Renkli Kadınlar

Çocukların Bağışıklık Sitemini Güçlendirme Yolları

Çocukların Bağışıklık Sitemini Güçlendirme Yolları
Haberi paylaşın...

Çocukların Bağışıklık Sitemini Güçlendirme Yolları

Özellikle çocuklarda bağışıklık sisteminin korunması ve güçlendirilmesi çok önemli. Hastalıklar, bağışıklı sistemi zayıf olan çocuklara daha rahat etki eder. Peki çocuğunuzun bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebilirsiniz?

Öncelikle ilk doğum anından itibaren anne sütü, aşı ve koruma gibi önlemlerle çocuğun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için ilk adım atılıyor. Doğumdan sonra verilen ilk süt bol miktarda bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler içerir. İlk 6 ay anne sütü verilmesi ile çocuğun bağışıklık sistemi dengeye oturur. Çocuğun beslenmesinde vitamin,mineral,protein,karbonhidrat gibi gıdaların beslenme programında olması mutlaka gerekir. Mevsiminde sebze ve meyvelerin çiğ olarak tüketilmesi, güneşli zamanlarda çocukların güneşte oynaması bağışıklık sistemine destek verecektir. Et olarak, kuzu ciğeri, dana eti, somon balığı mutlaka tüketilmelidir. Ayrıca yumurta, pekmez gibi gıdaların da tüketilmesi gerekir. Mayalı gıdalardan olan yoğurt, kefir gibi içeceklerde destek sağlayacaktır. Bağışıklı sisteminin dengede tutulması için çocuk aşılarının da zamanında yapılması oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ