz, aile ile ilgili sorunlara samimi bir şekilde bakmanız ve problemleri çözmeniz gerekecektir. Bunun dışında ruhsal çalışmalar yapabilir, kendinizi değiştirebilirsiniz. Oturduğunuz evle ilgili konularda sorun varsa düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir.

Terazi ve Yükselen Terazi iseniz, iletişimle ilgili yaşadığınız sorunlar düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir. Bu dönemde kardeşlerle ilgili problemleri tekrar yaşayabilir ve en uygun çözümü bulmak için uğraşabilirsiniz. Kitap yazmaya karar vermiş ve yarıda bırakmışsanız tekrar başlayabilir ve kalıcı eserler üzerinde çalışabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep iseniz,  para ile ilgili meselelerde önceki dönemden gelen sorunlar var ise, bu dönem düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir. Maddi durumunuzu gözden geçirmeli, borçlarınızı kapatmaya başlamalısınız. Önceden başlamak istediğiniz bir kurs veya yetenek gerektiren bir şey varsa şimdi onlara tekrardan eğilebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay iseniz, kendinizle ve kişiliğinizle ilgili durumunuza tekrar bakmanız gerekecek. Aldığınız kararlar, çizdiğiniz yol sizi mutlu ediyor mu ve hatalarınız neydi bunlar üzerinde beş ay boyunca düşünüyor ve büyümeniz için gerekli olan karmik olayları yaşıyor olacaksınız. Sağlığınızla ilgili önceden sorun olan bir şey varsa, bu dönem tekrar önünüze geleceği için kontrolden geçmenizde fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlak iseniz, beş ay boyunca geçmişten insanlarla karşılaşabilir, kimi geride bıraktınız, insanlarla olan ruhsal bağlarınızı nasıl bir dengede tutuyorsunuz ve karmik derslerinizin farkında mısınız gibi konu başlıkları ile sınanabilirsiniz. Bu dönemde eskiden tanıdığınız insanlar sizinle iletişime geçebilir ancak yapmanız gereken ilişkileri negatif duyguları temizleyerek “sıfırlamak”tır. Bu anlamda Satürn geri hareketini bitirdiğinde size temiz bir sayfa sunuyor olacak. Rüyalarınız mesajlar içerecek.

Kova ve Yükselen Kova iseniz, gelecek planlarınız ve projelerinizle ilgili tekrardan düşünmeniz gerekecek. Arkadaşlarınızla olan sorunları çözmek ve bu konulara tekrardan bakmak için iyi bir dönemdesiniz. Eski arkadaşlarınız size ulaşabilir ve barışmak isteyebilir. Proje ve hedeflerinizdeki eksikleri tamamlamak ve yeniden düzenlemek için ideal bir dönem olacak.

Balık ve Yükselen Balık iseniz, Kariyerinizle ilgili konulara ve sorunlara düzeltilebilmesi için tekrardan bakmanız gerekecek.Eğer daha önceden varolan sorunları geçiştirdiyseniz bu dönem o sorunlar daha net şekilde karşınıza gelecektir. Otorite figürleri ve anne ile ilgili konulara vakit ayırmalı, aranızdaki problemleri çözmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan 28 Mart Yeniayı Burçları Nasıl Etkileyecek? başlıklı yazımızda astrolog aylin ileri, koç yeniayı ve yükselen burç hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ