Renkli Kadınlar

Makyaj Temizleme İşlemi, Zeytinyağı ile Nasıl Olur?

Makyaj Temizleme İşlemi, Zeytinyağı ile Nasıl Olur?
Haberi paylaşın...

Zeytinyağının insan vücuduna faydaları saymakla bitmez. Sağlık alanında pek çok konuda kullanılan zeytinyağı, makyaj temizleme konusunda da karşımıza çıkıyor.

Gün içerisindeki hareketlilik eve gelindiğinde zaman zaman üşengeçliği de beraberinde getirir. Makyaj temizliğine aşırı zaman ayıramayan kadınlar gecenin son saatlerine kadar yüzündeki makyaja el sürmezler. Bu, cildinizin günden güne yıpranmasına ve daha zor zamanlar geçirmenize neden olabilir. Mümkün olduğunca eğer evde yalnızsanız mutlaka erken saatlerde makyaj temizliği yapmalısınız. Cilde olduğundan fazla zarar vermemek için, özellikle yatarken yüzünüzdeki makyaj muhakkak temizlenmelidir. Her alanda olduğu gibi makyaj temizleme konusunda da çeşitli kolaylık sağlayan teknikler mevcuttur. Bu makyaj temizleme teknikleri sizin işinizi bir nebze daha kolaylaştıracaktır.

makyaj-temizleme

Cilde Faydalı Makyaj Temizleme Malzemeleri

Zeytinyağı İle Makyaj Temizleme Tekniği;

Zeytinyağının insan vücuduna faydaları saymakla bitmez. Bir çok sağlık alanında da kullanılan zeytinyağı, makyaj temizleme konusunda da karşımıza çıkıyor. Zeytinyağının cilde faydasının olduğunu da sizlere belirtelim.

Şimdi zeytinyağı ile makyaj temizleme hakkında detaylara bakalım;

makyaj-temizleme

Kopardığımız ufak bir pamuğu hafif nemlendirilerek üzerine 2 damla zeytinyağı damlatıyoruz. Göz makyajı için 2 damla yeterli olacaktır. Yüzümüzü pamukla temizlenmeye başlıyoruz. Yüzümüzü temizledikten sonra jel ya da sabunla yüz yıkanır. Ve makyaj temizleme işi tamamlanmış olur. Zeytinyağı aynı zamanda cildi nemlendirmektedir ve bunun dışında sağlıklı bir ürün olduğundan besleyici özelliği de vardır.

Yapılışı ve hazırlanışı kolay olan zeytinyağı ile makyaj temizleme yöntemini herkes rahatlıkla uygulayabilir. Sonuçlarından memnun kalacağınız ve pratik bir yöntem olmakla birlikte,1 hafta sonunda ciltteki değişiklik fark edilecektir.

Zeytinyağı ile makyaj temizlemenin faydaları…

 • Zeytinyağı tamamen doğaldır. Vitaminler, mineraller içerir ve organiktir. Yani cildinizde tahrişe yol açmaz. Yan etkileri yoktur.
 • Zeytinyağı cildinize dert açmaz. Cildin temel birimlerinden olan gözenekleriniz genişletmez ve asla kapatmaz.
 • Zeytinyağı diğer esansiyel yağlar içerir yani cildinize şifalı etkileri olacaktır
 • Zeytinyağı cildinizi dengeleyecek ve tahrişlere karşı daha az meyilli olmasını sağlıcaktır.
 • İçerdiği antioksidanlar sayesinde erken yaşlanmayı engellediği gibi cildinizdeki mat görünümü de engeller.
 • Bütün cilt tipleri için uygundur, yani herkes kullanabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Yeliz Beler dedi ki:

  zeytinyagı başlıca şifa cilde iyi geliyor denicem teşekkürederim

 2. Hatice Çetin dedi ki:

  Zeytinyağı çoğu şeye iyi geliyor gerçekten saç,kaş gibi 🙂

BİR YORUM YAZ