Renkli Kadınlar

Jüpiter Transitleri Bizi Nasıl Etkiler?

Doga Sayginer

Doga Sayginer

Yol gösterilmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yaşadığınız zorluklarla yalnız yüzleşmeniz gerekmediğini söylemek için buradayım. Bana hemen ulaşın ve iyileşmeye başlayın. instagram: astro.cupido
Haberi paylaşın...

Jüpiter Transitleri Bizi Nasıl Etkiler? Şansın ve iyi talihin gezegeni olarak bilinen Jüpiter,  sırasıyla bütün evlerimizi bir yıllık süre için ziyaret ederek bizi genişleten ve ferahlatan etkisiyle baş başa bırakır. Jüpiter dendiğinde aklımıza ilk gelen konu genişlemek ve büyümektir. Hangi evimizdeyse orada sanki bir  büyüteç etkisi gösterir. Jüpiter transitleri sırasında hangi evde olduğunuzu öğrenmek için internetteki çeşitli sitelerden transitlerinizi kontrol edebilir ya da astroloğunuza sorabilirsiniz.

Jüpiterin bize etkisi bazen maddi kaynaklarımızı bazen de manevi kaynaklarımızı geliştirmek şeklinde olurken, olaylara daha vizyoner bir bakış açısıyla bakar ve deyim yerindeyse ufkumuzu genişletiriz. Farklı kültürler, diller, coğrafyalar hiç olmadığı kadar ilgimizi çeker ve ilgimizi çeken bu tip konularla ilgili seyahat etmek, okumak, öğrenmek, sabit düşüncelerimize farklı açılardan bakıp yumuşatarak dünya vatandaşlığı dediğimiz kavrama hiç olmadığız kadar yaklaşırız. Farklı görüşleri anlamak, dinlemek ve mevcut düşüncelerimizle harmanlayarak yeni bir perspektiften olaylara baktığımızda, vizyonumuz genişlediğinde bilin ki Jüpiter in etkisi altısındayızdır.

Gezegenin yapıcı özellikleri arasında cömertlik, iyimserlik, içtenlik, pozitiflik, neşe, açık fikirlilik, felsefi yaklaşımlar, tarafsızlık, açıklık yer alırken zorlayıcı özellikleri arasında da kendine aşırı güven, aşırı iyimserlik, kibir, abartı yer alır.

JÜPİTER TRANSİTLERİ… JÜPİTER BİRİNCİ EVDE ÖRNEK HARİTA

JÜPİTER 1. EVDE

Kendimizi başarılı, mutlu ve neşeli hissettiğimiz bu süreç yaklaşık bir yıl devam eder. Çoşkulu konuşmaların kahkahalara karıştığı bu yılda takdirler alabilir, terfi edebilir, belki de gönlümüzden ne zamandır geçen yeni bir mesleğe adım atabilir, uzun dönem eğitimler alabilirsiniz.

Yaklaşık bir yıl şans meleğimizin omuzlarımızda olduğunu hissederiz, istek ve beklentilerimiz daha az dirençle kavuşur ve sihirli bir el işlerimizi kolaylaştırmak için her daim yanı başımızdadır. Kişisel gelişim konularına karşı her zamankinden daha fazla ilgili ve meraklıyızdır, kendi içimizdeki coşkunluğu anlamlandırmak için dışsal yolculuklar kadar içsel yolculuklara da çıkabilir, maneviyatımızı güçlendirebilirsiniz.

Seyahat, hukuk ve felsefi konular her zamankinden fazla gündemimizdedir. Aşırı coşkunluğun abartıya kaçmadığı, yayılmacı enerjinin dağılmaya neden oluşturmadığı sürece harika bir yerleşim olduğunu söyleyebiliriz.

JÜPİTER 2. EVDE

Maddi ve manevi bolluğun yoğun bir şekilde yaşandığı, kazançlarımızın arttığı manevi değerlerimizde derinlik ve anlamın kendini iyice ortaya çıkardığı bu dönemlerde maddi ve manevi ferahlıklar bizimledir.

Finansal kazançlar ve maddi gelirlerde artışların yaşanacağı bu yıl yeni bir iş kurmak ve büyütmek , var olan projelerimize yeni yatırımlar yapmak, manevi olarak ilgimizi çeken konularda derinleşmek ve içsel benliğimiz keşfetmek için Jüpiter yanı başımızdadır.

Maddi değerle ilgili her konuda şanslı olduğumuz bu yıl, terfi dolayısıyla ek gelir elde etmek, miras kazancı elde etmek, emekli olmak, ek gelir elde edeceğimiz yeni işlere başlamak olasıdır.

JÜPİTER 3. EVDE

Jüpiter in 3. Evden geçtiği bir yıl boyunca bilişsel faaliyetlerimizin hız kazandığını, daha hızlı ve pratik bir şekilde konuları algıladığımızı, kendimizi her zamankinden daha net ve daha iyi ifade ettiğimizi gözlemleyebiliriz. İlgilendiğimiz ve ya hedeflediğimiz konularda araştırma yapmak, yazı yazmak kim bilir belki de kendimize söz verdiğimiz o kitabı yazmak için mükemmel bir zaman dilimindeyiz.

Kardeşlerimizle, yakın çevremizle, komşularımız ve arkadaşlarımızda keyifli sohbetler, kısa ziyaretler, süresi bir haftayı geçmeyen kısa seyahatler, tatiller, iş gezileri bir yıl boyunca gündemimizden düşmeyecek. Her zamankinden fazla iletişim kurmaya, anlatmaya, dinlemeye eğilimli olacağımız bu yıl için de bizi harekete geçiren, düşündüren temel motivasyonumuz merak olacak.

JÜPİTER 4. EVDE

Jüpiter in 4. Ev transitinde dilimizdeki cümle “ Evim Evim Güzel Evim” olurken eğer planlarımızda yeni bir eve taşınmak varsa büyük ihtimalle bu ev mevcuttan daha büyük, daha geniş ve ferah bir ev olacaktır. Odağımızın evimizde olacağı bu yıl bize yıllardır aşina gelen mobilyalarımızı değiştirmek, dekorasyonda yenilikler yapmak , mutfağımızı ya da banyomuzu yenilemek gibi evle ilgili her türlü tamir ve tadilat işine kalkışabiliriz.

Evimizin sıcaklığını derinden hissettiğimiz bu yıl boyunca farklı farklı arkadaşlarımızla ev buluşmaları, yeni arkadaşlarımızı evimizde ağırlama, evimizde kitap okuma ve felsefe konuşmaları bol bol gerçekleşirken aidiyet duygumuzun derinleştiğini kolayca fark edeceğiz. Maneviyatımızı geliştirirken evimiz bizim için ayrı bir önem taşıyacağından bu yıl evimizde dua köşemiz, meditasyon köşemiz her zamankinden daha sık kullanılırken yeni ritüellerde bize eşlik edebilir.

JÜPİTER 5. EVDE

Tüm yaratıcılığımızı ortaya rahatça sergileyebileceğimiz, sanatla ilgileniyorsak yeni eserler üretebileceğimiz ilgilenmiyorsak ta kendimizi nasıl ifade etmeyi seçtiysek bu yaşam yolunda sözle, drama ile resimle, müzikle ilgilenebileceğimiz içimizdeki keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarıp sergileyebileceğimiz muhteşem bir yıl bizi bekliyor.

Hayatımız bize belki de bugüne kadar hiç olmadığı kadar keyifli, neşeli ve coşkulu gelecek. Kendimizi etkinlikte etkinliğe koşarken bulabileceğimiz gibi yeni aşklara da yelken açabileceğimiz, mevcut ilişkimizi coşkuyla derinleştirebileceğimiz kahkahalarla dolu bir yıl bizi bekliyor.

Her türlü riski kolayca aldığımızı fark ederken bu yıl çocuklarınızla olan paylaşımlarınız daha keyifli ve daha yaratıcı olurken kim bilir arzu edenler için aileye yeni bir minik üyenin katılması da gündeme gelebilir.

JÜPİTER 6. EVDE

Günlük iş temponuz size her zamankinden kolay geliyorsa ve zaman su gibi akıp geçiyorsa, hastalanma durumlarınızda kolayca iyileşiyor ve şifa kaynakları ihtiyacınıza uyun olarak kapınıza geliyorsa bilin ki Jüpiteriniz altıncı evde transitte ve size şans vermeye devam ediyor.

Mevcut projelerinizde ortaya çıkan ve detay gerektiren konuları rahatlıkla çözümler ve belki de işinizde yeni projeler üretebilirsiniz. Diyet programları, yeni beslenme alışkanları ve vücudunuza şifa olacak her türlü uygulamadan pozitif sonuçlar elde edebileceğiniz bu süreç yeni sağlık alışkanlıklarının uygulanmasında oldukça kolaylaştırıcıdır.

Jüpiter transitleri yazısı devam edecek…

  • Doğa SAYGINER

Bir önceki yazımız olan Kova Burcunda Dolunay... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ