Renkli Kadınlar

Ünlü İsimlerden “Kontrol Sende” Çağrısı…  

Ünlü İsimlerden “Kontrol Sende” Çağrısı…   
Haberi paylaşın...

Nestlé Nesfit’in, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği “Kontrol Sende” kampanyasında Ebru Akel Sancak, Başak Dizer Tatlıtuğ, Deniz Marşan, Gizem Hatipoğlu, İdil Yazar, Larissa Gacemer, Merve Oflaz ve Özge Ulusoy gibi isimler, kadınları meme sağlığı konusunda bilinçlendirerek, ufak dokunuşların hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu vurguluyor!

 

Kendini kadın sağlığına adamış olan Memeder’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen; Türkiye’de kanserle mücadele eden her 4 kadından birinin meme kanseri olduğuna ve hastalığın sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğine dikkat çekiyor. Özmen, buna karşın meme kanserinde erken tanı ve etkin tedavi ile başarılı olma şansının yüzde 100’e ulaştığının altını çiziyor. Prof. Dr. Vahit Özmen, günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarıyla erken teşhis imkanının arttığını, bu yıl 10. yılında olan Memeder’in de kurulduğu günden itibaren, kadınlara, meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında etkin rol aldığını belirtiyor. Özmen ayrıca, bu yıl “Kamuya yararlı Dernek Statüsü” kazanan Memeder’in bugüne kadar yüzlerce kadına erken teşhis meme kanseri tanısıyla sağ kalım şansının artırılmasında önemli bir katkısı olduğunu da ifade ediyor.

Kadınların kendi kendini düzenli kontrol etmesi ve yılda bir kez doktor kontrolü, meme sağlığı konusunda bilinçlenmeleri adına önemli bir değişim yaratıyor. Nesfit, “Kontrol Sende” diyerek seslendiği kadınlara, kendi kendilerine kontrollerini yapabileceklerini ve erken teşhise imkan tanıyan bu kontrolün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Ünlü isimlerin de desteğiyle daha fazla kadına ulaşmayı hedefleyen kampanya aracılığıyla yüzbinlerce kadına meme sağlığının önemi anlatılacak.

Kontrol Sende kampanyasına destek olan ünlüler kampanyayla ilgili şunları söyledi:

 

Özge Ulusoy

Erken tanı ve etkin tedavi ile meme kanserinden kurtulma şansının yüzde 100’e ulaştığını duyduğumda kendi kendini muayene etmenin önemini bir kez daha anladım. Nesfit’in Kontrol Sende kampanyası aracılığıyla ne kadar fazla kadına ulaşırsak erken tanı ve bilinçlendirmenin o kadar fayda sağlayacağını düşünüyorum. Benim de bunda bir payım olmasından ayrıca mutluluk duyuyorum.

 

 

 

Ebru Akel Sancak

Çoğu zaman hayatın yoğunluk ve koşturması içerisinde kendimizi ihmal ediyoruz. Çok küçük ve zaman almayan basit hareketlerle meme kanserine karşı erken teşhise imkan sağlayabilir ve önlemini alabiliriz. Kontrol Sende kampanyası ile daha fazla kadında bu bilincin oluşmasına bir katkım olursa ne mutlu bana.

Deniz Marşan-Başak Dizer Tatlıtuğ

Moda sektörüne el atarak kendi işimizi kendi ellerimizle kurduk. Bizim tüm geleceğimiz ellerimizde. Şimdi de kadınlara siz de geleceğinizi ellerinize alın ve ellerinizle çok basit birkaç hareketle kendi kontrolünüzü yapın diyoruz. Kadınların kendi kendini düzenli kontrol etmesi ve yılda bir kez doktor kontrolü, meme sağlığı konusunda hayat kurtaracak kadar önemli.

 

Gizem Hatipoğlu

Erken tanı kendi kontrolümüzü yaptığımızda o kadar kolay ki… Meme kanserinde erken teşhis için kendi kendini kontrolün taşıdığı önemi öğrendiğimden beri bunu uyguluyorum. Kadınlarda da bu bilinci oluşturmak çok basit olan bu muayeneyi düzenli hale getirmelerini sağlamak için bu kampanyayla ben de tüm kadınlara sesleniyorum: #KontrolSende!

 Merve Oflaz

Bir hayatı ellerinizle kurtarmak paha biçilemez. Bunun önemini paylaşma fırsatı bulduğum Kontrol Sende kampanyasıyla ben de kadınlara seslenmek istedim. Ellerinizin gücünü hissedin ve kontrolünüzü aksatmayın.

 

 Her Nesfit paketiyle bir kadın daha meme sağlığı konusunda bilinçleniyor!

Kadınları güzel düşünmeye, güzel hareket etmeye ve güzel beslenmeye davet eden Nesfit, dünyada 8 Türkiye’de ise 4 yıldır meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için çalışmalar yürütüyor. Nesfit, bu yıl “Kontrol Sende” kampanyasıyla birlikte satışa sunduğu pembe kurdeleye destek paketleriyle tüketiciler adına MEMEDER’e bağış yapıyor. Pembe kurdeleye destek paketlerinden elde edilecek gelirle Nesfit, MEMEDER’in meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında, 10 bin kadına; erken tanı ve tedavi şansı verecek.

Bir önceki yazımız olan Karbonhidrat cildi yaşlandırıyor başlıklı yazımızda akne tedavisi, akne tedavisinde beslenme nasıl olmalı? ve cilt hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ