Renkli Kadınlar

Alışveriş Yaparken Kilo Vermek

Alışveriş Yaparken Kilo Vermek
Haberi paylaşın...

Alışveriş Yaparken Kilo Vermek

Sıkışık bir kabinde, birden fazla giysiyi üzerinize giyiyorsunuz ve çıkarıyorsunuz, biraz yorucu değil mi? Aslında zayıflamak için bu durum iyi bir fikir olabilir ne dersiniz?

alisveris-saglik

Tempo, Tempo, Tempo

Mükemmel bir elbise bulmak için mağazadan mağazaya koşuştururken veya üst raflarda bulunan kıyafetleri alırken, ciddi bir tempo içerisine gireriz. Bu, alışverişe çıkmanın ekstra kalori yakıcı olduğunu gözler önüne serer. Sonuçta, birçok kişi spor salonunda en az 2 saatini geçiriyor. Ama siz sıkılmadan alışveriş sırasında egzersiz yapabilir, kilo verebilirsiniz.

Dünya çapındaki sağlık üzerine yapılan araştırmalar, kadınların yılda alışveriş için ortalama 50,000 kalori yaktığını ortaya koydu. Çalışmalarda ayrıca, birçok kadının mağaza gezerken mutlu olduğunu, günün ardından ise kendilerini yorgun hissettiklerini belirledi. Alışverişte saatte 160 kaloriyi yakılabiliyor. En çok faydayı bacak kaslarımız alıyor. Kollarımız alışveriş çantalarını taşımaktan dolayı yine aynı şekilde iyi bir egzersiz yapıyor.

alisveris-egzersiz

Kalori Yakmak İçin Alışveriş

Kadınlar alışveriş çılgınlığına her çıktığında, ortalama 7.305 adım atıyor. Bu neredeyse altı kilometre demek. Üç saat civarı süren alışveriş ciddi kalori yakmaya yardımcı olacaktır. Mağazalara haftada altı saat (her öğle saatinde 30 dakika, işten sonra veya hafta sonları birkaç saat sonra) uğrayarak ciddi egzersiz ve kilo verme evrimine girebilirsiniz.

Eğer alışverişe çıkmanın ne kadar faydalı olduğunu test etmek istiyorsanız ve gerçekten istekli iseniz bu öneriyi dikkate almalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Kimler Hayata Veda Etti başlıklı yazımızda 2016 Ölüm, 2016 Yılında Kimler Vefat Etti ve 2016'da Kimler Vefat Etti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ