G5 Masajı İle Mucizevi Etkiler…

G5 Masajı İle Mucizevi Etkiler…
Haberi paylaşın...

G5 masajı bölgesel incelme, selülit tedavisi, kan dolaşımını arttırma, metabolizmayı hızlandırma, yağ yakımını hızlandırma, cildi sıkılaştırma, kasları güçlendirme, vücudu rahatlatma gibi amaçlarla kullanılıyor.

Hareketliliğin azaldığı, stresin arttığı günümüzde tüm vücudumuzun kasılmadığını neredeyse hissetmediğimiz gün yoktur.  Masaj, günün gerginliğini almaya, kasların gevşemesini sağlayarak vücudu rahatlatmaya yarayan olağanüstü bir yöntemdir. Masajın hem ruhsal hem de fiziksel pek çok olumlu etkisi yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Hormon seviyesinden uyku düzenine kadar pek çok etkileri olan masaj, aynı zamanda alternatif tedavi yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Masaj aslında fizyolojik bir ihtiyaçtır. Düzenli yapıldığında hissettirdiği ve yaşattığı rahatlık büyük konfordur. Ancak her konuda olduğu gibi masajı da alanında uzman kişilere yaptırmak gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen kas ağrıları yaşanıp rahatlıktan ziyade daha fazla kasılmaya sebep olabilir. Masajın hedef noktalarına göre değişik teknikleri mevcuttur.

G5 Masajının Etkileri

G5 masajı, özel bir cihaz kullanılarak yapılan, cihazın titreşim ve itme özelliğinin kullanıldığı bir masaj türüdür. G5 masajı bölgesel incelme, selülit tedavisi, kan dolaşımını arttırma, metabolizmayı hızlandırma, yağ yakımını hızlandırma, cildi sıkılaştırma, kasları güçlendirme, vücudu rahatlatma gibi amaçlarla sıklıkla kullanılmaktadır. G5 masajı İstanbul ve çevrelerinde pek çok merkez tarafından kullanılan bir uygulamadır. G5 masajı yapan kişilerin; kasların yönünü bilen, cihazın doğru sertlik derecesinde çalışmasına olanak sağlayacak bu iş için eğitim almış olması gerekir.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

G5 masajından önce işlemin verimliliğini arttırmak için ‘Matrigen PPC’ adı verilen özel bir krem işlem yapılacak bölgeye uygulanır. Kişiye özel sertlik programı seçilerek yaklaşık 30 dakika boyunca cihazın titreşim ve itme özelliğiyle istenilen bölgeye masaj yapılır.

 

G5 Masajı Kimlere Yapılamaz?

G5 masajını herkese yapmak güvenli değildir. Bu sebeple G5 masajı İstanbul ve çevrelerinde yaptırılırken yapacak kişinin uzmanlığına dikkat edilmelidir.

 • Regl döneminde
 • 18 yaşından küçüklere
 • Yeni cerrahi operasyon geçirmiş olanlara
 • Diyabet hastalarına
 • Hamilelere ve yeni doğum yapmış olanlara
 • Kardiyovasküler sorunları olanlara
 • Epilepsi hastalarına G5 masajı yapılması sakıncalıdır.

Medikal Mesaj

Son zamanlarda yardımcı tedavi yönetimi olarak popülaritesini arttıran medikal masaj doktor reçetelerinde fazlaca yer almaya başlamıştır. Masajın hem psikolojik, hem fiziksel etkilerinin ortaya çıkmasıyla, oldukça tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Medikal masaj, hasta yada hasar görmüş bir organa uzman kişilerce fizyolojik, fizyopatolojik ve anotomik kurallara bağlı kalınarak yapılan masajdır. Hastanın yaşam kalitesini arttırmak, hasta olan organa işlev kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla uygulanmaktadır.

Medikal Masajın Faydaları

Doğru kişilerce yapıldığında büyük faydalar sağlayan medikal masajların pek çok konuda faydası mevcuttur. Bunlardan başlıcalarını sıralamak gerekirse:

 • Kasların güçlenmesini sağlayarak toksinlerin dışarı atılmasını sağlar, kireçlenmelerin önüne geçerek spazm ve krampları engeller
 • Medikal masaj kılcan damarların genişlemesini sağlayarak kan dolaşımını arttırır, hücreleri besleyerek cildin yapısının yumuşacık olmasına imkan sağlar
 • Medikal masajın iç organlar üzerinde de etkisi büyüktür. Bağırsakları çalıştırarak gaz sancılarının önüne geçer, sindirimi kolaylaştırır, karındaki şişkinliği azaltır, akciğerlerdeki mukusun salgılanmasını sağlar

Herkes Medikal Masaj Yaptırabilir mi?

            Medikal masaj bazı durumlarda tehlikeli olabileceğinden herkese medikal masaj yapılmaz. Mesela;

 • Kırığı olanlara
 • Damar rahatsızlığı olanlara
 • Kanser hastalarına medikal masaj uzmanlar tarafından önerilmez.

Masajın mucizelerine tanıklık edip sizde hem vücudunuzu rahatlatmak hem kafanızı rahatlatmak istiyorsanız kendinizi uzman ellere bırakabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için https://www.beautyderm.net/ web sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Selülitlere Karşı 10 Etkili Kural başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ