Renkli Kadınlar

En Doğru Eyeliner Çekme Tekniği!

En Doğru Eyeliner Çekme Tekniği!
Haberi paylaşın...

Gözleri daha güzel ve çekik göstermek için ince uçlu bir eyeliner ile gözlerinize oldukça çekici bir ifade katabilirsiniz. En doğru eyeliner çekme tekniği ile gözleriniz oldukça güzel görünecektir.

Düz ya da kuyruklu eyeliner çekme tekniği ile bir çizgi istemiyorsanız, far yardımı ile göz kuyruğundaki çizgiyi dağıtıp dumanlı görünüm elde edebilirsiniz. Alt göz kapağına ince bir çizgi çizmek istemiyorsanız kuyruklu kalın eyeliner çekebilirsiniz. Sonra bunları far fırçası ile ince ince birleştirin ve dağıtın. Düz biçimde ve ince çizgi istiyorsanız, ince uçlu bir eyeliner ile tek ve düz bir çizgi şeklinde de bunu çizin sakın kalınlaştırmayın.

Eyeliner Nasıl Sürülmelidir?

Makyaja başlarken en doğru eyeliner çekme tekniği için ilk önce göz kapağınıza biraz fondöten sürün ve üzerine transparan pudra sürün. Bu eyelinerınızın kalıcılığı artırır. Daha sonra, aşağıya doğru bakın ve elinizle tutup çektiğiniz üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dibine olası olduğunca yakın bir çizgi çekin. Kalın eyeliner çizgisi olmasını isterseniz de aynı çizginin üzerinden taşırarak yine geçebilirsiniz. Çizgiyi kuyrukta bitirin veya istediğiniz şekilde devam ettirin.

Eyeliner Nasıl Çekilmelidir

Siyah renkli eyeliner esmer tenli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Ama karşıtlıklıkların bundan sonra makyajda da öne çıktığını düşünecek olursak beyaz tenli kadınlarda siyah eyeliner çekmek daha çarpıcı bir görünüm elde edilebilir. Bunun yanında beyaz tenli kadınlar kahverengi, gri ve mor tonlarında eyelinerları da seçebiliyorlar. Bundan böyle her renkte eyeliner bulabilmek olası.

Eyeliner’ı göz kapağının sırf yarısına yada bir kısmına sürmeyin. Dipten uca kadar bütün hatta uygulayın. Gözler insanda et dikkat çeken yerlerdir. Onun için en doğru eyeliner çekme tekniği ile güzel gözlere sahip kişiler insanlarda daha güzel bir etki bırakırlar ancak makyaj yapılmadan böyle bir etki sağlamak eğer renkli gözlü değilseniz biraz zor diyebiliriz.

Çeşitli makyaj uygulamalarıyla gözlerinizi dikkat çekici hale getirebilirsiniz. İnsanlarda daha hoş bir intiba bırakmak istiyorsanız gözlerinize yapacağınız uygulamalar dozunda ve doğru uygulamalı olmalıdır. Gözleri daha güzel ve çekik göstermek için bir eyelinera ihtiyaç vardır. İnce uçlu bir eyeliner ile gözlerinize oldukça çekici bir ifade katabilirsiniz. Ancak tabii ki doğru uygulamayla doğru uygulanmış bir eyelinerın gözlerinizi ne hale getireceğine siz de inanamayacaksınız. Çünkü en doğru eyeliner çekme tekniği ile gözleriniz oldukça güzel görünecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Yüz Tipine Göre Makyaj... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ