Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Hafta Sonu Gezisi İçin Güzel Bir Seçim; Yalova Termal

Hafta Sonu Gezisi İçin Güzel Bir Seçim; Yalova Termal

Hafta Sonu Gezisi İçin Güzel Bir Seçim; Yalova Termal

GÜZEL BİR HAFTA SONU KAÇAMAĞI İÇİN HAZIR OLUN !

Hafta sonları kafa dinlemek için İstanbul’a yakın gidebileceğiniz yerlerden bir tanesi Yalova’nın Termal İlçesidir. Termal ilçesi, Yalova’ ya 12 km mesafede olup, ulaşımı oldukça kolaydır. Gece gündüz, gidiş dönüş olanağı bulunan Termal ilçesi’nde iyi vakit geçireceğiniz den emin olabilirsiniz.

PEKİ YALOVA TERMAL’DE NE VAR?

Milattan önce 2000 yıllarında yaşadığı bir sarsıntı ile oluşan Yalova Kaplıcaları, muhteşem bir doğa harikası olarak biliniyor. Bulunmaz bir şifa kaynağı olan Termal, yeşil ormanları, bitki örtüsü, tarihi değeri ile dünyanın ender doğa harikalarından biridir.

Cumhuriyet ilan edildikten sonra Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK‘ ün de katkılarıyla bölge daha da önem kazanmıştır. Termal’ in suyu 2200 metre derinlikten gelmektedir. 1995 tarihinde İlçe olan Termal, her yıl binlerce yerli yabancı turisti ağırlamaktadır. Öncelikle gezilmesi gereken yerler, Niyet Kemeri, Sudüşen Şelalesi, Delhiz, Üç Azizeler ve tabi ki Termal Kaplıcalarıdır. Termal’de bir çok otel şifalı sularda rahatlamanız için hizmet vermektedir. Ortalama geceliği 150 Türk Lirası gibi bir ücretle bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Geleneksel lezzetler olarak sizlere önerebileceğimiz gıdalar ise Pita, Papa, Mamalika, Paponi, Papara, Meçavçevi Tepesi, Sağani Şuşkey, Lobiya Şavi olabilir. Bostancı, Yenikapı, Kartal, Kadıköy, Sirkeci, Pendik’ ten Yalova’ ya devamlı feribot seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Yalova’ dan Termal İlçesine sürekli minibüs seferleri yapılmaktadır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM