Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Dünyanın 2. kadın temalı AVM’si açılıyor

Dünyanın 2. kadın temalı AVM’si açılıyor

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si ‘Zeruj Mall Anatolia’  11 Haziran’da Pendik’te kapılarını açıyor.  

Ev tekstilinden kadın giyime, ayakkabıdan aksesuara kadar kadar birçok ürünün bulunabileceği AVM, özellikle muhafazakâr kadın temasıyla ön plana çıkarken, kolay ulaşım imkanı, yeme-içme ve çocuk oyun alanları ile alışverişi daha da keyifli hale getirecek.  Pandemi tedbirleri kapsamında bütün kuralların titizlikle uygulanacağı açılışta; yüzde 50’ye varan indirimler, sürpriz hediyeler ve DJ performansı gösterisi olacak.

Turistlerin Uğrak Noktası Olacak

Dünya’nın ikinci kadın temalı AVM’sini hayata geçirecekleri için çok mutlu olduğunu belirten Zeruj Mall Anatolia Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz, “’Burası kadınlarımızın özgürce dolaşacağı, istediği markaları bulacağı, modadaki trendleri takip edebileceği bir merkez olacak. Bu kapsamda ailelerin çocukları ile birlikte zaman geçirebilecekleri oyun alanlarından restoranlara, mescid ve kuaför ile birlikte kuru temizlemeye kadar her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar düşünen bir konsept ortaya çıkardık. AVM’ye erkekler giremez diye bir kural yok ama satılan ürünler kadınlara, özellikle ölçülü giyim seven kadınlara yöneliktir. Yanlış bir algının oluşmasını istemiyoruz. Kapılarımız tüm halkımıza açıktır ayrıca Türkiye’de 2000’lerin başından günümüze pazar payında neredeyse yüzde 200′ lük büyüme gösteren muhafazakâr giyimin nabzının atacağı merkez, turistlerin özellikle de özellikle de Arap turistlerin uğrak noktalarından biri olacak” ifadelerini kullandı.

 Hedefimiz Kadınları Desteklemek

Düzenlediği Zeruj Fest’lerle adını duyuran ve geniş bir kitleye hitap eden Zehra Özkaymaz nam-ı diğer Zeruj,  kelimenin tam anlamıyla bir kadın girişimci öyküsü örneği olarak da karşımıza çıkıyor. Ana hedeflerinin kadınları desteklemek olduğunun altını çizen Özkaymaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “12 bin metrekare kapalı alana sahip 5 kat üzerine kurulu Avm’de 50 mağaza bulunuyor. Yüzde 80’ini ise kadın girişimciler oluşturuyor. Kadınların da başarılı olduğunu göstermek istiyoruz. Üniversite öğrencisi olan 20’li yaşlarda girişimcilerimizin dördüncü beşinci mağazasını açtığını görüyor,  mutlu oluyoruz. Kadın kadına dayanışma ilkesine değer veriyoruz. Bu nedenle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde herkesin elini taşının altına koyması gerektiği düşüncesiyle açılışa özel ilk 2 ay kira indirimi yapacağız. Kiralamalar da TL cinsinden olacak.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Trendyol Kurucusu Demet Mutlu: “Daha fazla kadının dijital ekonomide var olmasını sağlayacağız” başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kadın Olacak

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM