Renkli Kadınlar

Ay Tutulmasında Tutamayacağınız Sözler Vermeyin!

Doga Sayginer

Doga Sayginer

Haberi paylaşın...

Doğa Saygıner, 26 Mayıs’ta sert etkilerle geleceği belirtilen ay tutulmasını yazdı…

Bu yılın ilk ay tutulması İstanbul ilimize  göre 26 Mayıs saat 14.00 civarında  Yay burcunda  gerçekleşecek.  Değişken burçların hakimiyetinde gerçekleşen tutulma ile bol hareketli, değişimler  ve esneklik bizi bekliyor.

Tutulma öncesi birkaç gün ve sonrası birkaç haftayı da içine alacak şekilde odağımız ailemiz, güvenliğimiz, ülkemiz, gayrimenkul konuları, ebeveynlerimiz, kendimizi ait hissettiğimiz alanlar ve yaşam tarzımız olacak.

HERŞEYİ HERKESTEN DAHA İYİ BİLİRİM TAVRINA DİKKAT!

Değişken ve abartılı duyguların hakimiyetinde olacağımız bu dolunay Jüpiter’in kare açısının etkisiyle bize iyimserlik ve coşkuyla abartılı düşünceler getireceğinden çevremize ve ailemize hemen her konuda sözler verebiliriz. Tutamayacağımız, sonradan bizi büyük sorumluluk altına alacak sözler vermemeye dikkat edelim. Vereceğimiz sözleri günü geldiğinde tutabilme ihtimalimizi her açıdan gözden geçirelim. Bu dolunayda verdiğimiz sözlerin sağlamlığı olmayabileceği  gibi Jüpiter’ in etkisiyle düşüncelerimizde ve sözlerimizde abartıya, aşırı coşkuya, fanatizme bazen “her şeyi herkesten daha iyi bilirim” tavırları sergilemekten kaçınmamız yerinde olacaktır.

İletişim, medya gibi konularda öğrenme isteğimizin, kendimizi fikirsel olarak ifade etmenin güçlü etkilerini üzerimizde hissedeceğimiz bu dolunayda kendimizi ifade ederken abartılı taşkın ifadelerden ziyade sağduyumuzu korumalı aşırı duygusal ifadeler yerine konulara mantıkla yaklaşmalıyız.

Yükselen burçlara göre ay tutulmasının etkileri… 

Yükselen Koç

Coşkunuza hakim olun

Manevi dünyanızla ilgili gelişmeler, seyahatler, alacağınız veya aldığınız kurslar, üniversite eğitimleri, yabancı ülkeler, yabancı kültürlerle kuracağınız ilişkilerde dış ticarette coşkulu ve abartılı konuşmalardan, tutamayacağınız sözler vermekten uzak durmanız gereken bir dönemdesiniz. Bu dolunayda içsel yolculuğunuzda almış olduğunuz kararları sorgulayabilir bazı durumlarınızın muhakemesini yapabilir, geçmişte almış olduğunuz bazı kararları gözden geçirebilirsiniz.

Yükselen Boğa

Ortak kazanımlar sona erebilir

Duygusal, ruhsal ve cinsel olarak bütünleşme duygularında artış ve bu konularda zorlanmalar getirebilir. Miras, ortak paylaşılan gelirler, sahip olunan ortaklı mallarla ilgili tamamlanmalar yaşayabilirler. Bu konular en iyi haliyle bir miras davasının sonuçlanması şeklinde de ortaya çıkabilir.

Yükselen İkizler

İkili ilişkilerde kopuşlara dikkat

Yükselen ikizlerin bu tutulmada odak noktası ikili ilişkiler, ortaklıklar, açık düşmanlar ve adli davalar olacak. Uzun zamandır sürüncemede olan davalar sonuçlanabilir. Dolunay sürecinde  ikili ilişkilerde zorlanmalar ve anlaşmazlıklar yaşanabilir, uzun vadede pişmanlık yaşamamak için bu süreçte küçük anlaşmazlıklar ve kusurlar görmezden gelinmeli, olaylara daha geniş açıdan bakmaya çalışılmalı.

Yükselen Yengeç

Yarım kalan işler bitiyor

Yükselen yengeçleri bu tutulma sürecinde meslek hayatlarında yarım kalan projelerini bitirirken ve sağlık alanında geçmişten kalan çözülmemiş sorunları çözerken bulacağız. Bu süreçte evcil hayvanlarımızın da sağlık kontrollerini yaptırmamız açısından iyi bir zamandır.

Yükselen Aslan

Yaratıcılığınız geçici bir süre azalabilir

Yükselen Aslanlar bu tutulmada çocuklar, yaratıcı olarak kendini ifade etme, aşk ilişkileri, hobiler ve eğlence alanlarından tetik alıyorlar. Yukarıda saydığımız alanlarla ilgili pozitif düşünmekten uzaklaştıysanız ve kendinizi sıklıkla muhakeme yaparken buluyorsanız endişelenmeyin dolunay etkisi altındasınız. Bu dönem  bu muhakeme sürecini iyi değerlendirerek yukarıdaki konulara farklı bakış açısıyla yaklaşıp mevcut sorunlara alternatif çözüm yolları bulma konusunda yardımcı olacaktır.

Yükselen Başak

Yeni bir eve taşınabilirsiniz

Yükselen başakların bu tutulma sürecinde hassas noktaları evleri, içsel güvenlik alanları, gayrimenkul , aile ve ev içi konular, ebeveynler noktalarında olacak. Uzun zamandan beri bekleyen gayrimenkul satışları gerçekleşebilir, bazı başaklar da yeni bir eve taşınabilir. Bu dönemde evin içini yeniden dekore etmek, eşyaların yerlerini değiştirmek ve belki de bazılarına veda etmek için harika bir dönem.

Yükselen Terazi

Pembe gözlükleri takma zamanı

Yükselen terazilerin odak noktası bu tutulmada kardeşler, komşular, kısa seyahatler, eğitimler ve zihinsel aktivitelere yoğunlaşacak. Daha önceden başlanmış eğitimler tamamlanabilir, uzun zamandır rafta bekleyen yazılar yazılabilir, el becerileri geliştirilebilir, uzun zamandır okunmayan kitaplar okunabilir. Kardeşlerimizle ve yakın çevremizle olan ilişkilerimizde ortaya çıkabilecek sorunları görmezden gelerek pembe gözlükler takma zamanı.

Yükselen Akrep

Cüzdandaki paramıza dikkat

Yükselen akrepler parasal konularda mevcut borçların bitirilmesi, finansal dengelerin yeniden organize edilmesi gibi konularla girecekler. Bu süreçte mümkün olduğunca yeni harcama kalemlerinin oluşturulmaması ve artı  bütçe için yeni kaynakların araştırılması konusunda gökyüzü onlardan yana.

Yükselen Yay

Yeni bir kariyer fırsatı yakalayabilirsiniz

Haritalarında 5 derece yükselene yakın açılar ve 5 derece yakınlarında gezegen ya da gezegenleri olanlar bu dolunayda tam etki alacaklar. Sağlık olarak tamamlanmamış ya da zamanı gelen kontrolleri yaptırmaları amaç ve hedefleri ile ilgili olarak karar veremedikleri durumlar için olaylara çok geniş perspektiften bakmayıp koşulları ve şartları maddi düzlemde incelemeleri faydalı olacaktır.

Bu dönemde yükselen yayların özgürlük ihtiyacı ve yaratıcılıkları artacak, kendilerini daha coşkulu ve ateşli şekilde ifade edeceklerinden kariyer alanında yeni ufuklara yelken açmaları da olası.

Yükselen Oğlaklar

İçinize dönmenin tam vakti

Yükselen oğlakları bu tutulma sürecinde inzivaya çekilmiş bol dua ve meditasyon yaparken bulabiliriz. Manevi yönden hayat amaçlarının sorgulanması, duygusal açıdan kendilerini moralsiz hissetmeleri söz konusu olsa da katılacakları yardım faaliyetleri, gönüllü çalışmalarla ne kadar değerli ve vazgeçilmez olduklarını derinden hissedecekleri bir tutulma yaşayacaklar

Yükselen Kovalar

Umulmadık iyi şans kapıda

Yükselen kovalar bu tutulma döneminde bulundukları dernek, vakıf, sosyal grup ve arkadaşlıklarda bazı anlaşmaların ve gündem konularının sona erdiğini gözlemleyebilir, projelerinin başarıyla sonuçlandığına şahitlik edebilirler. Umulmadık iyi şans ve kazanımlar onlarla olacağı gibi dışarıdan gelen yersiz eleştiriler karşısında öfkelenmeyip durumu sakinlikle kabul etmeleri de önemli olacaktır.

Yükselen Balık

Kendimizi ifade ederken açık ve net olalım

Bu tutulmada sahne önünde olup sanatıyla, sözüyle, birikimiyle kendisini ortaya koyacak olan yükselen balıklar sosyal ortamlarda gereksiz laflara ve dedikodulara karşı kulağını tıkamalı, kendini ifade ederken açık ve net olmalı. Mesleki konularda biten projeleri kutlarken iş arkadaşlarıyla yapacakları konuşmalarda açık ve net olarak ta kelimelerin anlamının çarpıtılmasına izin vermemeli.

Bir önceki yazımız olan Tohum Topu ile Balkona Sebze Ekelim mi? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ