10 Eylül Mars Retrosu Her Burcu Farklı Etkileyecek!

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Bu ayın en önemli göksel olayı 10 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşecek olan Mars retrosu. Bu dönemde hareket enerjisi içe dönüktür. Eğer kişinin doğum haritasındaki mars, retro (geri hareket) pozisyonunda değilse 15 Kasıma kadar sürecek olan bu geri hareket her birimizi farklı alanlardan etkileyecektir.

Mars 2 yılda bir Retro (geri hareket) yapar. Bu dönemde hareket enerjisi içe dönüktür. Eğer kişinin doğum haritasındaki mars, retro (geri hareket) pozisyonunda değilse 15 Kasıma kadar sürecek olan bu geri hareket her birimizi farklı alanlardan etkileyecektir.

Mars’ın Satürn, Pluto ve Jüpiter ile yapacağı kare açı nedeniyle,  bu etkiler işlerin yavaşlaması, yeni başlangıç yapmakta tutukluk veya kısıtlanmalar, harekete geçmekte isteksizlik veya oluşan olaylar nedeniyle harekete geçmenin ertelenmesi  şeklinde yaşanabilir.

Mars Retrosu döneminde sağlık durumuyla ilgili bazı olumsuz gelişmeler de (Başağrısı, migren atakları, tansiyon yükselmesi gibi) yaşayabiliriz. Bu dönemde yeni girişim planlarını 15 Kasım’dan sonra devreye sokacak şekilde, düşünce boyutunda oluşturmak daha başarılı sonuçlar almamıza neden olur. Şimdi gelelim eylül ayının genel burç yorumlarına.

Astrolog Şeyda Özbey

KOÇ: Eylül ayında mars sizin 1. Evinizde geri hareket edecek. Bu sizde hayatınızın herhangi bir konusunda harekete geçmekte kararsızlık yaşama duygusu yaratabilir. Bu dönem biraz içe çekilebilir ve yeni başlangıçlar için yaşamınızın gidişatına yeniden bakma ihtiyacı duyabilirsiniz. 6 Eylülde Venüsün aslan burcuna geçişiyle beraber aşk hayatınız hareketlenebilir. Var olan ilişkinizi yenide yapılandırmak isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız yükselebilir. Keyfi para harcama isteğiniz artabilir. 5 eylülde merkürün terazi burcuna geçişiyle de yeni bir ortaklık, evlilik veya sözleşme fırsatları doğabilir. Bu dönem açık düşmanlıklarla da karşılaşmanız olası. Bu ay kariyer hayatınızda yeni başlangıç yapma planlarınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Alacağınız kararların üzerinden iki kere geçmekte yarar var.

BOĞA: Marsın koç burcundaki geri hareketi sizin 12. Evinizde gerçekleşecek, bu konum gizli düşmanlıklarla karşılaşmanıza neden olabilir ve bu nedenle içe dönebilirsiniz ve kendi içinizde kızgınlık yaşayabilirsiniz. Yaşamınızda yeni bir karar alma konusunda karşınıza bir fırsat çıkabilir, bunu değerlendirebilirsiniz, ancak hemen harekete geçme konusunda çekimser davranabilirsiniz. Bu dönemde risk almayı da öğrenmeniz gerekecek. Venüs’ün sizin 4. evinizdeki aslan  burcuna geçişi emlak ve miras konularında avantajlı durumda olacağınızın göstergesidir. Bu dönemde aileden de destek görebilirsiniz.

Ev ile ilgili bir takım gelişmeler ve harcamalar gündeme gelebilir. Bu ay paranızı dikkatli harcamanızda yarar var. Merkür’ün terazi burcuna geçişiyle, günlük rutin işlerinizde düzen değişikliği yapabilirsiniz. Yeni iş görüşmeleri ve anlaşmalar yapmanız da olası. Kariyer hayatınıza da bu ay dikkat edin, bazı terslikler yaşayabilirsiniz. Kariyerle ilgili geçmişteki bazı konular yeniden gündeme gelebilir, dikkatli karar vermenizde yarar var.

 

YENİ BİR AŞK İHTİMALİ…

İKİZLER: Mars sizin sosyal çevre, arkadaşlar ve gelecek planları evinizde 10 eylülden itibaren Retro hareketine başlıyor. Sosyal çevrenizdeki insanlarla aranızda bazı gerilimler yaşayabilirsiniz ve bazı insanları hayatınızdan çıkartmanız gerekebilir. Gelecek ile ilgili planlarınızda içinize dönüp yeniden bir takım kararlar alma gereği duyabilirsiniz. Venüs’ün aslan burcuna geçişiyle kardeşler ve yakın çevre ile iletişimlerinizde daha keyifli bir sürece giriyorsunuz. Destekleneceğiniz bir dönem bu. Kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yakın çevrenizden bir kişi ile yeni ve özel bir ilişkiye girebilirsiniz. Merkür’ün terazi burcuna geçişiyle de yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Özel ilişkinizdeki iletişiminiz çok güçlenecektir. Evli olanlar için, bir bebek yapmak gündeme gelebilir veya hamile olduğunuzu öğrenmeniz bu dönemde olası.

YENGEÇ: 10 Eylülde başlayan marsın Retro hareketi sizin kariyer hayatınızı etkiliyor. Otorite figüründeki insanlar ve yöneticilerinizle ilgili bir takım zorluklar ve engellemeler yaşamanız olası. Dolayısıyla kariyer hayatınızda da bir takım zorlanmalar ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Varsa ortaklarınızla veya avukatınızla ilgili bazı pürüzler gündeminize gelebilir. Eskiden yapılmış ama tamamlanmamış bir takım işler tekrar gündeminize gelebilir ve aynı konularda yeni çalışmalar yapmanız gerekebilir. Bu da sizin açınızdan can sıkıcı olabilir. Bu ay Venüs 6 Eylülde sizin 2. evinizdeki aslan burcunda seyahatine başlıyor. Bu görünüm size kazanç getirebilir, daha iyi yatırım yapmanızı sağlayabilir. Yeni bir kazanç veya ek gelir kapısı açılabilir. Yalnız gereksiz harcamalara dikkat etmeniz gerekecektir.

Merkürün teraziye geçmesiyle de aile ilişkilerinde bir hareketlenme söz konusu. Ev alımı veya miras konuları gündeme gelebilir. Bu konulardaki iletişiminizde diplomatik davranmak size avantaj sağlayacaktır.

 

ORTAK YATIRIMLARA DİKKAT…

ASLAN: Marsın 9. evinizde bulunan koç burcunda 10 Eylülden itibaren geri harekete geçmesiyle hukuki konularda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa veya medya-yayıncılık konularıyla ilgili çalışmalarınız varsa burada da zorluklar ve engellemelerle karşılaşmanız olası. Aynı durum yüksek eğitim için de geçerli, bu alanlarda zorlu bir süreçten geçiyorsunuz.

Venüs, bu ayın 6 sında 1. Evinizdeki aslan burcuna geçiyor. Kendi kişisel bakımınızla ilgili bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz. Daha hoş, daha gösterişli olmak adına dış görünüşünüzle ilgili bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu ay sosyal çevrenizde tanıştığınız birine aşık olabilirsiniz, yine sosyal çevreden alacağınız destek ile elinize bir miktar para geçebilir. Merkür’ün terazi burcundaki yolculuğu bu ay kardeşleriniz ve yakın çevre iletişiminiz konusunda destekleyici bir etki sunacak size. Kardeşlerle birlikte yakın yerlere kısa seyahatler yapmanız olası, bu seyahatler ticari konularla ilgili de olabilir. Ortak yatırımlar konusunda da dikkatli olunmasında yarar var.

BAŞAK: Mars sizin ortak yatırımlar, krediler ve borçlar evinizde 10 Eylül’de ters hareketine başlıyor. Bu alanlarda bazı sorunlar yaşama potansiyeli olduğunu anlatıyor bu bize. Gündemde miras ile ilgili bir konu varsa, bu durumda da bazı zorlanmalar ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ortaklı konularda bazı daralmalar ve engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Venüsün 6 Eylül’de aslan burcuna geçişiyle bazı korkularınızla yüzleşmeniz gerekebilir. Fakat bu görünümle bunları kolaylıkla aşabilmeniz mümkün sadece gizli ilişkilere dikkat.

Merkür’ün 5 eylülde terazi burcuna geçişi parasal konularda yatırım yapabileceğiniz bir dönemde olduğunuzu anlatıyor bize. İletişim yeteneğinizle ve diplomasiyi kullanarak ekonomik konularda kazanç sağlayabilirsiniz bu ay. Yeni bir iş sözleşmesi imzalayabilirsiniz veya bir ek gelir elde edebilirsiniz.

TERAZİ: Marsın geri hareketi sizi ikili ilişkilerinizde ve ortaklı ilişkilerinizde biraz zorlayacak. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Geçmiş konular tekrar gündeme gelebilir. Gereksiz tartışmalardan kaçınmalısınız. Bu görünüm ilişkilerinizin veya ortaklıklarınızın bozulmasına neden olabilir. Sakin kalmaya özen gösterin. Öfke kontrolüne dikkat edin. Merkür’ün 5 eylülde burcunuza geçmesi marsın bu sert etkisini yumuşatmanızda sizin yardımcınız olacaktır. Empati kurarak daha barışçıl davranmanız kolaylaşacaktır. İnsanlarla güçlü iletişim kurabilmenizi sağlayacaktır. Merkür’ün terazi burcundaki bu seyahati size mesleki konularda da başarı getirecektir. Venüs’ün 6 eylülde aslan burcuna geçişiyle sosyal hayatınız hareketlenecektir. Bu dönemde yeni kişilerle tanışabilirsiniz, arkadaşlarınızdan destek görebilirsiniz. Sosyal yaşamınız renklenecek. Parasal konulara da bu ay dikkat etmenizde yarar var.

AKREP: Mars 10 eylülden itibaren sizin sağlık evinizde 2 ay boyunca ters hareket edecek. Bu dönemde sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekecek. Ve günlük işlerinizle ilgili de bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu zorlukları aşmak için çok aceleci davranıp kendinizi yormayın. Hastalıklara fırsat yaratmayın. Bu ay gribal durumlar, ateşli hastalıklar veya enfeksiyonel rahatsızlıklar kapınızı çalabilir. Kendinize ekstra özen gösterin.

İş ile ilgili yoğun ve zorlu bir dönemden geçiyor olabilirsiniz, kendinizi yormadan ve zayıf düşürmeden işlerinizi sakin bir şekilde yoluna koyun. Venüs’ün aslan burcuna geçişi, kariyer hayatınızda size bazı fırsatlar sunacaktır. Kariyer hayatınızda kendinizi göstereceğiniz ve ön planda olacağınız bir ay. Merkür’ün terazi yolculuğu sizin manevi alanda derinleşmenize ve yeni kararlar almanıza neden olacaktır. Kendi kendinizle yüzleşeceğiniz bir dönem. Bazı bağımlılıklarınızdan kurtulmak için (ilişki ile ilgili olabilir, iş ile ilgili olabilir, kendi alışkanlıklarınızla ilgili olabilir) yeni adımlar atmak isteyeceksiniz.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

YAY: Mars’ın 10 Eylüldeki Retro hareketi aşk hayatınızda zorlu bir döneme gireceğinizi gösteriyor. Bazı karışıklıklar, engellemeler yaşamanız olası. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamamanızı öneririm. Var olan ilişkinizin de  zorlu bir süreçten geçtiğini bilerek fevri hareketlerden kaçınmanızı ve 14 Kasım’a kadar sürecek olan bu dönemi sakin kalmaya çalışarak atlatmanızı öneririm.

Bilmelisiniz ki bu iki aylık geçici bir süreçtir. Bu dönemde daha önceki bir ilişki de yeniden gündeme gelebilir.  Merkür’ün terazi geçişi sizin yeni bir çevreye girmenize neden olabilir. Sosyal çevrenizdeki iletişiminizin güçleneceği bir aydasınız. Geleceğe yönelik yaptığınız projelerinizle ilgili bazı anlaşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde kariyer geliriniz artabilir. Venüs’ün 6 Eylül’de aslan burcuna geçmesiyle hukuki konularda şanslı bir döneme girdiğinizi görüyoruz. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde, medya-yayıncılık alanında şans ve fırsatlar sizden yana olacaktır.

OĞLAK: Mars’ın Retro hareketi nedeniyle 10 Eylül – 15 Kasım arasında aile ile ilgili bazı çatışmalar yaşamanız olası. Bu dönemde ev alım-satımı, taşınma veya miras gibi konularda da bir takım problemler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte bu konularda girişimde bulunmamanız, olayların çözümünü zamana bırakmanız ve sürtüşmelere girmemeniz sizin açınızdan olumlu olacaktır. Bu ay 5 Eylül’den itibaren Merkür Terazi sizin kariyer evinizde hareket ediyor olacak. Bu görünüm kariyerinizle ilgili yeni bir adım atma düşünceniz olabileceğini gösteriyor. Yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bu konuda olumlu bazı görüşmeler yapmanız olası. Venüs’ün aslan yolculuğu ortaklı paralar konusunda şanslı olacağınızı gösteriyor. Bu dönemde kredi veya borç almanız gerekirse bu konuda bir zorluk yaşamazsınız.

 

GEÇMİŞ KONULAR GÜNDEME GELEBİLİR

KOVA: Mars 10 Eylül – 15 Kasım tarihleri arasında Retro pozisyonda olacak. Bu tarihler arasında yakın mesafe yolculuklarınızda trafiğe dikkat etmeniz, temkinli olmanız gerekecek. Bu dönemde kardeşler ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde agresif davranmamaya özen gösterin. Geçmiş konular yeniden gündeme gelebilir, ılımlı davranmak yararınıza olacaktır. İmza gerektiren bir anlaşma, bir sözleşme söz konusu olduğunda bazı gecikmeler ve engellemelerle karşılaşma ihtimaliniz vardır bu dönemde. Öfke kontrolü çok  önemli. Venüs’ün aslan burcuna geçmesiyle birlikte ikili ilişkilerinizde sevginin ön plana çıkacağı uyumlu, eğlenceli bir dönem sizi bekliyor olacak. Bu süreçte yeni bir ortaklık kurmanız mümkün. Yine bu dönemde hukuki bir takım işleriniz var ise, avukatınızdan olumlu geri bildirimler alabilirsiniz. Merkür’ün Eylül ayında terazi burcundaki yolculuğu, yurt dışı bağlantılı işlerinizde iletişiminizin güçlü olmasını sağlayacaktır. Öğrenim hayatınızla ilgili girişimleriniz olumlu sonuçlanacaktır.

BALIK: Mars sizin para evinizde 10 Eylül’de geri hareketine başlayacak. Sosyal yaşamınızla ilgili para çıkışı olabilir veya gelecek projeleriniz için yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz fakat bu zorlu bir süreçtir. Bazı engellemeler ve ertelemelerle karşılaşabilirsiniz. Dikkatli adım atmanızı öneririm. Harcamak yerine birikim yapmanız gereken bir dönem bu (10 Eylül – 15 Kasım). Venüs’ün aslan burcuna geçişiyle birlikte kendinizi çok daha sağlıklı, çok daha neşeli hissedeceksiniz. Günlük işlerinizle ilgili de olumlu bir takım gelişmeler ve kolaylıklar yaşayabilirsiniz. İş çevresinden biri ile yeri bir aşka başlayabileceğiniz bir görünüm söz konusu. Her türlü ilişkinizde iletişiminizin çok güçlü olacağı bir aydasınız. Merkür 5 Eylül’de terazi burcuna geçecek. Ortak parasal kaynaklarla ilgili olumlu bir takım gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde uygun koşullarda kredi kullanabilirsiniz veya miras konusuyla ilgili olumlu bir takım gelişmeler söz konusu olabilir.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Uranüs Retrosu Değişim Fırsatları Sunuyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ