Antibiyotik Kullanmak Zararlı mı?

Antibiyotik Kullanmak Zararlı mı?
Haberi paylaşın...

Antibiyotik Kullanmak Zararlı mı?

Günümüzde bir çok hastalığın tedavisi için kullanılan antibiyotikler insan vücuduna ne gibi zararlar veriyor. Bunlar için neler yapılabilir?

Özellikle gereksiz yere kullanılan antibiyotikler için uzmanlar, böbrek,karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara yol açtığı konusunda birleşiyor. Gereksiz antibiyotik kullanımındaki zararlar bununla da sınırlı değil, obezite, alerjik rahatsızlıklar gibi hastalıklarla da karşımıza çıkabiliyor. Bağırsak sistemi içerisinde bulunan ve bağırsağın sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayan bakteriler, gereksiz yere kullanılan antibiyotikler sayesinde zarar görebiliyor. Bu faydalı bakterilerin gördüğü zararlar, yine bağırsak sisteminde bulunan zararlı bakterileri canlandırıyor ve ishal gibi rahatsızlıklara yol açıyor. Doktor tavsiyesi ile kullanılan bu antibiyotiklerin insan hayatına bu denli etki etmesi ciddi bir soru işareti. Siz siz olun, aşırı antibiyotik kullanımından kaçının. Uzmanlar aynı zamanda küçük yaşlarda aşırı ve gereksiz antibiyotik kullanan kişilerin ileri ki yaşlarda ciddi obezite sorunları ile karşı karşıya geldiklerini belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yeliz Beler dedi ki:

    Antibiyotik yerine bitkilerle kullanilsa daha iyi antibiyotik vücudun islevini bozuyor kalintisi cok kaliyor simdiki zaman en ufak baş agrisinda antibiyotik kullaniyoruz bu yanlış bence .. bilgiler icin tesekkur ederim kendi adima

BİR YORUM YAZ