Renkli Kadınlar

Astrolog Sema Kılıç’tan 2017 tutulmalarının burçlara etkisi…

Astrolog Sema Kılıç’tan 2017 tutulmalarının burçlara etkisi…
Haberi paylaşın...

2017’de ikisi şubat ikisi ağustosta olmak üzere toplam 4 tutulma gerçekleşecek. Astrolog Sema Kılıç, bu tutulmaların burçlara etkisini anlattı…

Tutulmalar herkesi etkilemez, özellikle Güneş burcu, Yükselen burcu veya Ay burcu tutulmanın gerçekleştiği burçta veya onun zıt burcunda olanlar etkilenecektir. Ayrıca Güneş, Ay veya Yükselen burcun bulunduğu derece de önemlidir.

Örneğin, 26 Şubattaki Güneş tutulması 8 derece Balıkta, dolayısıyla burcu, yükselen burcu veya Ay burcu Balık veya onun zıt burcu Başağın 8 derecesine art-eksi 3-4 derece yakın olanları daha yoğun etkileyecektir, diğerlerini az etkiler.

Güneş, yükselen burç veya Ay’ınızın 8 derece olduğunu nasıl bileceksiniz. Yükselen ve Ay burcunuzun derecesini bilmek için doğum haritanızı bilmeniz gerekir.

Ama Güneş’inizin derecesini bilmek için kabaca formül:

Formül: bir burcun ilk 10 gününde doğanlar, 1-10 derece arasında bulunan Güneş’e sahiptir, ikinci 10 gününde doğanlar 10-20 derece arasında Güneş’e ve son 10 gününde doğanlar ise 20-29 derece Güneş’e sahiptir.

Bu yıl toplam 4 tutulma gerçekleşecek…

2017 Güneş ve Ay Tutulmaları :

-11 Şubatta Aslanda Ay tutulması

-26 Şubatta Balıkta Güneş tutulması

-7 Ağustosta Kovada Ay tutulması

-21 Ağustosta Aslanda Güneş tutulması

2017 Güneş ve Ay Tutulmalarının Burcunuza Etkileri

KOÇ

11 Şubattaki Ay Aslan tutulması genel olarak sizi olumsuz etkileyecek görünmüyor, tam tersi iyi etkiler taşıyor. Birşeyleri başarıyla tamamlamak, yeni bir sürece hazırlanmak için oldukça iyi olur diyebilirim.

Yine de tutulma etkisinde, arkadaşlık, girişim, tanıtım, ün, yaratıcı işler, çocuk, eğitim, ailede büyükler konusunda dikkat etmek gerekebilir. Bu konulardan birinde olası bir sorun canınızı sıkabilir. Ancak çözümünü de beraberinde getirecektir. Yani kriz çözüm getirir bir durum.

26 Şubattaki Balık Güneş tutulmasında sağlığa dikkat etmek gerekir. Kalp, tansiyon, uyku sorunu, iltihap, grip vs. Ayrıca seyahatte olası sıkıntılara karşı tedbirli olmak iyidir.

7 Ağustosta Kovadaki tutulma ve 21 Ağustosta Aslandaki Güneş tutulması yine 5.ev ve 11.evleriniz arasında olacaktır Şubattaki gibi.

Bu tutulmalar kiminize bir sıkıntıdan kurtulmak, bir konudan özgürleşme getirebilir. Ay düğümleri de bu burçlarda olunca, kiminiz bu dönemde doğum yapabilirsiniz, kiminiz hamile kalabilirsiniz, kiminiz çocuklarınızın bir konusuna çare bulabilirsiniz.

Ağustostaki tutulmalar sizi güçlendiren olaylar tetikleyecektir diye düşünüyorum. Bir konda parlamak, tanınmak, başarısıyla alkışlanmak, prestij veya güç elde etmek adına iyi dönem diyebilirim.

Ayrıca Ağustos parasal kazanç açısından da şanslı olabilir.

Yine de, Ağustosta tutulma etkisinden dolayı, sağlığa, özellikle kalp vs dikkat etmek de lazım.

BOĞA

Tutulmalar sizin burcunuzda gerçekleşmiyor ancak bulunduğu ev alanlarında dolaylı da olsa etkiler yapacaktır.

Özellikle 11 Şubat Kova Aslan tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizin 4.ev-10.ev aksları arasında olacak. 4.ev “yuva, aile, başlangıçlar, kök” ve 10.ev “kariyer, genel hayatta başarı”yı temsil eden evlerdir.

Bu sene bu evlerdeki tutulma kiminizde kariyerde kiminize evde veya ailede önemli değişikliklerin kapısını açacaktır. Krizler vesilesiyle olacaktır ama olması gereken yenilikleri de bunun zoruyla yaparsınız. Gerek kariyerde gerekse ailede veya evde bir şeylerin geride kalması gerekiyor ve değişim, yenilik gerekiyor demek ki.

Aslan-Kova aksındaki tutulmalar bu sene kiminize ev değişimi getirecektir. Lüks bir ev sahibi olma şansınız olabilir. Evde lüks eşyalarla dizayn yapabilirsiniz.

Kiminizse bekarsanız tam tersi evlenip yuva kurabilirsiniz, evlilik hayatına girebilirsiniz.

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması genel itibariyle çok iyi etkiler taşımıyor, karışıklık, kaos yaratan bir enerji. Dostluk, arkadaşlık, yakınlarla ilişkilerinizde daha dikkatli olun bu dönemde. Ayrıca hedef ve hayallerinizi gerçekleştirme konusunda acele etmeyin.

İKİZLER

Tutulmalar sizi de direkt etkilemiyor ancak bulunduğu ev alanlarında dolaylı etkiler yapar.

Buna göre, 26 Şubattaki Balık tutulmasında, ailede sağlığa dikkat etmek lazım. Ayrıca kendi sağlığınıza da dikkat edin, olur olmaz tedavi, ilaç vs kalkışmayın. Güvenilir sağlık tedavisine önem verin varsa sağlık sorununuz.

Kiminiz bu tutulmada iş ve kariyerinizde karışıklık yaşayabilirsiniz. Biriyle çatışma yaşayabilirsiniz, resmi bir işinizde karışıklık olabilir veya kariyerde sizi direkt ilgilendirmeyen, yönetim takımını etkileyen olaylar gelişebilir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizin 3.ve 9.evlerinizde olacak. Buna göre, “yakın çevre, kardeşler, mahalle, eğitim, kısa-uzun yollar, seyahat, plan, proje, medya, tanıtım, iletişim” konulardan biri gündemde değişikliğe neden olabilir. Bu konularda gelişen olaylar sizin hayatınızda bazı değişiklikler yapabilir.

Genel olarak söylersem, krizler sizi özgürleştirir. Yani, krizler sizi harekete geçirir, arkasından çaba, koşturma vs derken istediğiniz sonuçları alıp bir konuda özgürleşebilir, başarı elde etmek ayrıca o konuda güç de verecektir. Beklediğiniz fırsatlar gelebilir. Ancak tutulma sizden fedakarlık da istiyor. Değişim yapmanız gereken  konular olacaktır, belki kafa yapısını, bakış açısını değiştirmek en önemli değişimi yapacaktır.

Bu tutulmalar kiminize kent dışı veya yurt dışı kapısını açabilir.

YENGEÇ

26 Şubattaki Balıkta Güneş tutulması sizin 9.evinizde. Yollar, uzaklar, uzaktaki bir yakınla ilgili gelişme olabilir. Balık size iyi enerjiler veren burçtur ancak tutulmanın kendisi biraz karışık, sıkıntılı enerjiler barındırmakta. Anlaşılan bir yakının sorunuyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Kiminiz için de bu tutulmada, beklediğiniz bir resmi veya önemli başvuru için gerekli haberi almakta sıkıntı olabilir. Beklemek gerekebilir veya bir fikirden, plandan vazgeçmek gerekebilir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması para evlerinizde gerçekleşecek. Bu konularda önemli gelişmeler tetiklenecektir. Parasal kazançlar olacaktır ancak ödemeler, vs de krizler çıkabilir. Yine de parasal açıdan iyi gelişmeler getirebilir genel olarak.

Ama şunu da ekleyim, işte hatalar yapmayın veya zamanından önce veya sonra işe girmek veya çıkmak vb parasal açıdan fırsatlar kaçırmanıza neden olabilir. Ayrıca ekstra büyük harcama, astarı bezinden alışveriş veya yatırım pişmanlık yaratabilir maddi açıdan.

Diğer yandan, sağlığa biraz dikkat etmekte fayda var.

ASLAN

26 Şubattaki Balıkta Güneş tutulması sizin 8.evinizde, bu sağlık ve para evlerinden biridir. Bu dönemde bu iki konuya önem vermek gerekir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen ve ilgilendiren tutulmalardır haliyle.

Zaten Mayıstan itibaren Ay düğümleri de Aslan-Kova aksına geçiyor. Demek ki, bu sene çok kadersel olaylar yaşayacaksınız.

Kuzey Ay düğümünün burcunuzda olması avantajdır, fırsatlar hayatınızı olumlu yönde değiştirecektir.

Tutulmalara gelirsek, ilişki akslarınızda olan tutulmalar ilişki hayatınızda önemli kadersel değişiklikler yapmaya aday görünüyor. Birileri gelirken hayatınıza birileri de gidecektir.

Kiminizin evlilik, ilişki ve aşk hayatında çok önemli değişiklikler olabilir Şubat ve Ağus tutulmaları zamanında.

Güçlenirsiniz Ağus Güneş tutulması etkisinde ancak bir şeyleri de geride bırakmanız, değişimi olumlu kotarmanız kaydıyla. Fedakarlık lazım değişim için. Feda etmeniz gereken nedir, bunu herkes kendine sorsun, o konuda değişim ve fedakarlıktan çekinmesin derim.

Diğer yandan, tutulmalar genel olarak size iyi gelirken, fırsatlar üzerinden sınanacağınızı da bilin. Şans bir sınavdır bazen..

Tutulmalar çocuk sahibi olmak, doğum yapmak vs ile de ilgilendirecektir kiminizi.

Evlenmek veya sorunlu bir evlilikten ayrılmak zamanı olabilir.

BAŞAK

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması ilişkide bir hesaplaşma yaşatabilir size. Bu dönemde ilişkilere özellikle dikkat etmek gerekecektir. Kişileri tanımak ve kendinizi tanımak için gelişmeler önemli. Diğer yandan, bu tutulma biriyle yolları ayırabilir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar olmamakla beraber, dolaylı olarak etkiler gerçekleştiği ev alanları üzerinden, 12.-6.evler üzerinden.

Bu evler sağlık evleridir. Sağlığa dikkat etmek gereken zamandasınız demektir.

Ayrıca gizli husumet, düşmanlık, çatışma vs dikkat etmek gerekir.

Şubat ve Ağustostaki tutulmalar kiminizde iş hayatında değişiklik getirebilir. Yeni bir işe girebilirsiniz. Eski bir işi bırakma zamanı gelmiş olabilir.

Tutulmalar ayrıca dolaylı olarak parasal şartlarınızı da etkiliyor. İyi kazançlar olacaktır ama ödeme, vergi vs meşgul edebilir. Ayrıca parada güvenliğe dikkat etmek lazım.

TERAZİ

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması 6.evde gerçekleşecek, sağlık evi ve çalışma evi burası. Demek ki bu dönemde bu konulara dikkat etmek gerekir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar değil ancak bulunduğu ev alanlarından sizi dolaylı olarak etkileyecektir.

Buna göre, Aslan ve Kova 11.ev ve 5evlerinizde. Bu alanlarda gelişmeleri tetikleyecektir. 11.ev “ideal, dostlar,” ve 5.ev “aşk, çocuk, yaratıcılık, tanınma, girişim” evi. Tutulma zamanlarında bu konulara dikkat etmek gerekir. Tutulma fırsatlar da getirecektir ancak krizle baş etmek, değişen şartlara da ayak uydurmak ve gereğini yapmak kaydıyla.

Krizin bir fırsat doğurabileceğini düşünerek, tutulma etkisinde yaşayacağınız olaylara pozitif açıdan bakın o zaman doğru çözüm ve ona göre fırsatları da kendinize çekersiniz.

Şubat ve Ağus tutulmaları kiminiz için çocuk sahibi olmak vs konusunu gündeme getirebilir. Kiminiz içinse, çocuğunuzun hayatında değişiklik ve fırsatların gündeme gelmesi söz konusu. Bu beraberinde aile hayatında bazı değişiklikler yapabilir.

Kiminizinse aşk ve ilişki hayatında önemli ve kadersel bir değişimi tetikleyecektir bu tutulmalar.

Bu sene önemli bir ideal veya hayalini gerçekleştirme imkanı bulan olabilir tutulma etkisinde. Ancak bir şeyleri de bitirecektir bu yeni fırsat ve gelişme.

AKREP

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması dost burç Balıkta olmakla birlikte, tutulmanın kendisi pek rahat değil, sıkıntılı enerjiler barındırmakta. Onun için sizin de tutulma civarı dikkat etmeniz gerekir.

Neye? Arkadaşlık, aşk, çocuk, girişim, yaratıcılık konularını etkileyen alanda.. Bu konulardan birinde çıkabilecek sıkıntı sizi bir süre uğraştırabilir. Ayrıca bu tutulmada sağlığa da dikkat etmeli derim.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar değil ancak bulunduğu ev alanlarından sizi dolaylı olarak etkileyecektir.

Aslan 10.ev Kova 4.evinizde, 10.ev “kariyer” ve 4.ev “yuva, aile”yi ilgilendirir. Bu tutulmalar zamanında, aile büyüklerinin sağlığına dikkat etmek gerekebilir.

Ayrıca kariyer veya aile hayatında önemli ve kadersel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Aslan etkisinden dolayı özellikle Ağustosta kariyerde parlama, tanınma, büyük bir başarı elde etme imkanınız olabilir.

Yuva hayatında ise, bazı şeyleri geride bırakma zamanı gelmiş görünüyor. Bu bir ev değişimi, yer değişimi getirebilir.

Kiminiz hayatında çocuk yapmak, doğum vs gündeminize girebilir.

Kiminiz belki evlenerek ev değiştirebilirsiniz.

YAY

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması 4.evde, yuva, aile, kök evinde.. Evde veya ailede bir sıkıntı sizi de uğraştırabilir. Ailede sağlık önemli konu bu dönemde. Ayrıca evde güvenlik önemli konu. Bu tutulmada iş ve kariyer hayatı etkilenen olabilir. Kariyerde belirsizlik yaratan durumlara karşı beklemek ve gözlemek gerekir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar değil ancak bulunduğu ev alanlarından sizi dolaylı olarak etkileyecektir.

Aslan ve Kova 3.ev ve 9.evlerinizde, dolayısıyla bu alanlar etkilenecektir tutulmada. Yani, yakın çevre, yurt dışı, eğitim, yollar, seyahat, iletişim, medya, tanıtım, resmi işler, mahkeme vs konuları.

Tutulma olasılıkla bu sene seyahatleri artırabilir hayatınızda. Bu seyahatler gezmek için de olabilir iş seyahatleri de.

Kariyerle de dolaylı ilgili evler, bir proje, anlaşma, sözleşme, eğitim, kurs almak veya vermek, resmi prosedür veya tanıtım vs konuları öne çıkabilir.

Bir çevre değişimi getirebilir tutulma size ayrıca.

Ağus tutulmaları size kariyerde başarı getirebilir. Adınızı duyurmak, saygınlık elde etmek, bir konuda yükselmek imkanı elde edebilirsiniz. Ayrıca önemli ve hatta ünlü kişilerle tanışmak, iş yapmak imkanı bulabilirsiniz.

OĞLAK

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması 3.evinizde, yakın çevre, plan, iş, proje, iletişim, kardeşler konusu. Bu konuda sıkıntılı durumlar olabilir. Olası sorunu aşmak için sabırlı olmak gerekir. Yeni bir işe veya projeye girmemek veya başlamamak gerekir bu dönemde.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar değil ancak bulunduğu ev alanlarından sizi dolaylı olarak etkileyecektir.

Kova ve Aslan sizin 2.ev ve 8.evlerinizde, dolayısıyla para evlerinizde gerçekleşecek. Parasal konular önem kazanacaktır. Başkalarından gelen para konusu gayet iyi, kazançlı görünüyor. Lüks bir şeylerin sahibi olmanız mümkün tutulmaların etkisiyle.

Diğer yandan, iş değişikli yapan olabilir. Şubattaki tutulma iş değişikliği için iyi görünüyor. Ağus para işleri daha iyi olur, lüks yatırım sahibi olabilirsiniz. Ancak yine de para hesaplarında dikkat edin, kar edeyim derken aldanmayın, uyanık olun.

Ayrıca Şubat ve Ağus tutulmaları zamanında sağlığınıza da dikkat edin. Aile büyüklerinin sağlığı da önemli, ilgi iyi olur.

KOVA

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması 2.ev para evinizde. Bu konuda sıkıntı olabilir, vergi, sigorta, emeklilik vs resmi bir işlemde karışıklık olabilir. Ayrıca sağlığa da dikkat etmek gerekir bu dönemde. Para konusunda güven sorununa karşı dikkat etmeli ve borç vs vermemek gerekir.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkiliyor ve ilgilendiriyor.

Ay düğümleri de Mayıstan itibaren Kova-Aslan aksına geçince, önemli ve kadersel bir dönemde olduğunuzu söyleyebilirim. Güney ay düğümünün burcunuza geçmesi, bir şeyi geçmişte bırakmanın zamanının geldiğiniz gösteriyor. Yeniye ulaşmak için eskiye veda zamanı. Bu iş, ilişki veya yaşadığız mekan olabilir. Bu arada, sağlık da önemli, sağlığınıza daha fazla özen lazım.

Şubattaki tutulma sırasında Güneş Kovada, bu sizi güçlendiren ve bir sıkıntıdan özgürleştiren bir tutulma. Bir konuda dediğinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca biri veya bir olayın gerçek yüzünü görmeniz mümkün, gerçeklerin su yüzüne çıkması sizi bir karar almaya sevk edebilir. Bu gerçek illa kötü bir şey olacak değil, iyi bir şey de olabilir. En azından size faydalı olacaktır. Belki de şerden hayır doğacaktır.

Ağus tutulmalarına gelirsek, karşı tarafın güçlendiği tutulmalar genel olarak. İlişkilerde birinin konumu veya durumu sizi de dolaylı etkiler. Bu eş, sevgili olabilir, veya aileden bir yakın olabilir veya kariyerde iş yaptığınız birileri olabilir. Yani birilerinin değişen ve gelişen şartları sizi de tavır almaya veya karar almaya sevk edebilir.

Kiminiz bu sene tutulmalar etkisinde, önemli bir işbirliğine gidebilirsiniz ancak sizi zayıflatacak bir şey olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu bakımdan Şubat size faydalı bir tutulma. Şubatta ne derseniz, ne elde ederseniz, o sizin elinizi sonradan güçlendirebilir. Yoksa, başkasının fikrine göre gitmek zorunda kalabilirsiniz. Vereceğiniz sözler de sizi bağlayabilir ayrıca.

Kariyerde bir dönemi geride bırakan olacaktır bu dönemde. Yeni bir döneme girebilirsiniz ayrıca.

Çocuk sahibi olmak, doğum yapmak vs gelişme yaşayan da olabilir bu sene gerek ay düğümleri gerekse tutulmalar etkisinde.

BALIK

26 Şubattaki Balık Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Dolayısıyla önemli bir tutulma sizin için. Bu tutulma genel olarak sıkıntılı, karışıklık yaratan etkiler sunuyor. Onun için ciddi kararlar almamak, akışta ilerlemek gerek.

Ayrıca depresyon, sağlık sorunu vs karşı da dikkatli ve ilgili olmak gerekir.

Kiminiz ilişki hayatındaki belirsizlikten dolayı biriyle çatışma yaşayabilirsiniz. Sizden sözler istenmesi veya sizin söz istemeniz sıkıntı yaratabilir. Beklemek ve gözlemek gerekir.

Duyduğunuz bir şey veya alacağınız bir haber canınızı sıkabilir bu tutulmada.

11 Şubat Aslan Ay tutulması, 7 Ağus Kova Ay tutulması ve 21 Ağus Aslan Güneş tutulması sizi direkt etkileyen tutulmalar değil ancak bulunduğu ev alanlarından sizi dolaylı olarak etkileyecektir.

Aslan ve Kova 12.ev ve 6.evlerinizde. Bu evler sağlık ve çalışmayla ilgili evler. Demek ki, bu sene tutulmaların da etkisiyle, sağlık önemli. Sağlıkla ilgilenmek şart, iyileşmek, sağlığı güçlendirmek gerekir. Hem ruhsal hem fiziksel sağlığı.

Ayrıca gerek özel gerekse iş hayatında takıntı, kıskançlık, bağımlılık ve ego savaşı sorunlar yaratabilir. İlişkide dikkat etmek, nasıl tavır bekliyorsanız, ona göre davranmanız gerekir.

İş konusunda değişiklik yaşayan olacaktır Şubat veya Ağus tutulma zamanında. Yeni iş yeni fırsatları da beraberinde getirecektir. Hata yapmanız önemli bir fırsatı kaçırmanıza neden olabilir. Onun için fırsatlara karşı uyanık olun. Ayrıca doğru hedeflere odaklanın.

http://astrologsemavii.blogspot.com.tr/2017/02/2017de-gunes-ve-ay-tutulmalarinin.html?spref=fb

Bir önceki yazımız olan "11Şubat dolunayı kaderin akışını belirleyen bir kavşak" başlıklı yazımızda Astroloji, ay hareketleri ve dolunay hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ