Hale Caneroğlu “İnsan Olmayı Hatırlama Zamanı” Diyor…

Hale Caneroğlu “İnsan Olmayı Hatırlama Zamanı” Diyor…
Haberi paylaşın...

TEDx konuşmacıları arasında yerini alan Hale Caneroğlu, “Eğer başarı mutluluk getirseydi ben mutlu olurdum. Marilyn Monroe da dünyanın en mutlu insanı olurdu. Başarı mutluluk getirmez. Mutluluk bir seçimdir. Önce mutluluk sonra başarı” dedi.

2004 yılında hayatlarımıza Avrupa Yakası’nın Yaprak’ı olarak giren Hale Caneroğlu, yeni kariyeri olan Mutluluk Öğretmeni olarak, TEDx konuşmacıları arasında yerini aldı.

“Dönüşmezsek Toprak Ana insanoğlunu yok edecek” diyen Caneroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “kişisel gelişim ve dönüşümü sadece kendi hayatınızı iyileştirmek için yapılması gereken bir şey olarak görüyorsanız, yanılıyorsunuz! Aslında tüm insanlığı ve dünyayı kurtarıyorsunuz..”

Heal Your Life ve Orange Frog öğretilerinden derlediği konuşmasıyla Hale Caneroğlu bu sefer bambaşka bir alanda ve bambaşka yetenekleriyle kendini izleyenleri yeniden büyüledi. Caneroğlu, konuşmasında şu üç mesaja yer verdi: hepimizin içi kayıtlarla dolu bir kara kutusu var:  Önce mutluluk, sonra başarı; İnsan olmayı hatırlama zamanı.

Yeni kariyeri ve TEDx sunumu hakkında konuşan Caneroğlu “Eğer başarı mutluluk getirseydi ben mutlu olurdum. Marilyn Monroe da dünyanın en mutlu insanı olurdu. Başarı mutluluk getirmez. Mutluluk bir seçimdir. Önce mutluluk sonra başarı” dedi.

Hale Caneroğlu’nun TEDx konuşması:

https://www.youtube.com/watch?v=mcM1-Dmyq_0

 

Hale Caneroğlu Hakkında

Hale Caneroğlu, 1974 Almanya doğumlu. Samsun Anadolu Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra kamera önünde olmaya karar verdi ve New York ABD’de oyunculuk eğitimleri aldı.

2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteri ile tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, yaklaşık on sene kadar farklı dizilerde yer aldı, bir albüm çıkardı ve çok sayıda konser verdi.

Bunca “başarı”ya rağmen mutlu olmayan Caneroğlu, 2004 yılının başında, kendi hayatını dönüştürmek ve mutlu olmak için kişisel gelişim dünyası ile tanıştı. Bugüne kadar dört farklı uzman ve öğreti ile, danışan olarak katıldığı, 600 saati geçen bir eğitim süreci geçirdi.

Herkesin kendi mutluluğu ve hayallerini yaratma potansiyaline sahip olduğuna inanan Hale Caneroğlu, temas ettiği tüm insanlara yeni bakış açıları kazandırarak potansiyallerine ulaşmayı ve mutlu olmayı öğretmeyi kendine hayat amacı olarak seçti. Kendi mutluluğunu yaratan Caneroğlu, herkesin bunu öğrenmesini hedefliyor ve yeni kariyerini MUTLULUK ÖĞRETMENİ olarak tanımlıyor.

Ülkesi ve dünyadaki bakış açısını pozitife çevirmeye ve mutlu bir geleceğe olan umudu güçlendirmek amacıyla SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN’i kurdu ve kısa sürede bir çok kurumsal firmada çeşitli büyüklükteki gruplara eğitimler vermeye başladı. Bireysel koçluk programları da sunan Caneroğlu, SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN konulu motivasyonel konuşmasıyla TEDx’te de yer aldı. https://www.youtube.com/watch?v=mcM1-Dmyq_0

Evli ve iki çocuk annesi olan Hale Caneroğlu, İngilizce, Fransızce ve Almanca dillerini ileri seviyede konuşmakta.

Bir önceki yazımız olan Öfke Yönetimi Öğren, Mutlu Yaşa! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ