İkizler Yeniayı Burçlara Ne Getiriyor?

İkizler Yeniayı Burçlara Ne Getiriyor?
Haberi paylaşın...

Astrolog Şebnem Eksib, bu gece 22.44’de oluşacak ve etkisi 20 Haziran’a kadar sürecek olan yeniayın burçlara etkisini yazdı…

 

25 Mayıs Yeni Ay‘ı Vedik Astroloji de Boğa Burcunda… Vedik Astrolojiye göre Boğa burcunda gerçekleşecek Yeni Ay 25 Mayıs Perşembe günü sabah 6.03 de başlıyor ve aynı gün gece 22.44 de tamamlanıyor.

Yeni Ay sırasında en dikkat çekici nokta Mars’ın derece de 29 olması ki gezegen burç değiştirmeye İkizlere geçmeye hazırlanıp kontrolsüz bir alandan ilerlerken, haftaya en yoğun etkiyi verecek gezegen olarak da öne çıkmakta.

Yeni Ay Perşembe günü başlayıp, aynı gün akşam 22.44 da tamamlanacak. Cumartesi günü Mars Türkiye’nin yükselen burcunun üzerine geçmiş olacak. Ve onu takiben aynı gün Ay da burç değiştirecek. Bunun anlamı Mayıs son haftası  ülke gündeminde hareketli zamanlara şahitlik edeceğiz. Yeni oluşumları başlatmaya meyil ettiren Yeni Ay enerjisi sabit ve değişken burçlar arasında ani geçişlerle vurgulanan, bekleyen duran konuları hızlandırma eğiliminde olacak.

Yeni Ay sırasında Krittika ve Rohini yıldızları aktif. Ülkemiz haritasında 12. evde gerçekleşecek Yeni Ay (Ankara’ya göre başlangıç saati 6.03) Gökyüzünde İkizler burcu yükselirken oluşuyor. Yeni Ay haritasında Mars gergin ve devinimsiz bir etkide bulunurken, Rahu ve Ketu ile oluşumun sert bir karesi var. Perşembeden itibaren önümüzdeki Çarşamba gününe kadar etkin olacak Yeni Ay, kadersel olarak başlatmamız gerekenleri, gizli tuttuklarımızı, kendimize sakladıklarımızı, başlatmaya niyet ettiklerimizi aktif hale getiriyor. Özellikle Boğa, İkizler, Akrep, Yay burçları için hareketli bir hafta geçirilmesine neden olacak etkileri açığa çıkarmakta.

Yeni Ay sırasında aktif olan Krittika yıldızı Güneş’le yönetilir, hızlı gelişmeleri ve çabuk ve seri hareket etmeyi temsil eder. Rohini ise Ay ile yönetilir, kadınlar, duygusal konular ve romantizmle yakın ilgisi vardır. Mars’ın devrede olmasıyla duygusal konular ve ilişkilerde yeni adımlar, girişimler yapma isteğimiz artabilir ki kısa bir süre içinde Perşembeden Cumaya ani şekilde değişim getirme etkisini tetikleyen enerjiler, niyetinizle elde ettiğiniz sonucu aynı paralelde buluşturmayabilir. Yani, bu hafta ortasından itibaren başlatmaya niyet ettiklerinizi iyi ölçümleyin ve temkinli hareket edin, Cumadan itibaren gelebilecek ani değişimler sizi başlangıç noktanızdan farklı bir yere savurabilir.

Konuşmalarımıza dikkat etmemiz gereken bir süreç geçireceğiz bu hafta. Fitne fücurun arttığı, spekülatif konuşmaların sözlerin, aslı astarı olmayan dedikoduların fazlalaştığı bir hafta yaşanabilir. Size söylenenle, gerçekler arasındaki farkı görmeniz bilhassa Perşembe Pazar arası zor olabilir. Vaat edilenlere, emin olmadığınız kişilerin yaklaşımlarına dikkat edin. Sözler ve vaatler yerini bulmayabilir. Neptün arasındaki kontak düşünmeden adım atmanın, belirsizlik içeren bir işe girmek sonradan pişman olmanıza neden olabilecek sürprizler çıkarabilir karşınıza. Diğer yandan bilgi akışı, kozmik enerjiler açısından özellikle Cumartesiden itibaren güzel etkiler var. Sezgiler, bilişler, ilginç rüyalar, haberci rüyalar ve hissedişler açısından İkizler, Yay, Akrep, Balık, Yengeç burçları ilginç deneyimler yaşayabilirler. Ancak Boğa ve Yengeç burçları bu hafta önlerini görmekte zorlanma, belirsizlikte kaybolma duygusunu yoğun hissedebilirler.

Ülkemiz haritasına göre Yeni Ay döngüsüne göz atacak olursak, Mars’ın Cumartesiden itibaren yeni aydan hemen sonra burç değiştirmesiyle ülke natal Ay’ını tetiklemeye başlayacak olan gezegen finans piyasaları, nakit akışı ve bankalar ve bankacılık üzerine baskı oluşturacak. Öte yandan Ay mundane (ülkeler astrolojisi) haritalarında kadınları, ülke halkını da temsil eder. Buraya baskı oluşturacak Mars ise halkın tepkisel olmasına, meydanlara inmesine neden olabilir. Küçük adımlar kritik krizlere dönme eğiliminde. Pazar gününden itibaren gandanta derecesine girmeye başlayan (mistik düğüm noktası) Venüs, 28 Mayıstan itibaren ay sonuna kadar ülke gündemi açısından hareketli ve gergin etkiler verebilir. Yeni Ay kadınlar üzerinde etkin olacak. Sanat camiası, sanatçılar, gazeteciler, yönetici vasfındaki kişiler adına bir çok krizle aynı anda uğraşmalarını gerektiren dengesiz bir hafta yaşanabilir.

 

İŞTE BURÇLARA ETKİLERİ

 

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Burcunuz gezegeni Mars yer değiştirirken sıkıntılı bir dereceden ilerleyecek. Bu hafta Perşembeden itibaren hafta başına kadar fiziksel olarak kendinizi ve bedeninizi fazla yormamalısınız. Aşırı kondisyon gerektiren sporlar, riskli fiziksel aktiviteler açısından dikkatli olmanız yerinde olur. Duygusal konularda sakin ve esnek olmaya çalışın. İlişkiler ve aşkta fevri davranabilir, sonradan fikrinizin değişebileceği bir adım atabilirsiniz. Emin olmadan bir ilişkiye başlamayın bu süreçte. Venüs burcunuza doğru ilerliyor, sabırlı olabilirseniz, haziran başından itibaren dikkat çekeceğiniz etkiler başlıyor. ancak Mayısın son haftasında temkinli olmanız hem duygusal hayatınızda, hem de güncel işlerinizde yerinde olacak.

 

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu hafta Perşembeden itibaren duygusal gelgitlere, karamsar bir ruh halinde çabuk geçme eğiliminiz var. Kişisel alanlarınıza önem vermek, fiziksel olarak kendinizi fazla yormadan haftayı planlamak yerinde olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerinizde küçük meseleleri büyütmemeye bakın. İkili ilişkilerinizi yöneten alanın sorumlusu Mars bu hafta boyunca pek de rahat olmadığı bir dereceden ilerliyor ki size de çok huzur vermeyebilir. Dikkatinizi toplamakta zorlanabileceğiniz gibi, anlam veremediğiniz huzursuzluklarınız da olabilir. Bu nedenle hafta boyunca özellikle Çarşambadan itibaren daha esnek olabileceğiniz programlara yönelirken, stresli ve kalabalık ortamlardan uzak durmaya bakın. Ticari konular ve parasal alanlarda Mayıs’ın son haftasını iyi yönetmek ve riskli adımlar atmamak yerinde olacaktır.

 

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Önünüzde oldukça hareketli ve yoğun bir tempo var. Ancak Mayıs son haftası boyunca temponuzu yavaşlatarak, sakin olmaya çalışmalısınız. Bu süreçte dikkatinizi toplamakta zorlanabilir, fiziksel olarak kendinizi daha güçsüz hissedebilirsiniz. Çarşambadan itibaren Pazartesi gününe kadar enerjiniz düşebilir, kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Uyku düzeninize ve bağışıklık sisteminize bu süreçte daha fazla önem vermeniz yerinde olacaktır.  Yine bu aralıkta arkanızdan çevrilen işlere, konuşmalara karşı dikkatli olmalısınız. Maddi konular ve finansal alanlarda beklenmedik masraflarla uğraşmanız söz konusu olabilir. Mayıs sonuna kadar gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız gerekmekte. Duygusal konular ve aşk ilişkilerinizde Venüs sosyal çevreniz ve arkadaş alanlarınızdan gelecek hareketlenmeye işaret ediyor ancak Venüs’ün desteği için bu haftanın bitmesini beklemek yerinde olacak.

 

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Hedeflerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek adına bu hafta ilginç fırsatlar gelebilir. Ancak haftanın genel etkileri net kararlar almak, ilerlemek için fazlasıyla değişken enerjiler de verdiği için ön görerek, düşünerek ve akılcı şekilde adım atmanız, kendinizi planlamanız gerekiyor. Ticari konularda hareketli bir hafta geçireceksiniz. İletişime açık ve yoğun görüşme trafiğinde olabilirsiniz. Sonuç elde etmek için acele etmeden, riskleri iyi hesaplamanız gerekmekte. Duygusal konular, aile ve ev alanları, ebeveynlerinizle ilgili durumlar adına koşturmalarınız artabilir. Cumartesiden itibaren kalabalıklardan, gergin ortamlardan uzak durmanız yararınıza olacaktır. Sosyal ortamlarda tartışmaları kişisel algılamanız söz konusu.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

İş alanlarınıza, iş ilişkilerinize, birlikte çalıştığınız insanlarla ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir hafta söz konusu. Özellikle çalışıyorsanız, daha çok rutin işlerinizi toparlamaya yönelmek yerinde olacaktır. Sizi zorlayacak görüşme ve işleri bilhassa hafta ortasından itibaren Yeni Ay döngüsüyle birlikte mümkünse arka plana atıp, rutin konulara yönelmek daha iyi verim almanıza destek olur. İş veya gündelik hayatınızda, sosyal konularda başkalarının sözleriyle, emin olmadan hareket etmeyin. Yanılma payınızın arttığı bir hafta geçireceksiniz. Kendinizi ortaya koymaya, hemen ortaya atılmaya çalışmayın.  Sizin dışınızda gelişen konulara içeriğini tam anlamadan müdahil olmamaya bakın. Duygusal konularda rutinde kalmak, biriken bir gerginliği büyütmemek yerinde olacaktır.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Yolculuklar, seyahatler, eğitim işleri, akademik konular, uzun vadeli planlarınız adına bu hafta acele kararlar almayın, ele aldığınız işlerinizde temkinli ilerlemeye çalışın. Dedikodulardan, spekülatif konuşmalardan, sürekli başkalarının açığını arayan kişileri muhabbetlerinden uzak durmaya çalışın ve fikirlerinizi herkese hemen ve düşünmeden açıklamayın. İyi niyetle aktardığınız sözler veya fikirleriniz beklemediğiniz tepkiler görmenize veya yanlış yerlere çekilmenize neden olabilir. Cumadan itibaren ve iş alanlarınızda özellikle eril kişiler, yöneticiler veya erkeklerle olan görüşme ve toplantılarda dikkatli olmak gerekiyor. Duygusal konularda eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlamalısınız. Bu hafta huzursuz enerjileri ortaya dökmek, karşı tarafı aşırı eleştirmek tepki almanıza neden olabilir.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

İş ve kariyer alanlarınızı bu hafta iyi organize etmeniz, genel rutinde dağınıklıktan, dikkatsizliklerden kaynaklı aksiliklere karşı tedbirli olmanız yerinde olacaktır. Perşembe günü etkin olacak yeni ay döngüsü içsel huzursuzluğunuzu arttırabilir. Mars’ın Pazar gününe kadar sürecek gergin etkileri maddi konular, konuşmalar, sözlü diyaloglarda dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamakta. Vergiler, borçlar ve alacaklarla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Parasal konularda Mayıs sonuna kadar olan döngüde gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız, beklenmedik parasal çıkışlar veya masraflar için tedbirli olmanız doğru olur. Bu Perşembe gününden itibaren önemli işlerinizi biraz yavaşlatıp, ağır bir tempoda olmamak uygun olacaktır. Duygusal konularda özellikle Cumartesiden itibaren hassasiyetler artabilir. Haziran başına kadar burcunuz yöneticisi Venüs kritik bir alanda ilerleyecek.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Yeni Ay döngüsü ortaklı alanlarınız, eşinizle ilgili konular, eşinizle bağlantılı maddi beklentileriniz veya gelirleriniz adına hızlı gelişmeler sunabilir. Partneriniz, eşinizle alakalı konulara dahil olmanız söz konusu. Diğer yandan ilişkilerinizin öne çıktığı bu hafta boyunca partnerinizle ilişkilerinize, konuşmalarınıza, birlikte ele aldığınız alanlara dikkat etmek, özellikle diyaloglarınızda biraz daha özenli olmaya gayret etmek yerinde olacaktır. Yeni Ay’ın etkin olduğu hafta boyunca dikkatiniz ilişkileriniz üzerinde olabilir. Hafta sonundan itibaren küçük tartışmaları büyütme, bir süredir sustuğunuz, sabrettiğiniz konulara tepkisel davranma eğilimleriniz yükseliyor. Bu nedenle hafta sonu sakin ortamlarda olmak yerinde olacaktır. Hafta boyunca sağlığınız özellikle de boğaz bölgenize özen göstermeye gayret edin. Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeye çalışın.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Hafta boyunca sağlığınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Kaslar, bağışıklık sistemi, boğaz bölgesi, boyun bölgesi kaynaklı sıkıntılar açısından daha hassas olacaksınız. Bu hafta ortasından itibaren günlük işleri, rutin konuları biraz yavaşlatmak mümkünse yerinde olacaktır. Eğer temponuzu düşüremiyorsanız, düzenli ve planlı hareke etmeye, aynı anda bir kaç işi birlikte yapmamaya özen gösterin. Aksiliklere karşı B planı geliştirmeniz yerinde olacaktır. Maddi konularda banka işlemlerinde Perşembe ve Cuma günü önemli başlangıçları denk getirmemek doğru olur. Duygusal konularda sözleriniz yanlış anlaşılabilir ki yeni ay döngüsü bitene kadar Çarşamba ile Pazartesi arası küçük meseleleri büyütmemeye çalışmalısınız.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Bu hafta cuma gününe kadar aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konular, çocuklarınızla diyaloglar açısından hassas bir döngüden geçeceksiniz. Önemli bir meseleyi çözmeye çalışmak, masaya yatırmak, konuşma yapmak adına şartlar uygun değil. Daha çok rutinde kalmak, sinirlerinize hakim olmaya gayret etmek yerinde olur. Cumadan itibaren sağlığınıza, metabolizmanıza özen göstermeniz gerekmekte. Bu hafta ağır ve zorlayıcı diyet programları, yoğun iş programları, seyahat ve yolculuklar destekli değil. Çarşambadan itibaren günlük koşturmalarınızı ve rutininizi düşürmeye gayret etmelisiniz. Sosyal alanlarda bir arkadaşınızla veya sizin için önemli biriyle halletmeniz gereken bir mesele veya durumu da değerlendirmek, sonuçlandırmaya çalışmak benzer şekilde uygun değil.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Ev yuva alanları, ebeveynlerle ilgili konular, aile büyüklerinizle alakalı mevzulara odaklanmanız gerekebilir. Evinizle alakalı halletmeniz gerekenlerle, iş veya günlük rutindeki konular arasındaki temponuzu iyi dengelemeniz yerinde olacaktır. Alım satımlar, kiralamalar, taşınmalar açısından özellikle Perşembe gününden itibaren beklemek ve mümkünse adım atmamak yerinde olur. Mars’ın sıkıntılı dereceden ilerleyecek olması, özellikle taşınma veya alımlarda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Cumadan itibaren çocuklar, çocuklarla ilgili konular, onların sağlıkları veya onlarla ilgili halletmeniz gereken iş ve konular gündeminizi meşgul edebilir. Çocuklarla ilişkinizde esnek ve sabırlı olmak, size anlatmak istediklerini dinlemeye gayret etmekte yine hafta sonuna doğru gelen enerjileri daha iyi değerlendirmeniz açısından önemli olacak.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Yakın çevreniz, kardeşler, yakın akrabalarla veya arkadaşlarla ilgili konular hafta ortasına kadar gündeminiz arasında. Etrafınızda yakın temasta olduğunuz kişilerin sorunları, halletmeleri gereken meselelerine dahil olmanız söz konusu olabilir. Objektif olmaya gayret etmek, bilmediğiniz mevzulara daha mesafeli yaklaşmak yerinde olacaktır. Venüs yükseleniniz üzerinden (yükselen Balıklar için) ayrılmaya hazırlanırken, lüzumsuz gördüğünüz ilişkiler ve hatta arkadaşlıklarla ilgili sert kararlar almanıza neden olabilir. Adım atmak veya harekete geçmek için yeni ay döngüsü etkilerinin bitmesini beklemek doğru olacaktır. Perşembeden itibaren biraz daha ev ve yuva alanlarınız öne çıkacak. Yine hafta ortasından itibaren eviniz veya yaşam alanlarınızda teknik sorunlara, arızalara karşı tedbirli olun. Duygusal konularda ise bu hafta objektif olmaya çalışmak, küçük mevzuları büyütmeden konuları ele almak sizin için önemli.

Bir önceki yazımız olan 11 Mayıs Dolunayının Mesajı: Sorunlarla Yüzleşmen Gerekiyor... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ