Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Öneriler

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Öneriler
Haberi paylaşın...

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Öneriler

Baş ağrısı insanı hayattan soğutan, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen çağımızın en can sıkıcı hastalıklarından biridir. Bazen trafik, bazen aşırı telefon veya bilgisayar kullanımı, bazen de rüzgara maruz kalma baş ağrısının en önemli nedenlerinden olmakta. Peki bu baş ağrısına alternatif çözümler nasıl üretilir.

Bol miktarda su içmek kan dolaşımını hızlandırır ve baş ağrısını önlemeye yarar. Aynı zamanda gün içerisinde aşırı miktarda çay, kahve içmek baş ağrısını tetikler. Uyku baş ağrısını önlemede çok önemlidir. Uyku sırasında vücut dinlenir ve kendini yeniden yapılandırır. Gün içinde işte veya evde vücudunuzun duruşu çok önemli. Oturduğunuz anlarda vücudunuzu dik tutmaya çalışın, aynı zamanda ayakta iken de boynunuzu eğmemeye çalışın.

Ilık duş almaya özen gösterin. Çok sıcak veya soğuk duş beyninize baskı yapacaktır. Egzersizlere önem verin. Düzenli egzersiz vücudunuzun kan dolaşımını hızlandırıp kaslarınızı gevşetecektir. İstirahat etmeye çalışın. Vücudunuzun istirahate de ihtiyacı var. Stresten korunun, gerekirse bir psikolog yardımı alın. 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ