Renkli Kadınlar

Günseli Kato’dan Altın Ağaç…

Günseli Kato’dan Altın Ağaç…
Haberi paylaşın...

Sanatçı Günseli Kato’nun “Altın Hayat Ağacı” Four Seasons Hotel Bosphorus’da sergileniyor. Hayatın içinde hepimizin altın bir ağaç olduğunu düşünen Günseli Kato’nun bu görkemli yeni yıl enstelasyonu mart ayına kadar otelin lobisinde sergilenecek.

 

Yaşamı ve sanatı şiirsel bir tavırla eserlerinde buluşturan değerli sanatçı Günseli Kato, Four Seasons Hotel Bosphorus için, “Altın Hayat Ağacı” isimli bir esere imza attı. Kato, 30 Kasım Perşembe akşamı Four Seasons Hotel Bosphorus ‘ta düzenlenen şık bir davette, Altın Hayat Ağacı’nı misafirleriyle buluşturdu.

Bu hayatın içinde hepimizin altın bir ağaç olduğunu düşünen Kato, eserini şu sözlerle anlatıyor: “Kime sorsanız ‘İstanbul doğudadır’ der. Kato demez, Tokyo’dan baktığınızda batıdadır çünkü. Kime sorarsanız ‘Hayat kısadır’ der. Kato demez. O birden çok hayat yaşar çünkü. Hepsini birbirine eklediğinde uzar da uzar. Kime sorsanız ‘Hayat ağacı göğe yükselişin simgesidir’ der. Kato ise öyle demez. Gök yoktur ki… Etraf vardır. Yerden bakınca yukarıda gibi gelebilir ama aslında ne yer aşağıdadır ne de yükselerek göğe varılır. Kato’ya sorsanız ‘Hayat etraf, her taraftır’ der. ‘Ben de bir ağacım, altın bir ağaç, herkes gibi”

Günseli Kato’nun video mapping tekniği ile birleştirdiği görkemli “Altın Hayat Ağacı”, Four Seasons Hotel Bosphorus’un lobisinde, mart ayına dek sergileniyor.

Bir önceki yazımız olan "Edebiyat Sihirli Bir İlaç Gibidir" başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ