Renkli Kadınlar

Dijle Talun’un Ölmeye Doğmadık mı Sergisi…

Dijle Talun’un Ölmeye Doğmadık mı Sergisi…
Haberi paylaşın...

Seramik sanatçısı Dijle Talun’un  2010-2011 yıllarında sunduğu 2 kişisel sergisi ”Ölmeye Doğmak”  serisinin devamı niteliğinde olan  “ÖLMEYE DOĞMADIK MI !  III” 3. kişisel seramik  sergisi Ege Üniversitesi ev sahipliğinde  Prof Dr.Yusuf  Vardar  Mötbe salonunda   sanatseverlerle buluştu. Sergi 10haziran’a kadar gezilebilir.

Sonsuz evrende, herşey birbiriyle ilişkili ve etkileşim halinde olsa da, sonlu bir hayatı olduğunu bilen insanın, çağlar boyunca  varoluşunu merak etmesi, yaşamını anlamlandırmaya çalışması, kendini bilmeye ve konumlandırmaya çabalaması ”Ölmeye Doğmadık mı! III. kişisel seramik sergisinin oluşmasına  esin kaynağı oldu.

Sanatçı Dijle Talun, sergiyle ilgili şunları söyledi:

“Bu seride varlığın, varoluş sürecindeki doğum, yaşam ve ölüm kavramlarını koza -kelebek metaforu ile yaşamın döngüselliği ile  ilişkilendirerek, insanın nitelikli ve anlamlı bir hayat için ,yaşamdaki gelişim, değişim, dönüşümlerine tanık olarak, farklı cenin formları kullanarak  insanın  duygu ve tutumlarına  odaklanarak, ruhsal sorgulamanın, gizemli varoluşun büyüsünü görünür kılmaya çalıştım.

Bu sergi serilerindeki 44 eserimle izleyiciyi, kendi içinde derin bir yolculuğa çıkarmayı ve seramik sanatını kullanarak somutlaştırdığım duygularıyla  temas etmesine olanak sağlamayı hedeflemekteyim.”

Seramik Sanatçısı Dijle Talun’un  3.kişisel seramik sergisi “Ölmeye Doğmadık mı!” III Ege Üniversitesi  Prof Dr.Yusuf Vardar Mötbe salonunda 17 Mayıs -10haziran 2022 tarihleri  arasında gezilebilir.

Fotoğraflar: Nurten Öğüt

Bir önceki yazımız olan Oya Baydar’ın yeni romanı ‘Yazarlarevi Cinayeti’ çıktı başlıklı yazımızda Ada, Babam ve yaş hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ