Renkli Kadınlar

Görsev Özdemir İzmir’de Dün Bugün Sergisi Açtı.

Görsev Özdemir İzmir’de Dün Bugün Sergisi Açtı.
Haberi paylaşın...

Emekli Öğretmen Görsev Özdemir, 1999’da emekli olduktan sonra başladığı resim çalışmalarının sonuncusu olan “Dün-Bugün” isimli kişisel sergisini Sabancı Kültür Merkezi’nde açtı.

1951 Kastamonu doğumlu olan M. Görsev Özdemir, öğretmenlik sırasında işlerinin yoğunluğu nedeniyle resim çalışmalarına ancak emekli olduktan sonra başlayabildi. 1999 yılında Narlıdere belediyesi Mustafa Hazar Atölyesinde çalışmalarına başlayan ve bugüne kadar 15 karma, 3 de kişisel sergide eserlerini sergileyen sanatçının son kişisel sergisi olan Dün- Bugün’de de “barış” teması ağır basıyor…

Bugüne kadar kişisel ve karma pek çok sergide resimleri sergilenen Ressam M. Görsev Özdemir, İzmir Sabancı Kültür  Merkezi’ndeki sergisinin açılışında duygularını şöyle dile getirdi:

“Büyük sanatçı Pablo Picasso’nun dediği gibi, sanatın amacı ruhumuzu günlük tozlardan arındırmaktır. Buna biraz katkım olabilirse ne mutlu bana. İyi ki sanat var. İyi ki sizin gibi sanatseverler var. Sanatın bir ucundan tutup, duygularımı anlatabilmek benim için muhteşem bir olay. Yaşamın getirdiği birçok rahatsızlıklarımı bazen konuşarak anlatamadığımı gördüm. Bu rahatsızlıklarımı doğadan edindiğim izlenimlerle, duygularımı harmanlayarak tuvallere aktarmak bende harika bir rahatlama yarattı. Umarım benim yaparken aldığım hazzı, sizlerde izlerken alırsınız. Geldiğiniz için ve beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Fotoğraf: Nurten Öğüt

Bir önceki yazımız olan Küba Sokakları Karaköy'e Geldi... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ