Renkli Kadınlar

Bakalım Şans Yıldızı Size Ne Söylüyor?

Bakalım Şans Yıldızı Size Ne Söylüyor?
Haberi paylaşın...

Astrolog Semavii, şans, bolluk ve bereket yıldızı Jüpiter’in transit olarak 11 Ekim 2017’den  8 Kasım 2018’e kadar Akrep’te kalmasını değerlendirdi. Size de Jüpiter şans getirdi mi? İşte yorumlar: 

Koç

Para krizi mi yatırım fırsatı mı?

Akrep sizin 8.evinizde bulunuyor, dolayısıyla transit Jüpiter Akrepte 8.eviniz üzerinde gezecek bir sene boyunca. 8.ev yatırım, banka hesapları, alacak, borç, vergi, sigorta, ortak paralar, eşin parası, başkalarından gelen para evidir. Bu konularda hareketli bir sene geçecektir. Jüpiter büyümeyi, genişlemeyi, açılmayı temsil ettiğine göre, bu konuda büyüme, birikim yapma zamanı. Ancak Jüpiter 8.evde krizi çekmeye de müsaittir. Borç krizini çekmeyin aman ha. Ödemelere, hesaplarınıza özen gösterin ve hedefinizi borca değil, birikime odaklayın. Çünkü odaklandığınız şeyi büyütürsünüz. Jüpiter 1 yıl içinde, zaman zaman Balıktaki Neptün’le çok iyi açı yapacak, Oğlakta gezen Satürnle de olumlu açı yapacak ayrıca. Demek ki, zaman zaman zorlandığınız yerde, beklenmedik yerden yardım gelecektir size. yani, gizli bir koruma hissedersiniz. Neptün-Jüpiter etkisinde, tembellik etmek, rahat davranmak meyline dikkat edin, fazla gevşemeyin. Satürnle etkileşimi, kariyer ve resmi konularda zorlayan durumlarda en azından size zor olayların sertliğini yumuşatmak suretiyle destek olacaktır. Dayanma gücünüzü artıracak ve sonuca gitmek, pes etmemek için sabrınızı büyütecektir. Jüpiter-Satürnün açısını düşünürsek, bu süreçte, kiminiz kariyerde büyümek için önemli hamleler yaparsınız. Kiminizse emeklilik için başvuru yapar, emeklilik, sigortadan gelir almaya başlarsınız.

Kiminiz için enteresan bir zaman olacaktır bu 1 yıl çünkü Mayıs 2018’de Değişim gezegeni Uranüs Boğa’ya geçince, Satürn-Jüpiter vs etkileşimini hesaba katınca, ortaya çok enteresan bir durum çıkıyor; bu açısal etki altında, kiminiz iş ve kariyerde birden çok farklı bir yönelime meyleder, bambaşka bir iş yaparsınız. Farklı bir işten para kazanma hedefi birden size önemli hamle yaptırır. Farklı kariyer ve iş için iyi zaman diyebilirim ama acele etmeden ilerleyin, hatta Jüpiterin 2018 Kasımda Yaya geçmesini ve ondan önceki Uranüs-Jupiter karşıt açısının risk taşıyan enerjisini ve 2018 yılı içinde gerçekleşecek Mars Retrosunun risk taşıyan etkilerini de akıllıca aşmış olursunuz.

Ayrıca 8.evin temsil ettiği konular, sağlık, operasyon. Bu konuda varsa sorun, olası sağlık sorunlarını şifalandırmak adına sağlığınızla ilgilenmeniz iyi olur, şifalı sonuçlar alırsınız.

Boğa

İlişkilerde şans ve açılım mı yoksa kriz ve çatışma mı?

Akrep 7.evinizde, dolayısıyla transit Jüpiter Akrep’de 7.eviniz üzerinde gezecek 1 yıl boyunca. İlişkiler alanınızı hareketlendirecek. Yeni insanlar hayatınıza girer, sosyal hayatınız canlanır bu süreçte.

İş ve kariyer odaklı ilişkilerinizde yenilikler yapmak, farklı insanlarla tanışmak kendinizle ilgili yeni fikirler geliştirmenizi, vizyon veya hedeflerinize başkalarının gözüyle bakmanızı, bu konuda gerekli güncelleme yaparak, hedeflerinizi güçlendirmenizi ve daha kararlı ve güçlü hedeflerle yola devam etmeniz için şans ve fırsatları hayatınıza çekecektir.

Fırsatları çekmek için tabii sizin de Jüpiter’in sosyal olmakla alakalı mesajını alın ve ona göre açılın, genişleyin, hayatınıza yenilikler katmak için kımıldayın yerinizden.

Jüpiter’in Neptünle yapacağı güzel etkileşim, insanlarla ilişkilerinizde anlayışınızı ve inancınızı değiştiren, geliştiren etkiler yapacaktır. Farklı olanları kabul etmeyi daha fazla başarma kapasiteniz yükselir. Ayrıca iki gezegen arasındaki bu güzel açı, daha önceden oluşturduğunuz ve başlattığınız hedeflerinizde önemli bir ivme kazanma, hatta hedeflerinizi gerçekleştirme imkanı verecektir.

Eski tanıdık, dost, arkadaşlarla ilişkinizi yenileme ve güçlendirme zamanı. Bunun yanısıra, Uranüs’ün 2018’de burcunuza girmesiyle birlikte, sizde radikal, köklü yapı değişiklikleri başlayacaktır. İlişkilerde tavrınızı değiştiren yeni anlayış, yeni fikirler, yeni tutum ve istekler oluşacaktır. İnsanlar karşılarında farklı bir siz görmeye başlayacak. Değişeceksiniz. Değişimle çevrenizdeki insanları şaşırtmaya başlayacaksınız.

Satürn’ün Oğlaka geçmesiyle birlikte Aralıktan itibaren, Jüpiterin de etkisiyle, kariyer alanında büyümek, yükselmek, daha kurumsal olmak üzere önemli bir yola girer, daha büyük bir amaca doğru yol almaya başlarsınız. Kiminiz birileriyle işbirliği, güç birliği yapar, birlikte büyük işler yapmak amacıyla bir iş kurabilirsiniz. Çalışansanız, terfi etmek için güzel fırsatlar geçecektir elinize.

Gelelim aşk ve evlilik cephesine. 7.ev aslında herşeyden önce, evlilik ve ciddi ilişki evidir. Deme ki, bu dönemde kalbi boş olanlara partner getirecek. İlişki hayatınızı hareketlendiren bir süreç olacaktır.

Aşkı yaşamak için fırsat çıkacaktır. Aşık olabilirsiniz. Bu karşılıklı güzel bir aşk olacak görünüyor. Bu dönemde evlilik teklifi alan veya yapan olacaktır. Evlenip, yuva kuran olabilir. Satürnün de desteğiyle, evlilik, nikah için adım atarsınız. Güzel ve kalıcı bir ilişki kurma şansınız var özetle.

Jüpiter’in Akrepte kaldığı sürede, her tür ilişkide, aşırı sahiplenmek, çatışma ve kavgadan beslenmek, kontrol frik tutum, kıskançlık, rekabet vs gibi yakıcı duygularla yüzleşme zamanı olur ayrıca. Siz veya çevrenizdeki kişilerin bu tür duyguları ilişki bozacak türde krizler yaratabilir. Bu tür riskler de var, dikkat edilmesi gerekir.

İkizler

Sakin tatlı hayat veya içten içe kaynayan kazan

Akrep 6.evinizde, dolayısıyla transit Jüpiter Akrepte 6.eviniz üzerinde gezecek 1 sene boyunca. 6.ev çalışma, iş, iş yeri, gündelik hayat, akrabalar, sağlık ve bakım evidir, bunları temsil eder genel olarak. Demek ki bu konulardan biri üzerine deneyimler yaşama zamanı.

Transit Neptün ise kariyer eviniz üzerinde gezmekte ve Jüpiter-Neptün arasında olumlu bir üçgen açı oluşacak zaman zaman bu sürede. Bu güzel açının etkileri en başta, Neptün sihir, Jüpiter şans dersek, demek ki iş, kariyer ve çalışma hayatınızda bazı sorunlar “kendiliğinden iyileşecek, sorunlar kendiliğinden bitecek” demektir. Yani sizin bir şey yapmanız gerekmeden, sanki sihirli bir el bazı sorunlarınızı çözecek. Yöneticilerle, çalışanlarla aranız daha iyi olabilir bu sürede ayrıca. Yönetimden beklediğiniz bazı isteklerinizin de yerine getirilmesi için fırsatlar bulacaksınız.

Kiminizse, sağlık, bakım alanında şanslı bir durum, adeta bir sihir yaşayabilirsiniz. Varsa bir sağlık sorununuz şansın yardımıyla şifa bulacağınız doğru kişilere denk gelirsiniz ve ihtiyacınız olan şifaya kavuşabilirsiniz.

Diğer yandan, Akrep burcunun iç organlarla alakalı, zehirli bir yanı da vardır. Bunun yanı sıra, Jüpiter’in iyi şeyleri büyüttüğü gibi, kötü şeyleri büyütme özelliğini ve Jüpiterin gölge yanının etkisiyle, tembellik ve ihmal etme gibi özelliklere meyletme olasılığını hatırlarsak, bu dönemde varsa bir sağlık şikayetiniz ihmal etmeyin ve doktora vs başvurun ki, olası sorun büyümeden, olumlu sonuç alabilesiniz ve köklü şifa bulabilesiniz.

Sağlık ve bakım adına bu sürede yapacağınız her güzel şey sağlığınızı güçlendirecek ve koruyacaktır. Beraberinde yaşam kalitenizi de yükseltecektir.

Diğer yandan gerek işte, gerek akraba arasında vs kıskançlık, haset, ego savaşı vs sorunlar olabilir hatta bu ilişkileri daha sorunlu hale getirebilir. Bu tür durumların ilişkilerinizi etkilemesine izin vermemek yerinde olacaktır, gerek sizin gerekse başkalarının bu tür tutumları ilişkilerin oyulmasına neden olabilir.

İş, gündelik hayatınızda rahatlık, ferahlık ve lüksü de getirebilir Jüpiterin güzel etkileri. İş yerine gelen yeni arkadaşlar olabilir, iş ortamı daha uyumlu ve daha konforlu olabilir. Çalışma koşullarınız iyileşebilir, işe gitmek daha keyifli hale gelebilir. Daha az yorularak, daha verimli ve daha keyifle çalışırsınız.

Yeni işe girmek isteyenler bu sürede, hem parasal açıdan hem çalışma ortamı olarak istediği gibi bir iş fırsatı elde edebilir.

Aralıkta Satürn Oğlak’a giriyor, 2,5 sene kalmak üzere. Oğlak 8.evinizde, Satürn Oğlakta 8.evinizde gezerken, Jüpiter’le zaman zaman iyi açılar yapacak. Bunun hayatınıza yansıması, maddi konularda başkalarından -aile, akraba, kurum, banka, sigorta,, miras, yatırım vs – büyük ve hatırı sayılır katkılar almak şeklinde olabilir. Aile desteğiyle bir mülke sahip olabilirsiniz mesela veya sigorta üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Satürn 8.evde seks, cinsellik konusunda da etkileri olacaktır. Satürn genelde bu evde seksten uzaklaşma verir diye bilinir. Bu bilgi eksiktir. Kimi zaman seks konusunda daha bilgili, daha düzenli yapar kişiyi ve bu konuda kişinin hayatına kalite getirir. Ancak bu konudaki “eksik, sorun veya hata” varsa onu önce size gösterir, bu konudaki sorunu veya eksiğini tamamlama fırsatı ve tavsiyesi verir, ondan sonra bu konuda kalite, bilinçlenme, düzen ve anlam gelir hayatınıza.

Bu arada bir not düşeyim; Para evinizde Yengeç var, transit Jüpiter kişinin para eviyle aynı gruptan olduğu zamanlarda, kişiye maddi şans, bereket ve maddi genişleme getirir. Akrep Yengeç gibi Su grubundan bir burçtur, demek ki, para evinizle aynı grupta gezen transit Jüpiter size bir yıl boyunca, parasal, maddi-manevi şanslar getirecektir.

Yengeç

Şans ve zorlanma, ikisi bir arada…

Akrep 5.evinizde, dolayısıyla Jüpiter Akrepte 5.eviniz üzerinde gezerek, sizi bu alanda etkileyecektir bir yıl boyunca.

Akrep sizin gibi Su grubundan burçtur, dolayısıyla sizi destekleyecektir ağırlıklı olarak.

5.ev şans evidir her şeyden önce, bu çok iyi, çünkü demek ki, bu süreç içinde gerek zorlandığınız yerde şansın yardımını kendinize çekebilecek, zoru kolaya çevirme fırsatı bulabileceksiniz, ayrıca şanslı olaylar ve şans veren fırsatları da bol bol çekebileceksiniz kendinize.

5.ev şans, girişim, tanınma, ün, yaratıcı işler, yetenek, hobi, sosyal hayat, lüks, eğlence, çocuk ve aşk evidir. Demek ki, Jüpiter bu konulardan biri veya birkaçında size şanslı fırsatlar getirecek. Hem Jüpiterin şanslı etkisi fırsatları önünüze getirir, hem siz heves ve yenilik arzusuyla açılır, kendinize yükselen güveninizle fırsatlar yaratabilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak isteyen için iyi zaman diyebilirim. İlginçtir, transit Ay düğümleri tam Yengeç-Oğlak aksına geçeceği zaman 2018 Kasımda, Jüpiter de Akrepin son derecesine varıyor, tam çıkmadan çocuk sahibi olmakla alakalı enerjileri tetikliyor. Buradan çıkardığım yorum, tren kaçmadan fırsat geliyor.

Jüpiter kiminize en çok aşk konusunda şanslı fırsat getirecek gibi görünüyor. Hayatınıza derin, sıcak ve yakın hissettiğiniz bir aşk gelebilir. Bu ilişki derin ve özel olacaktır. Belki de evlilik partneriniz olacaktır bu kişi.

Satürn Aralıkta zıt burcunuz Oğlak’a girince, işler biraz zorlaşacaktır sizin için tabii. Satürn 7.eviniz üzerinde, her tür “ilişki” alanında sizi önemli sınavlara sevk edecektir. Bunun başında aşk ve evlilik ilişkisi gelmektedir. Jüpiterin etkisiyle gelen aşk bir süre sonra hayli zorlayabilir, ilişki bu dönemde ayakta kalmayı başarırsa, bence bu ilişki uzun ömürlü bir ilişki olmayı hak ediyor demektir. Çünkü Satürn 7.evde “ilişki fırtınası” evidir. Bu fırtınaya dayanan bir ilişki sağlamdır, yıkılmazdır.

Peki, dayanmazsa ne olur? Önemli hayat dersleri alır, bu dersler üzerinden başkalarını ve kendinizi çok yakından tanır, sorgular, derslerinizi aldıktan sonra bilinciniz yükselir, olgunlaşırsınız, ilişkiler konusunda daha bilinçli, tecrübeli ve daha olgun olursunuz. Bir ilişkide neyi istediğinizle neyi istemediğinizi daha iyi anlarsınız ayrıca.

Neptün Balıkta gezerken, Jüpiterle zaman zaman çok iyi açılar yapacak ve bu iki gezegen sizin Yengeç Güneşinizle (veya Yengeç Yükseleninizse, Yengeç Yükseleninizle) çok güzel bir büyük üçgen açı oluşturacak. Bu “korunma” demektir en başta. Zor dönemlerde korunduğunuzu, şansın ve iyi yanlarınızın hatırına, bazı zorluklardan tereyağından kıl çeker misali korunduğunuzu anlar ve görürsünüz. “Şansım bana yardım etti,” dedirten şeyi iyi olaylarda da negatif durumlarda da yaşarsınız özetle. Onun için, bu süreçte “sezginize kulak verin çünkü Jüpiter “sezgi”, Neptün “ilham”dır. Bunlar bu dönemde yol göstericiniz olacaktır.

Jüpiter ve Neptün’ün güzel ve şans veren açılarının etkisiyle, bir vizyon veya bir hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Satürn Oğlakta gerçekleştireceğiniz bu vizyon veya hayali somut ve gerçek eylem sahasında testlerden geçirecektir. Büyümek, yükselmek ve vizyona kalple sahip çıkıp ilerlemek yolunda sınanırsınız anlayacağınız.

Bu dönemde tanınmak, ün elde etmek isteyenler için fırsatlar çıkar. Kendinizi bir alanda tanıtabilirsiniz gerek çevrenize gerekse daha geniş camiaya, ülkeye, dünyaya vs.

Bir hobiye başlamak için güzel zamanlardan biridir Jüpiterin 5.evinizden geçtiği dönem. Hatta yeteneğiniz olan bir alanda kurs, eğitim almak için şahane zaman diyebilirim. Kiminiz belki de bu alanda çok daha önce usta oldunuz ve şimdi başkalarını eğitebilirsiniz.

5.ev “lüks” evidir ayrıca. Sosyal hayatınız bu dönemde canlanır, yeni insanlar girer, eskilerle görüşürsünüz daha sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. Lüksün hayatınıza daha fazla girmesi mümkündür. Bu ayrıca sosyal hayatınızda daha fazla seçici olmaya da sevk edecektir sizi. İnsan seçerken, daha dikkatli olursunuz, daha kaliteli ilişkiler arar ve kurmayı da başarabilirsiniz. Seçici olmanızı özellikle zıt burcunuz Oğlaktaki Satürnün size yaşatacağı “ilişlki sınavları” da öğretecektir. Bu seçici olma meyli gerek yakın ilişkilerde, aşk, evlilikte, gerekse iş ilişkilerinde kendini gösterecektir.

Aslan

Evde konfor mu kriz mi?

Akrep 4.evinizde, dolayısıyla Akrepteki transit Jüpiter bu ev üzerinden sizi etkileyecek bir yıl boyunca.

4.ev aile, yuva, ev, son-başlangıç, aile, özbenlik evidir genel olarak. Jüpiter sizi bu konulardan birinde etkileyecektir bu sürede.

Tabii 4.ev ayrıca 10.evin zıddında olunca, 10.ev de dolaylı olarak Jüpiterin etkilerine açık hale gelecektir. 10.ev kariyer ve zirve evidir bu arada.

Akrepte 4.evinizde gezen Jüpiter aile, yuva ve ev konularında size farklı fırsat ve şans getirebilir. En başta maddi fırsatlar olabilir bu. Neptün Balıkta 8.evinizde, yani yatırım, miras, vergi vs evinizde gezerken, zaman zaman Jüpiterle olumlu açılar yaparak, ailenin ve sizin maddi kaynaklarınızı büyütebilir, bu konuda size şans verebilir.

Ailenin, başkalarının desteğiyle bir ev, araba, arazi vs sahibi olabilirsiniz. Kiminiz de aile ile bir araya gelip, maddi güçlerinizi birleştirerek ailecek maddi bir mülkün sahibi olabilirsiniz. Ayrıca evde ve yuvada daha lüks koşulları tesis etmek imkanı için harekete geçersiniz. Evde gerek ruhsal olarak gerekse maddi olarak daha fazla konfor, daha fazla lüks istersiniz. Eşyaları yenileyebilirsiniz, bir evinizi yenileyip değerini artırabilirsiniz, onu satarak daha yeni bir ev almayı düşünebilirsiniz vs.

Bazen evde tembellik etmek, aile ile vakit geçirmek için fırsatlar yaratırsınız. İş güç vs den vakit ayırmak, kendinize ve ailenize zaman ayırmak mutlu edecektir sizi.

Aileye yeni bir üye gelebilir. Belki uzaktan biri gelip sizde kalabilir. Belki yeni bir bebek doğumu müjdelenebilir.

Satürn Aralıkta Oğlak’a geçtiğinde, kiminiz çocuk sahibi olmanın ardından belki de işten izin alıp evde çocuk bakabileceksiniz. Çünkü Satürn Oğlakta 6.eviniz üzerinde geçerken, iş ve çalışma hayatınızı yeniden yapılandırma, bu alanda değişiklik getirebilir.

Satürn 6.evde gezerken, işsiz kalmak, işten ayrılmak mümkündür. Bu konuda dikkat etmek gereken bir dönem olur. Kimi zaman da işte fazla sorumluluklar artabilir. Ev ve iş arasında bir denge kurmak başta zorlayabilir ama bir düzen kurabilir, iki alanı da dengeli bir şekilde yürütebilirsiniz. Olmadı, iş değişikliği yapabilirsiniz vs. Çünkü ağırlık alanınız ev, yuva olabilir bu dönemde.

Jüpiter Akrepte kariyer alanınızı da etkiler demiştim. Mayıs 2018’de Büyük Değişim gezegeni Uranüs’ün Boğa burcuna geçişini düşünürken, Satürn Oğlakla beraber, kiminizin hayatında, büyük ve radikal bir kariyer değişimi gerçekleşebilir. Bambaşka bir kariyere yönelebilirsiniz bu dönemde. Bu durumu Jüpiter 4.ev dip evinden, tetikleyici enerjisiyle harekete geçirecektir. 4.ev bitiş-başlangıç evi olduğu için ayrıca, kiminizin hayatında eski kariyerde bitiş yeni kariyere başlangıç yaptırabilir özetle.

6.ev sağlık evidir ayrıca. Satürn Oğlakta sağlık nedeniyle işten ayrılma veya biraz işten uzaklaşıp sağlıkla daha fazla ilgilenmeye yöneltebilir kiminizi. Satürn 6.evde ihmal edilirse, bir hastalığı kronik hale getirme riskine işaret ederken, diğer yandan sağlıkla ilgilenildiği takdirde bir hastalıktan kökten kurtulma, sağlığı eskisinden daha fazla güçlü hale getirme imkanı verebilir. Bu bakımdan Jüpiter ve Neptünle olumlu etkileşimleri, ilgilendiğiniz takdirde, sağlığı şifalandıran ve güçlendiren bir dönem olabilir sizin için.

Başak

Kendinizle ve hayatla daha barışık olmak veya izole olmak..

Akrep 3.evinizde, dolayısıyla Akrepte transit gezen Jüpiter sizi 3.eviniz üzerinden etkileyecek bir yıl boyunca.

3.ev “düşünce, fikirler, planlar, projeler, eğitim, yazı, konuşma, medya, iletişim, kısa yollar, kısa seyahatler, anlaşma, imza, yakın çevre, komşu, kardeşler, kardeş gibi yakınlar, kuzenler evidir, bu konuları temsil eder.

Jüpiter Akrepte yakın çevrenizi ve yakın çevre ilişkinizi genişletebilir ve geliştirebilir bu sürede. Eski arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla daha fazla görüşebilir, yakınlaşabilirsiniz. Ayrıca çevrenize giren yeni insanlarla temas kurar, yeni arkadaşlıklar tesis edebilirsiniz. Komşuluk ilişkiniz de gelişebilir bu arada.

Kiminiz bu dönemde yaşadığı ev veya yeri değiştirip yeni bir çevreye girebilir, burada yeni insanlar tanıyarak, yeni çevre edinmeye yönelebilir. Yaşadığınız yerde hayat kalitesini yükselten bazı şeyler yapabilirsiniz. Mesela araba alıp, evinize ve işe arabayla gidebilirsiniz, bisikletle eve, çarşıya gidebilirsiniz vs.

Kiminiz de hayatınıza kalite ve çeşitlilik getirmek için kurslara katılabilir, yeni bir beceri edinebilirsiniz veya daha önce geliştirdiğiniz bir yeteneğinizi eyleme dökmek, oradan para kazanmaya yönelebilirsiniz. Bunun için Aralıkta Oğlak’a giren Satürn 5.eviniz üzerinden size destek verebilir. Yani, geliştirdiğiniz ve hazır olduğunuz bir beceri, yeteneğinizi mesleğe çevirebilirsiniz. Bu sizi giderek yeteneğinizle ilgili yeni bir kariyere ve yeni bir mesleğe doğru götürecektir.

Zihinsel ve yetenekle ilgili becerilerinizi yükseltebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz, iyi değerlendirirseniz, hayatınıza anlam, kalite ve çeşitlilik bu yoldan gelecektir.

Çevrenizle ilişkiniz bozuk ise veya birileriyle, bu dönemde yakınlaşmak, barış sağlamak için iyi fırsatlar olacaktır.

Jüpiter 7.evinizi yöneten gezegenlerden biri olunca, ve 7.evinizdeki Balık’ı yöneten diğer gezegen Neptün transitte kendi burcu Balıkta gezerken, Akrepteki Jüpiter ile Neptün arasında zaman zaman çok güzel bir olumlu açı oluştuğu zamanlarda, belki de hayatınıza bir aşk ve ilişki girecektir. Bu olasılıkla “ruh eşim” diyebileceğiniz biri olabilir de. Çünkü gerek Akrep gerek Balık derin, ruhsal yanı olan burçlardır bir yönüyle, demek ki, ruhsal yanı güçlü bir aşkı yaşama ihtimaliniz var bu süreçte.

Satürn Oğlakta bunu destekliyor bir yerde çünkü aşkla ilgili 5.evde gezecek olan Satürn, size kalıcı bir ilişki yaşamanız adına destek olabilir. Ancak şunu bilin ki, bu ilişkinin sorumlulukları fazla olabilir. Zorlayabilir sizi ilişki. Eğer bu ilişki size değer gelirse, sorumlulukları da ağır gelmeyecektir. Doğru eş seçme konusunda dikkat eder, doğru kişi de karşınıza çıkarsa, bu dediklerim geçerli olur. Tam tersi de olabilir mi, olabilir. Başta heyecanlı başlayan ilişki sizi zorlu sınavlara tabii tutan bir ilişkiye dönüşebilir.

Uranüs’ün Mayıs 2018’de Boğaya geçmesiyle birlikte, kiminizin hayatında iş, kariyer, kiminizinse aşk ve ilişki alanı köklü ve radikal değişime girecek, bu dönemde kiminiz yeni bir işe adım atacak, kiminiz de zorlu ama güçlü yeni bir aşka ve ilişkiye yelken açacaksınız o zamandan itibaren. Jüpiter size bu değişimi başarıyla kotarmanız, hayatınızı ve bakış açınızı değiştirmeniz için destek olacaktır.

Terazi

Parada şans mı kriz mi?

Akrep sizin 2.evinizde, dolayısıyla Akrep’te gezen transit Jüpiter sizi 2.ev üzerinden etkileyecektir yıl boyunca.

2.ev her şeyden önce para evidir, parayı, her tür maddi kaynakları, maddi değerleri temsil eder. Ayrıca kişisel manevi değerleri de temsil eder. Değerler evidir her bakımdan.

Parasal kaynaklarınızın artacağınızı, yükseleceğini söyleyebilirim bu dönemde. Bu dönemde iş kurabilir, yeni bir işe girebilirsiniz veya mevcut işinizde daha fazla kazanmanın yollarını bulabilirsiniz. Zihniniz daha fazla kazanç yollarına odaklanınca, haliyle bununla ilgili fırsat ve şansları kendinize çekebilirsiniz. Alacak vs varsa alabilirsiniz bu dönemde. Kiminiz sigorta, vs üzerinden kazancınızı ve maddi değerlerini artırma yoluna gidebilirsiniz. Ya emeklilik, sigorta vs den maaş alırsınız veya ileride maaş olabilecek sigorta, banka hesabı vb bir şeye başvurabilirsiniz. Varsa borçlarınız bu dönemde ödemeniz daha rahat olabilir.

Akrep’teki Jüpiterin Balıkta transit gezen Neptün ile zaman zaman yapacağı olumlu açılar, iş ve çalışma hayatınızda parasal olarak destekleneceğinizi gösteriyor.

Satürn Oğlak’a giriyor Aralıkta, yuva, aile, bitiş-başlangıç evinizde gezecek. Jüpiterin Satürnle bağlantısı zaman zaman olumlu olacak, bu sizi maddi kaynaklar üzerinden aile, yuvada güçlenmeye sevk edecektir. Yani, aileyi güçlendiren yatırımlar yapma imkanı bulabilirsiniz. Kiminiz de bu dönemde emekli olup, emekli maaşı alıp eve daha fazla yönelebilirsiniz.

Neptün 6.evde, burası iş, çalışma haricinde, sağlık, bakım evidir. Jüpiterin 2.evde gezmesi, sağlığın en büyük değer olduğunu size deneyimletebilir. Yani, bu dönemde sağlık sorunu olan varsa, sağlığı için para harcayabilir ve sağlığına köklü güzel şifa bulmak imkanı ve şansı bulabilir, iyileşebilir. Sağlığın en büyük güç olduğunu anlarsınız.

Mayıs 2018’de Uranüs’ün Boğaya 8.eviniz üzerine geçmesiyle birlikte, yatırım, parasal kaynaklar bakımından farklı ve yeni bir sürece girersiniz. Belki de maddi açıdan güçlendirecek Jüpiter Akrep sizi, bunun akabinde, Uranüs birden ve radikal bir şekilde bir yatırım, bir mülkün sahibi olmanızı ve bunun üzerinden köklü bir maddi kalkınma imkanı verecektir size.

Ancak Uranüs 8.evinizde olduğu sırada, sağlığa önem verin yine, en önemli şey sağlıktır. Size bu konuda destek verir. İlgilenmezseniz, bu konuda dersler yaşatabilir. Onun için önce sağlıklı olmak ve sağlık açısından güçlenmek için kendinize bakmak doğru olacaktır.

Diğer yandan, Uranüs 8.evinizde, iş kurmayı düşünenleri uyarmak isterim bu dönemde, Uranüs-Jüpiter karşıt açısı, iflas riski taşır, parasal maceraya kalkışmamak gerekir bu dönemde.

Jüpiter Akrepte, kiminize maddi kazanç ve kaynakları evlilik üzerinden getirebilir. Evlenince, eve iki maaş girmesi şansı yaşarsınız, bunun üzerinden maddi şartlarınız iyileşir ve daha güçlü olur.

Akrep

Dönüşüm muhteşem olacak mı yoksa ortalık karışacak mı?

Akrepleri enteresan zamanlar bekliyor. Görünüşte stabil giden hayat bir süre birden gelişen olayların akabinde radikal değişimlere açık olacak görünüyor. Beklenmeyeni bekle dedirten döneme giriyorsunuz.

Akrep 1.evinizde (Yükseleni Akrep olanlar için, ayrıca burcu Akrep olanların Güneş’ine göre). 1.ev kişisel hedefler, kişisel istekler, başlangıçlar, yenilikler, hayat tarzını değiştiren yenilik ve gelişmeler, kişisel görüntü ve imaj, kendinizi ifade etme evidir, bu konuları temsil eder.

Geçen 1 sene kafanızda evirip çevirdiğiniz istek, hayal, planları nihayet eyleme dökme, sahneye çıkma ve kendinizi gösterme zamanı geldi. Bir yıl boyuna bu konuda şanslı fırsatlar geçecektir elinize. Ancak özellikle sizin heves ve gayretiniz fırsatlar yaratacaktır.

Rutinden çıkmak, hayatınıza, yaşam tarzınıza ve fiziksel yapınızda bazı yenilikler yapmak istersiniz. Bunun etkisinde, giyim, kıyafet veya saç stilinizde yenilikler yapabilirsiniz. Sizi geliştirecek ve iyi gelecek şeyler yapmak ister, çözümsüz sorunları bir kenara bırakmak istersiniz. Hayat geçiyor, güzel şeyler yapalım, pozitife ve ana odaklanalım duygusu hakim olacaktır. Bu da sizi bugüne ve gelecek odaklayacaktır.

Balıkta 5.evinizde gezen Neptünle Akrepteki Jüpiter arasında zaman zaman çok güzel açılar oluşacak, bu da şansınızı çok yükselten güzel fırsatlar demektir. Önemli bir isteğinizi veya bir hayalinizi gerçekleştirmeniz çok mümkün bu güzel gezegenlerin destek açısının etkisinde.

Jüpiter-Neptün’ün desteğiyle, şansınız açılacaktır, kiminiz belki bir sağlık sorunundan kendiliğinden kurtulacaksınız, sihir gibi bir etkiyi hissedeceksiniz bu konuda. Kiminiz ise yaratıcılık veya girişim isteyen bir konuda sahaya atılıp kendinizi kanıtlama, tanıtma, ün elde etme imkanı bulabileceksiniz.

Bu dönemde bir iş kurmak isteyen olabilir, eğer bireysel haritanız da uygunsa, iş kurabilirsiniz veya mevcut işinizi yenileyip güncelleyip biraz daha büyütme imkanı bulabilirsiniz.

Sosyal hayatınız canlanır, yeni şeyleri hayatınıza katarsınız, kurs, eğitim, yeni insanlar vs hayatınız daha renkli ve canlı olur. Girdiğiniz ortamlarda kendinizi daha rahat ve açık ifade eder, kendinize güveninizi yükseltirsiniz bu dönemde.

Diğer yandan, ilişkilerde dikkat etmeniz gereken bir dönem de başlıyor.. Yani, önce ilişkiler iyi giderken, sonra ters köşe olabilir kimi ilişkiler çünkü Mayıs 2018’de Büyük Değişim gezegeni zıt burcunuz Boğaya geçince, her tür ilişki hayatınız radikal ve ani değişime açık hale gelecektir.

Boğadaki Uranüs bir yandan, burcunuzdaki Jüpiter diğer yandan, ilişkileri hayli zorlayacaktır. Jüpiterin size verdiği, özgürlük, rahatlık, sorunlardan sıkılmak, güzel şeyler yaşamak, sıkıcı ve bunaltan sorunlardan uzaklaşmak isteği ve Uranüsün etkisinde, ilişkiye bakış açısını radikal bir şekilde değiştirecek şaşırtıcı deneyimler derken, birden bir ilişkinizi şak diye keser, başka bir ilişkiye geçebilirsiniz de. Bu dönemde özellikle ilişkisin olan, sevgili veya evli kişilerin dikkatli ve özenli olması gereken bir dönem. Tabii özellikle Uranüsün etkisinde, bırakılan taraf siz de olabilirsiniz. Ancak yıldızlara bakınca, daha çok sizin yeni ilişki arayışına gireceğinizi söyleyebilirim.

Evlilik vs özel ilişkisinde sorun yaşamayanlar, iş veya yakın arkadaş ilişkisinde bu tür ani değişimlere maruz kalabilir. Hayatınızdan biri/leri gidip, yeni birileri gelebilir.

Neptün ve Jüpiter’in açısını hatırlarsak yeniden, kiminizin hayatına yeni bir aşkın girmesi oldukça muhtemel. Bu güzel bir aşk olacaktır, ancak sıradışı ve sizi şaşırtan ve değiştiren etkisi olacaktır. Ezberiniz bozulacak aşk ve ilişkide anlaşılan ve tahminimce.

Aralıkta Satürn Oğlak’a girince, parasal veya başka türlü maddi baskıdan biraz olsun özgürleşir, rahatlarsınız. Bu dönemde eğer maddi yatırım yaptıysanız öncesinde, mal almak veya ev almak gibi, belki de köklü bir çevre değişikliği yapabilir, mahalle, semt, kent vs değiştirebilir, yeni bir yerde yeni çevre edinebilirsiniz. Bu bakımdan bakınca, belki de bu çevre değişimi beklemediğiniz kadar farklı bir ortam olabilir. Mars 2018’de Retro olacak Kova-Oğlak aksında, bu belki de yeni bir ev alıp tadilat vs sonrasında yeni eve geçişe işaret edebilir.

Girişimci yanınızın artacağı ve sosyalliğinizin yükseleceği bu dönemde, yeni insanlarla hayata başka türlü bakmayı deneyimleyecek, farklı bir hayat tarzını tesis edebileceksiniz.

Jüpiter’in Akrepte olduğu dönemde evlenen olabilir ancak Uranüsün etkisini düşününce, bu sıradışı bir evlilik olur. Veya bu dönemde, yaşasın bekarlık veya evlenmeden yaşanan ilişki diyebilirsiniz de.

Yay

Ruhsal uyanış mı hayattan ve kendinden kaçış mı?

Akrep 12.evinizde, dolayısıyla Akrepte transit gezen Jüpiter sizi 12.eviniz üzerinden etkileyecektir bir yıl boyunca.

12.ev ruhsal alem, rüyalar, bilinçaltı, geçmiş anılar, gizli hayal ve istekler, yurt dışı, gizli korkular, gizli dost ve düşmanlar, hastane, hapishane, görünmeyen bela ve gizli şans evidir, bu konuları temsil eder genel olarak. Demek ki, bu dönemde bu konulardan birinde veya birkaçında sizi etkileyen ve geliştiren deneyimler yaşayacaksınız.

Jüpiter sizin gezegeninizdir, Şans ve bereket gezegeni sizin burcunuzu yönetir. Jüpiter ayrıca Balık burcunun da yönetici gezegenlerinden biridir ve ne ilginçtir ki, 12.ev Balık burcunun doğal evidir.

Balık ve 12.ev herşeyden önce “bırakma” evidir. Yani, olanı olmayanı, hırsları, hayat kavgası, gaylesi, vs biraz geriden bakma, daha bir ruhsal olmaya meyletmeyi ve egodan çıkmayı temsil eder. Ancak öncelikle 12.ev bilinçaltınızı da temsil edince, egodan çıkmak, sizi hırslandıran veya üzen şeylerden uzaklaşmak için güzel bir bilinçaltı temizliği gerekir. Bunun için Jüpiterin Akrepte 12.evinizde gezdiği dönem bilinçaltı temizliği için şahane zamandır. Belki de en köklü travmalarınıza ulaşıp, onları kökten temizleme imkanı bulup, ruhsal ve duygusal köklü şifa bulabilirsiniz.

Ancak Jüpiterin gölge etkisini de hatırlatayım, tembellik, boş verme, ihmal etme, hayatın gerçeklerinden kaçmak için bir bağımlılığa sığınma vs fantezi, hayale dalmak, kendini kandırmak vs. Bu tür eğilimlere izin vermemek gerek. Güzelim Jüpiter dönemini tam tersi kendinize ruhsal ve duygusal şifa bulmak, iyileştirmek için harcayın.

12.ev ilham, yaratıcılıkla çok ilgilidir. Bu dönemde son derece yaratıcı ilhamlar alabilirsiniz bilinçaltınızdan inanılmaz güzel, uyandırıcı ve yaratıcı bilgiler bilincinize dökülebilir. Yazar, bilim insanı, veya çalıştığınız alan neyse, o konuda ilhamlı fikirlerle dolar zihniniz. Bunları değerlendirmek için gözlerden ırak, inziva ortamında çalışmalar yapabilir, çeşitli iş ve projelerin hazırlıklarına girişebilirsiniz.

Hayatın gaylesini bir kenara bırakıp, ruhsal zenginliğinizi ve gerçekleştirmek isteğinizi isteklere yönelebilirsiniz, hayallerinize sığınabilirsiniz. Hayatın sığ yanından uzaklaşmak için, seyahatler yapabilir, yeni yerler ve insanlarla tanışabilirsiniz. Belki tatil için belki iş amaçlı gittiğiniz yerler sizi ruhsal ve zihinsel olarak etkiler, sizde başka fikir, bakış açısı ve hayalleri tetikleyebilir, yeni şeyler uyanabilir içinizde. Bunlar sizde birikim yapar, derken hayatınızı değiştirecek ve geliştirecek hedeflere dönüşürler.

Kuzey Ay düğümü yeni ufuklara, yeni büyüme yollarına işaret ediyor. Jüpiterin etkisi ise, gittiğiniz yerlerde başarı kazanabilirsiniz, veya büyük organizasyonlara katılıp yaptığınız çalışmalarla göz doldurabilir, dikkat çekebilir, başarı kazanabilirsiniz. Kiminizin ünü dışarıya taşabilir.

Jüpiter Balıkta 4.evinizde gezen Neptünle zaman zaman çok güzel açılar yapacak. Neptün 4.evinizde gezerken 12.evdeki Jüpiterin etkisiyle birlikte, aileden, geçmişten gelen maddi kaynakların hanenize gelmesi, aile, miras veya kurum desteğiyle bir maddi kaynağın, mülkün sahibi olabilirsiniz. Jüpiter 12.evde başka yerde yatırım yapmaya da sevk edebilir sizi. Ya size ileride maddi faydası dokunacak yatırımlık bir şey alabilirsiniz veya başka yerden, sayfiye yerinden vs ev alabilirsiniz. 12.ev inziva evi olunca haliyle, kaçacak, dinlenmeye çekilecek bir yeriniz olsun istersiniz. Bunu Aralıkta Oğlak’a geçen Satürn de destekleyecektir.. Satürn 2.ev para evinizde, sizi bir mal, ev vs sahibi olmak için ekonomi yapmaya sevk edebilir, uzun vadede kalıcı maddi güç verecek bir maddi şeyin sahibi olmak üzre bir mülk alabilirsiniz.

Jüpiter Akrep, Neptün ve Satürnün açı ve pozisyonlarını düşününce, bu gezegenlerin açıları kiminizi emekliliğe sevk edip, bir tatil beldesinde yaşamaya sevk edebilir.

Bu dönemde kiminiz evlilik gibi ciddi bir ilişkinin sorumluluğunu almaktan kaçabilirsiniz. Ancak kiminiz de, sanki gözlerden ırak bir aşk ve ilişki yaşayacak gibi görünüyor. Hatta bu ilişki devam ederse seneye Jüpiter burcunuza geçince, ilişkide evlilik kararı verebilirsiniz. Diğer yandan kiminiz de Jüpiter Akrepin etkisinde, bu dönemde başka bir kent veya ülkede evlenebilirsiniz.

Bu arada, Mayıs 2018’de Boğaya girecek Büyük Değişim gezegeni Uranüs gündelik hayat tarzınız ve iş, çalışma hayatınızda radikal değişim yapmaya niyetli, yani farklı yerde ve farklı bir iş ya da mevcut işinizi farklı bir yerde yapmanın ilk adımlarını atabilirsiniz.

Oğlak

Parasal hedefleri gerçekleştirme ve yeni bir hayat kurma zamanı

Aralıkta burcunuza girecek ve 2,5 sene kalacak olan, burcunuzun yöneticisi de olan Satürnün kendi yönettiği burca yani Oğlak’a girmesi sizin için bu yakın dönemdeki en önemli transit gezegen olayıdır.

Oğlakta gezecek Satürn hayatınıza bazı köklü yapı değişikliğine sevk ederken, diğer gezegen transitleri kurmak istediğiniz bu yeni yapının inşasına yardım edeceklerdir haliyle. Onun için diğer gezegen transitlerini bu asıl hedefe göre yorumlamak gerekir.

Akrep 11.evinizde, dolayısıyla Akrepte transit gezen Jüpiter sizi bu ev üzerinden etkileyecektir bir yıl boyunca. Burcunuz Oğlakta gezecek Satürnle zaman zaman iyi açılar yaparak, kurmak istediğiniz düzen, yapı ve hayat tarzına hizmet eden şanslı fırsatları hayatınıza çekebileceksiniz.

11.ev idealler, istekler, gelecek hedefleri, dostluklar, toplumsal çalışmalar, gruplarla işler, aktiviteler ve ayrıca meslekten kazanılan parayla ilgili evdir. Şans yıldızı Jüpiterin bu konulardan biri veya birkaçı üzerinde etkileri olacaktır size bu süreçte.

İdealler ve isteklerinizi düşünün ve yeniden gözden geçirin, güncelleyin, neleri gerçekten istiyorsunuz tespit edin ve onlar için adım atın. Zaten şanslı fırsatlar bir ideal veya isteğinizi gerçekleştirmeniz için harekete geçmenize yardım edecektir.

Jüpiterin Akrepte gezdiği 11.ev etkisiyle, belki ileride meslek edineceğiniz veya mesleğinize, sosyal hayatınıza faydası olacak eğitim, kursa katılabilirsiniz. Bu vesileyle aynı hobi veya görüşte insanlarla bir araya gelir, benzer zevkleri paylaştığınız insanlarla arkadaş, dost olabilirsiniz. Kiminiz de bir amaç veya hedef bağlamında, birileriyle işbirliğine yönebilirsiniz.

Dostlar, arkadaşlar, iş arkadaşları vs üzerinden öğretici deneyimler yaşarsınız. Arkadaşlıklarınızda samimiyet, yakınlık vs konusunda sorgulayacağınız sınavlar yaşayabilirsiniz de diğer yandan. Kıskançlık, rekabet, hasetlik vs dostluk ve arkadaşlıkları zedeleyebilir. Bazı kişilerle yolları ayırabilirsiniz. Bu dönemde kimlerle yakın, arkadaş olacağınıza dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde siz negatif duygularla yaklaşırsanız, arkadaşlık vs çevrenizden insanlar uzaklaşabilir bir süre sonra.

Satürn Oğlakta 1.evinizde (Yükselene göre 1.ev, Güneşi Oğlak olanların Güneşine göre 1.ev) gezerken, yeni bir düzen kurmaya sevk eder sizi. Bunu kiminiz iş kurarak veya kariyerde önemli bir hedefi gerçekleştirerek, kiminiz ev veya yer değiştirerek, kiminiz de evlenerek veya önemli bir ilişkiye başlayarak, kiminiz de, belki ilişkiden ayrılıp kendi başınıza yeni bir hayat kurarak.

Bu bağlamda baktığımda, Mayıs 2018’de Büyük Değişim gezegeni Uranüs’ün Boğaya geçmesiyle birlikte, Boğa burcu sizin gibi Toprak grubundan burç olduğu için, Uranüsten güzel etkiler alacaksınız 5.eviniz üzerinde. Bu kiminizi, yaşadığınız yer veya evden ayrılıp yeni bir eve yerleşmeye sevk edebilir. Belki de kendi evinizi alıp yerleşeceksiniz bu dönemde. Kiminiz de, Uranüsün 5.evinizdeki etkisinde, yeni ve beklenmedik ani bir aşka yelken açacaksınız. Zaten Uranüs sizin aşk hayatınızı ve ilişki, aşk anlayışınızı radikal bir şekilde değiştirecektir.

Diğer yandan, Uranüs 5.evde, kiminiz çocuk sahibi olabilirsiniz. Bu beklenmedik sürpriz bir hamilelik olabilir veya bir tedavinin ardından kalınan bir hamilelik olabilir.

Jüpiter Akrepte parasal açıdan size iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacak güzel fırsatlar getirecektir bir yıl boyunca. Uranüsün Boğaya geçmesiyle birlikte, enteresan bir açısal durum daha oluşuyor. Şans üzerinden para kazanmak imkanı bulabilirsiniz. Arada bir loto vs oynamak iyi olur o zaman.

İlginç bir durum daha var. Uranüs çocuk üzerinden kazanç işareti de taşıyor. Belki de kiminiz çocuğunuzun kazancını deneyimleyebileceksiniz.

Kova

Kariyerde şans mı kriz mi?

Akrep 10.evinizde, dolayısıyla Akrepte transit gezen Şans yıldızı Jüpiter 10.eviniz üzerinden etkileyecek sizi bir yıl boyunca.

10.ev kariyer ve meslek evidir. Ayrıca otorite, yönetim evidir. Bundan başka, hayatın zirvesini işaret eder. Jüpiter gibi şans ve fırsat veren bir gezegen buraya geldiğinde, mesleki ve kariyerde yükselme fırsatları bol bol gelecektir. İstediğiniz hedefleri başarıp, kariyerinizde iyi bir yere gelebilirsiniz. Hatta kiminiz bu dönemde tanınma, ün yaşayabilirsiniz.

Ancak Jüpiterin gölge yanını hesaba katarsak, bu dönemde kariyerde büyük yanlışlar yapmaya dikkat etmek gerekir veya genel hayatta çünkü Jüpiter iyi şeyleri büyüttüğü gibi, negatif şeyleri de büyütür. Hatalar kariyerinizde başarısızlık ve gözden düşme riskine maruz bırakabilir sizi. Akrep etkisinde, rekabet, haset, kıskançlık, güç ve ego savaşı vb durumlar sorun yaratır. Başkalarının size karşı bu tür tutumuna karşı dikkatli olun ve ayrıca siz de bu tür negatif tutum içinde olursanız, kariyerinizi riske edebilirsiniz.

Jüpiterin herşeye rağmen iyicil bir yanı vardır, hataları telafi etme şansı ve fırsatı da verir, siz bu fırsatları görmeyi bilirseniz, hataları rahatlıkla telafi edebilir, yeniden başarıyı yakalayabilirsiniz.

Neptün Balıkta 2.ev para evinizde geziyor bir süredir, Akrepteki Jüpiter ile Balıktaki Neptün arasında oldukça güzel açı oluşacak zaman zaman, bu size yüksek maaş, prim, iyi kazanç fırsatı sunacaktır. Kiminiz kariyerde güzel bir yükselme, terfi vs yaşar, maaşınızı da böylece yükseltebilirsiniz.

Bu dönemde kiminiz yüksek bir emeklilik maaşı alarak, emekli olabilirsiniz. Satürn Aralıkta Oğlak’a geçtikten sonra, belki de emeklilik gerçekleşecek.

Satürn 12.evde biraz inziva getirecektir size. Satürn’ün yanısıra, Plüton da Oğlakta olunca, öncelikle ruhsal ve duygusal sağlığınıza önem vermelisiniz. Varsa sorun bu konuda, tedavi, şifa için başvurun, Jüpiter Akrepte doğru doktoru karşınıza çıkarabilir veya terapisti.

Mayıs 2018’de Büyük Değişim temsil eden ve aynı zamanda sizin burcunuzu yöneten gezegen Uranüs Boğa’ya geçiyor. Bu enteresan bir astrolojik olay. Bu kiminiz için yuvada, evde, yaşadığınız yerde köklü ve radikal bir değişikliğe işaret ediyor. Ev, yuva hayatınızı radikal bir şekilde değiştiren bir dönem başlıyor.

Ancak şu uyarımı da yapayım. Para ve kariyer konusunda maceraya kalkmayın, ciddi para kaybı ve akabinde elinizdekilerin gitmesi riski var, aman dikkat derim. Gerçi siz akıllısınızdır, böyle hata yapmazsınız genel olarak ama ben uyarımı yapayım yine de. Ayrıca yasal olarak başınızı ağrıtabilecek sorunlara karşı da mesafeli olun, işlerinizi ve ilişkilerinizi yasal bakımdan bela getirecek risklerden uzak tutarak yürütün.

Bu dönemde, güzel olan şey, kiminiz için farklı bir yaşam tarzına geçiş olacaktır. Belki ev değiştireceksiniz. Kiminiz belki evleneceksiniz.

Herşeyden önce, Jüpiterin para evinizi yöneten gezegenlerden biri olması ve 10.ev gibi haritanın tepe evinin üzerinde gezecek olması, parasal başarı açıdan şahane bir dönem diyebilirim sizin için. Başarı ve para bol gelir bu dönemde. Büyük hata yapmamak kaydıyla..

Balık

Ufukta şanslı fırsatlara açılmak veya mecburi yeni bir düzen..

Akrep 9.evinizde, dolayısıyla Akrepte transit gezen Jüpiter sizi 9.eviniz üzerinden etkileyecektir bir yıl boyunca.

9.ev uzaklar, yurt dışı, uzun yollar, eğitim, kariyerde tırmanış, uzmanlık konusunda eğitim veya deneyim, yeni ufuklar, uzaktaki yakınlar, uluslarası ticaret, yayın, mahkame, resmi işler, prosedürler evidir, bu konuları temsil eder genel olarak. Demek ki, Jüpiter sizi bu konulardan biri veya birkaçı üzerinden etkileyecek, bununla ilgili bol deneyimler yaşayacaksınız bu dönemde.

9.ev ufuklar evidir dedim, bu dönemde size dar gelen hayat ve rutininizden çıkmak yeni şeyler yapmak, daha geniş imkanlara ulaşmak istersiniz. Ayrıca bakış açınızı, fikirlerinizi etkileyecek yeni deneyimler yaşamak istersiniz. Bu isteklerinizle fırsatları çekersiniz kendinize ve ufkunuzu açacak, ezberinizi bozacak ve sizi tecrübe bakımından zenginleştirecek deneyimleri kazanmaya yönelirsiniz.

İş ve kariyer hayatınızda terfi, tayin vs düşünce içindeyseniz, bu dönemde bunu gerçekleştirmek imkanı ve şansı elde edebilirsiniz. Burcunuzda bir süredir gezen Neptün, sizin burcunuzu yöneten gezegenlerden biridir, Jüpiter de diğer yönetici gezegeninizdir. Her iki gezegenin birbirine olumlu açı yapması bir hayalinizi gerçekleştirmeniz için size şansın desteği geleceğinin bir işaretidir. Akrep ve Balık her ikisi de su grubundan burçlar olunca, bu burçlarda gezen transit gezegenler sizi olumlu etkiler haliyle.

Neptün ve Jüpiter arasındaki bu güzel açı, özellikle kariyer alanında size yardım edecektir ve kişisel hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda destek olacaktır. Ancak öncelikle sağlam ve doğru bir hedef belirlemelisiniz çünkü Jüpiter ne istediğiniz bilen kişiye, ihtiyacı olan fırsatları getirir, hele kişi de bunun için hevesli ve kararlı bir çaba ve girişime yöneliyorsa. Bu dönemde edineceğiniz deneyimler gerek kariyerinize faydalı olur gerekse yaşam tarzınızı daha kaliteli hale getirmek adına yardım eder. Hayatı daha renkli, çeşitli yaşamak için arayışlarınız iyi sonuç verir, giderek daha kaliteli ve anlamlı şeylerle hayatınızı zenginleştirdiğinizi görürsünüz.

Jüpiterin 9.evdeki etkisi, kiminizin sanki uzaklardan bir yerden ev almak, oraya yerleşmek veya arada bir oraya giderek, hayatı daha eğlenceli yaşamak sevk edecektir. Rutinden çıkıp arada bir farklı ve keyifli şeyler yapmak mutlu eder sizi. Belki tatil beldesinde bir yazlık alabilirsiniz vs.

Aralıkta Satürn Oğlak’a geçince, kiminiz işi bırakabilir, emekli olup Jüpiterin şanslı desteğinin etkisinde, ev alıp farklı bir yere yerleşebilirsiniz.

Satürn Oğlak enteresan bir döneme gireceğinizi gösteriyor. Kiminiz işi bırakırken, kiminiz de tam tersi işe girebilirsiniz. Mesela, bugüne kadar çalışmayan veya uzun süredir çalışmayanı çalışma hayatına sevk edebilir, hatta bu mecburi olabilir, şartlar sizi çalışmaya itebilir. Çalışanı ise, emeklilik vs sevk edebilir.

Tabii bu dönemde kiminiz de, daha önceki Satürn Yay dönemini kariyer bakımından iyi değerlendirdiyseniz, kariyerde yükselmeyi başardıysanız, o zaman bu kariyerin tadını çıkarmak, daha seçici bir tutum içinde çevrenizi yeniler, geldiğiniz yüksek noktaya göre arkadaş, vs edinirsiniz, çevrenizdeki insanlarla paylaşımlarınız da buna göre değişir.

Satürn Oğlakta gerçek dostluklar derinleşirken, daha yakın olurken, diğer arkadaşlık, dostluklar bitebilir. Bu dönemde dostluk, arkadaşlıkların önemli bir sınavdan geçişini yaşatacaktır size. Jüpiter burada zaman zaman Satürnle iyi açı yaparak, bir yandan dostluklar biterken, diğer yandan yeni insanları hayatınıza çekersiniz. Bunun yanısıra, uzun süredir görüşmediğiniz eski dostlarla da bir araya gelebilirsiniz.

Jüpiterin Akrepte olması, kimi bekarları evlendirecektir çünkü 9.ev ayrıca resmi ilişki, nikah, vs resmi evlilik vs de temsil eder ayrıca. Bu dönemde düğün, nikah yapıp evlenen olur özetle.

Mayıs 2018’de Uranüsün Boğaya geçmesiyle birlikte, belki de yeni bir çevreye girersiniz, ancak bu beklenmedik ve ani bir şekilde gelişir, planladığınız bir şey değildir, gelişen olaylar sizi kısa sürede çevre değişikliğine sevk edebilir.

Yeni bir konuda ya da uzman olmak istediğiniz bir konuda eğitim alabilir, bol deneyim, staj veya tecrübe edinebilirsiniz bu süreçte. Kiminiz de, tam tersi usta olduğu konuda eğitim verebilir bu dönemde.

Sezgileriniz güçlenecektir bu süreçte ayrıca, rüyalarınız ve içinize doğanlar önemli olacaktır.

Satürn Oğlakta, Plüton da Oğlakta olunca, bu en çok dikkat edilmesi gereken alan, dostluk, arkadaşlıklar ve içinde bulunduğunuz ve faaliyet gösterdiğiniz gruplar olacaktır. Yani, büyük arkadaşlıklarla başlayan ilişkiler ciddi düşmanlığa dönüşebilir. Bu tür deneyimler önemli hayat dersleri içerir. Dikkat etmezseniz özetle en büyük zararı arkadaş, dost veya iş arkadaşı dediğiniz kişilerden görebilirsiniz.

Diğer yandan, siz durduğunuz yeri iyi bilir, sağlam durur, yasal bakımdan sağlam olursanız, o zaman sıkıntı olsa bile, zarar görmezsiniz, sonuçta Satürn ektiğini biçme gezegeni, Plüton da dönüşüm, her ikisi de karmayla ilgilidir, bu dönemde karmik dersler ve karmik bedeller bu alanda olacaktır. Ektiğiniz iyi şeylerin ödülünü yaşarken, büyük hata ve negatif karmalar da karşınıza bedel olarak dikilebilir.

Şans Yıldızı sizinle olsun dileklerimle…

Kaynak: http://astrologsemavii.blogspot.com.tr/

Bir önceki yazımız olan Kasım Ayında Burçları Neler Bekliyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ