Düğünlerin Şık Aksesuarı Davetiye…

Düğünlerin Şık Aksesuarı Davetiye…
Haberi paylaşın...

Evlilik öncesinde hazırlık yaparken listenin en önemli maddesini de düğün davetiyesi oluşturur.Davetiye düğün sevincinizi paylaşmak için bir çağrı aracıdır, mutluluğunuzu paylaştığınızı, coşkunuzu hissettiren bir semboldür.

Evlenme tarihiniz yaklaştı, düğün tarihiniz de belli, Şimdi artık sıra misafirlerinizi çağıracağınız davetiyeyi seçip dağıtmakta… Hazırlık aşamasında en çok vakit kaybedilen alanların başında davetiye modeline karar vermek olduğu söyleniyor.

Bundan 10-15 yıl öncesine kadar davetiyeler tek tipti. Klasik şablonlardan seçilen birbirine benzeyen davetiyeler ısmarlanırdı. Ancak son zamanlarda bu durum değişti. Artık düğün davetiyesi seçerken şık olmasına önem veriliyor, içinde yazılan metinden kağıdın kalitesine, zarfın rengi, tasarımı gibi pek çok detaylara önem veriliyor. Bu seçim bazen size sunulan katalogdan olabiliyor ya da ek ücretle özel ek tasarımlar istenebiliyor.

Bir davetiye nasıl olmalı?

Davetiyenin tasarımı aslında bir anlamda evlenecek çiftin tarzını da yansıtıyor. Sakin ve mütevazı bir hayat süren kişilerin seçtiği davetiye de klasik ve abartısız bir model olurken, dışa dönük hareketli çiftler çok renkli bir düğün davetiyesi seçebiliyor.

Karar verme süresinin uzamaması için öncelikle çiftlerin nasıl bir davetiye seçeceklerine aralarında önce görüş birliğine varmış olması süreyi kısaltıyor.  Bu karar verildikten sonra her isteğe uygun birbirinden farklı yüzlerce alternatif ürün sunan firmanın kataloğundan seçim de daha kolay oluyor.

İkinci aşama ise davetiyede yer alacak metindir. Davetiye seçerken çitler ya da aileler seçim sırasında ilk anda yazılacak cümleleri bulmakta zorlandıklarını söyler. Davetiye firmaları bu konuda da yardımcı oluyor. Çifte örnek olarak uzun bir cümle listesi gösteriliyor,  ya oradan metin seçiliyor ya da o cümlelerin benzerleri bulunuyor. Sonrasında gelin ve damadın isimleri ve anne-babalarının isimleri, son olarak da düğünün tarihi, saati ve nikahın yapılacağı yerin adresi belirtiliyor. Eğer davetli kişinin gelip gelemeyeceğinin belirtilmesi isteniyorsa metnin sonuna LCV (Lütfen Cevap Veriniz) notuyla birlikte bir telefon numarası eklenmelidir. Bu arada düğünden önce kına gecesi olacaksa onun bilgisi ya da düğünün yemekli ya da kokteyl şeklinde olduğu da davetiye metninde belirtilir.

Bütün metin tamamlandıktan sonra bir yanlışlık olmaması için ikinci bir gözün okuması her zaman faydalı olur. Bu kontrol de yapıldıktan sonra davetiye ısmarlanır ve ortalama 2 günde de teslim edilir ve akraba-dostlarla paylaşılır. Düğünden sonra da hayatınızın önemli anısı olan Düğün Davetiyesi,  düğün albümünüzde yerini almış olur.

Bir önceki yazımız olan Pirinç Maskesi Faydaları... Pirinç Maskesi ile Daha Genç Cilt... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ