Renkli Kadınlar

Afyon’da 3 Günlük Termal Kaçamağı!

Afyon’da 3 Günlük Termal Kaçamağı!
Haberi paylaşın...

Hem gezmek, tarihi yerler görmek hem de termal sularda dinlenmek istiyorsanız ülkemizin en nadide kaplıca şehirlerinden olan Afyon en doğru adres… 

 

Tatil söz konusu olduğunda her şey turistik değerlerle sınırlı değil elbet. İnsan bazen dinlenmek ve huzur bulmak ihtiyacı da arıyor. Hal böyle olunca biz de bir anlık verdiğimiz karar ile soluğu Afyon’da bulduk. Biliyorsunuz ülkemizin en nadide kaplıca şehirlerinden olan bu destinasyonda kaplıca adına adeta yok yok.

Her Mevsim Termal Macerası

Bu kente gittiyseniz otel seçiminizi May Thermal Resort & SPA tesisinden yana kullanabilirsiniz. Hüdai Kaplıcaları güzergahında yer alan otel gerçekten muazzam. Daha ilk girişinizde o güler yüzlü hizmet anlayışını hissedebiliyorsunuz. Oda seçenekleri de bir hayli zengin. Family Deluxe, Deluxe, Superior, bağlantılı aile, Family Junior, Corner Suit, King Suit , engelli odası ve Exclusive Suit gibi bütçenize ve zevkinize uygun pek çok oda seçeneği var.

May Thermal SPA’nın Hizmet Olanakları

Odalarınızda konaklamanın keyfini sürerken diğer yandan termal sularda sağlık bulabiliyorsunuz. Dilerseniz şifalı sularda dinlendikten sonra kendinizi masajın kollarına bırakarak da yenilebilirsiniz. Özel ilgi ve hizmet anlayışı ile çalışan tesis konsept yapıda olduğu için adeta kendi içinde bir yaşam alanını andırıyor. Kısacası tüm ihtiyaçlarınız eksiksiz ulaşabilmeniz mümkün. Fitness merkezi, macera duşları, masaj odaları, SPA merkezi, doktor balıklar, çamur banyoları, tedavi etmeye yardımcı kürler ve tuz odaları daha aklınıza gelebilecek imkanlardan birkaçı.

Otelde iş amaçlı gelen konuklar da düşünülmüş. Balo ve toplantı salonlarında; çalıştay, konferans, workshop, nişan, yemek veya düğün gibi pek çok önemli organizasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Afyon’da Gezilecek Yerler

Kapalı merkezi Afyon’da tabii ki tarihi ve kültürel değerleri de gezmeyi unutmayın… Örneğin Çay Kervansarayı.  Selçuklu Dönemi’nin izlerini yansıtan yapıtın mimarı Mehmet oğlu Oğul Bey. Afyon ören yerleri ve antik kentleri ile ünlü. Üstelik gezi listesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikler tüm termal otellere de oldukça yakın. Dokimaia Antik Kenti, tarihi kentin gizemli kalmış en önemli bölgesi. Afyon Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı ise görmek isteyeceğiniz diğer yerlerden.  Bünyesinde aslan kabartmalı mezar odaları göze çarpıyor.

Bir diğer görülmesi gereken yer ise Sandıklı Kalesi. Şehir manzarasını gören kale gerçekten muhteşem. Afyon geziniz sırasında ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin. Daha sonra dilerseniz Yedikapılar Manastırı, İmaret Cami, Mısri Cami, Buzluk Mağarası ve Eber Gölü gibi doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.  Şimdiden iyi tatiller!

 

 

Bir önceki yazımız olan Baba-kız Ayral’lardan Özel Paris Turları! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ