Renkli Kadınlar

Evlilikten Kaçan Erkeklerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Evlilikten Kaçan Erkeklerin Ortak Özellikleri Nelerdir?
Haberi paylaşın...

Evlilikten Kaçan Erkeklerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Hayatın sorumluluğunu alma korkusu, aslında erkekler için evlilikten kaçma için en önemli olgudur. Küçüklüğünden beri yaşadığı ailesinden kopma ve yeni bir aile kurma, erkekler için ciddi bir yük altına girmenin ilk adımı olur. Bundan çekinen erkek, evliliğin vereceği sorumluluğu, eşini anlamayı, problem çözmeyi beceremeyeceğini düşünür. Erkeğin kendi kararını kendi verebilmesi, sorumluluklarını yerine getirebilmesi kadınlar için de önemlidir. 

Erkeklere belli bir yaş sonrası çevreden gelen baskı neticesinde evlilik konusunda adım atmaları istenir. Aile ve çevreden gelen bu baskılar erkeği strese sokar. Bu stres yanlış kararlar almasına neden olabilir. İyi bir baba olmak, eşine bakabilmek, maddi açıdan aileyi ayakta tutabilmek gibi korkuları üzerinde taşıyan erkek, evlilikten kaçmak için türlü nedenler uydurabilir. 

 

Cinsellik bu kaçışı hızlandırır mı?

Erkeğin evlilikten kaçma nedenlerinden biri de cinsellik konusudur. Uzmanlara göre cinsel sorunlar ve kaygılar evliliğin önüne engel olarak çıkmaktadır. Cinsel konuları bahane eden erkek ve kendi cinsel sorunlarının ortaya çıkmamasını isteyen erkek bunu bir bahane olarak kullanabilir. Kendini hazır hissetmeme ve ilk gece korkusu da bu nedenlere dahil edilebilir. Bu konularla ilgili psikolojik destek alınması uzmanlar tarafından öneriliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Dikkate alınması gereken konular..

BİR YORUM YAZ