Renkli Kadınlar

Dolgun Dudaklar Artık Hayal Değil…

Dolgun Dudaklar Artık Hayal Değil…
Haberi paylaşın...

Dudak yapısı yüzün genelinde en fazla dikkatleri üzerine çekmekte olan bölgelerden bir tanesi. Yalnızca görünüm anlamında güzelliği yansıtması değil aynı zamanda yüzdeki ifadeyi arttırmayı başaran dudak bölgesi kişiden kişiye göre farklı görünüme sahip olabilmektedir. Fakat insanların büyük bir kısmı hangi tarzda dudak yapısına sahip olurlarsa olsunlar fark etmez her zaman mümkün olduğu kadar dolgun dudaklara sahip olmayı isterler. Özellikle de kadınlar çok daha dolgun dudaklara sahip olmak adına çeşitli makyaj ürünlerini inceleyerek aralarından seçimlerini yapıyorlar. Fakat bu ürünler kalıcı çözümleri ortaya koyma bakımından son derece yetersizdir. Dolayısıyla bunların yerine başarılı bir şekilde yapılacak olan dudak dolgusu Adana işlemi ile beraber aranılan sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmiş olacaktır.

Dudak Dolgusu Nedir

Günümüz dünyasında söz konusu estetik algılar olduğu zaman öncelik dolgun dudaklar olmaya başlamıştır. Yapılacak olan dudak dolgusu Adana işlemi ile beraber yalnızca dudakların boyutu ve şekli etkilenmez. Bunlarla beraber yüzün sahip olduğu profil, bakışlar ve gülümsemenin güzelliği de etkilenmektedir. Son derece önemli bir yapı olmasından dolayı dudaklar için yapılacak işlemlerin tamamında alanında uzman isimlerden yardım alınması gerekmektedir. Aksi halde ortaya çıkacak olan sonuçlar son derece kötü ve geri dönüşü oldukça zor olacaktır. Dolayısıyla dudak dolgusu işlemi sonucunda istenilen sonuçların elde edilmesi adına https://www.estelite.com.tr/ bünyesindeki uzmanlar ile iletişime geçilmesi oldukça önemli olacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gelişen estetik çalışmaları ile beraber artık dudak dolgusu Adana uygulaması için kalıcı, yarı kalıcı ve geçici özelliklere sahip dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Bunlar arasından seçimin yapılması adına dolguyu yaptırmak isteyen kişi ve doktorun yapacakları görüşme son derece önemli olacaktır. Böylece hangi dolgu malzemesinin kullanılacağına karar verilecektir. Yapılacak olan dudak dolgusunda her zaman önemli olan faktör dudağın doğal ve yüze uygun bir görüntüye sahip olmasıdır. Aksi halde yapılacak olan dolgu yüze hiçbir şekilde uyum sağlayamayacak ve kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Kişinin dudak dolgusu Adana uygulaması için doktorla yapacağı görüşme esnasında yüz yapısı detaylı olarak incelenecek ve kişinin istekleri ve yüzün yapısına göre en uygun olacak dudak yapısının belirlenmesi sağlanacaktır. Daha önceki dönemlerde dudak dolgusu için kullanılan malzeme dudakta topaklanmanın ortaya çıkmasına neden oluyordu. Bunun temel nedeni ise dudak yapısının son derece ince olmasıydı. Şimdilerde ise dudak dolguları için hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu madde aynı zamanda vücutta doğal olarak bulunmaktadır. Hyalüronik asit genel olarak cilde su çekme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı da işlem sonrasında kişinin alerjik reaksiyon geçirme olasılığı oldukça düşüktür. Uzmanlarımız tarafından yapılacak olan dudak dolgusu işlemi yaklaşık olarak 12 ay boyunca dudağınızda kalmayı başaracaktır.

Uzmanlar tarafından yapılacak olan dudak dolgusu Adana uygulaması oldukça kısa sürmektedir. Yapılacak işlem esnasında kişinin herhangi bir ağrı hissiyle karşı karşıya kalmaması adına bölgeye anestezik jel sürülmekte ve bölgenin hissizleşmesi sağlanmaktadır. Daha sonrasında ise sıra dolguya gelecektir. Önceden kararlaştırılmış olan bölgelere dermal dolgu malzemeleri enjekte edilmeye başlanacaktır. Yaklaşık olarak yarım saat süren işlem sonrasında buz kompresi yapılması ve o gün boyunca mümkün olduğu kadar yumuşak besinlerin tüketilmesi tavsiye edilir. 2 günlük beklemenin sonrasında ise dudaklar istenilen etkileyici ve dolgun görünüme kolaylıkla ulaşmış olur. Bu 2 günlük süre içinde bölgeye nemlendirici ve ruj sürülmez. Daha sonrasında ise günlük yaşantıya herhangi bir sorun olmadan devam edilir.

Bir önceki yazımız olan PRP nedir? PRP Tedavisi Nasıl Olur? başlıklı yazımızda Hasta, Kan ve prp hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ