Renkli Kadınlar

Şeyda Özbey Yazdı, Ağustos Ayı Burç Yorumları…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey, ağustos ayında gökyüzünün burçlara etkisini yazdı. Yükselen burcunuzu da okumayı ihmal etmeyin…

KOÇ: 2 Ağustos’ta Güneş ve Merkür’ün Satürn ile yapacağı karşıt açı geleceğe yönelik teknolojik projelerinizle ilgili veya teknolojik yatırımlarınızla ilgili bazı yaratıcı fikirlerinizi veya kararlarınızı uygulamaya koymakta bir takım zorluklar yaşamanıza neden olabilir ve bu zorluklarda sizin hevesinizi kırabilir. 4 Ağustos’ta Merkür’ün Uranüs ile yapacağı kare açının etkisi altındayken finansal yatırımlarınızla ilgili alacağınız tüyolara çok güvenmemeniz önemlidir. Yanlış haberler almanız ve yanılmanız olasıdır. 12 Ağustos’taki Venüs’ün Pluto ile üçgen açısı, kariyer ve iş hayatınızdaki bazı ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmenize neden olacak ve artık size zarar veren yapılanmaları yeniden ele alıp gerekli ayıklamayı yapacağınız bir görünümdür. Belki bazı iş ilişkileri bitebilir veya bir düzen değişikliğine gidebilirsiniz. Bu günlük hayatınızı değiştireceğiniz anlamına da gelebilir veya toplumsal statünüzde bir değişiklik gerçekleşebilir. Bu süreçte duygular geri plana itilir. 16 Ağustos’ta Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ve ay içinde Satürn ile gireceği üçgen açı nedeniyle, bu süreçte yapılan evliliklerin kalıcı olacağını veya kurulan ortaklıkların uzun süreli olacağını söyleyebiliriz. 22 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Dolunay’ın etkisiyle sosyal çevrenizdeki bazı kişilerle ilgili gizli kalmış bazı gerçeklerin ortaya çıkmasına şahit olabilirsiniz veya içinde bulunduğunuz ve uzun süre önce kurulmuş olan bazı yapılanmalar işlevini yitirmesinden dolayı sonlandırılabilir. Dolunaylar tamamlanma enerjileridir. 30 Ağustos’ta Merkür’ün Terazi burcuna geçmesiyle, ikili ilişkilerinizdeki iletişiminizde oldukça ılımlı bir sürece girersiniz. Uzlaşmaya yönelik diplomatik ilişkiler ön plana çıkar. Bu süreçte uzlaşmak adına çok fazla taviz vermemeye özen göstermek gerekir.

BOĞA: 3 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Venüs, Uranüs üçgeni, size uygun olduğunu düşündüğünüz bir aşka kapılmanıza neden olabilir ama işin içinde Uranüs olduğu için bunun geçici bir ilişki olması olasıdır. Bir süre sonra bu ilişkiden özgürleşmek isteyebilirsiniz. Ağustos ayının ilk yarısında da aile içerisinde aniden gelişen krizli durumlara karşı hazırlıklı olun. İyimserlik yaratma ve ortamı yumuşatma adına abartılı sözler vermekten kaçının. 16 Ağustosta Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle iş çevrenizden  ya da yakın çevrenizden bir kişi ile güzel bir ilişki yaşama olanağı doğar ve bu ilişki kalıcı olabilir. 24 Temmuz’da yaşadığınız Dolunay’ın bir benzerini 22 Ağustos’ta tekrar deneyimliyorsunuz. Daha önce sonuçlandıramadığınız bazı projelerinizi bu süreçte tamamlayabilirsiniz. Diğer insanlarla ilgili farkındalığınızın arttığı bir dönemdesiniz. 30 Ağustos’ta Merkür’ün Terazi burcuna geçişi, günlük işlerinizde çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizde işbirliği ve ılımlı bir havanın esmesine neden olur. 31 Ağustosta gerçekleşecek olan Ay ile Jüpiter üçgeninin etkisi altındayken, kişisel gelirlerinizin söz konusu olabileceği konularda duygusal ve abartılı riskler almamaya özen gösterin. Bu süreçte ticari ve hukuki konularda alının kararlardan sonradan vazgeçmek isteyebilirsiniz.

İKİZLER: Ağustos ayını Güneş, Merkür kavuşumu ile ve Güneş ve Merkür’ün Satürn ile yaptığı karşıt açıyla karşılıyorsunuz. Bu dönemde bazı orijinal ve yaratıcı fikirleriniz olabilir, yaşamınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için heyecan duyabilirsiniz ama bu fikirleri gerçekleştirecek gücü bulamayabilirsiniz, özellikle sizden yaşça daha büyük olan kişilerin engelleriyle karşılaşabilirsiniz. Bazı şeyleri zamana bırakmanız gerekebilir. 12 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle de daha detaylı ve daha mükemmeliyetçi düşünmeye başlarsınız. Aile bireylerine karşı eleştirel bir tutum içine girmemeye özen gösterin. Aynı gün Venüs’ün Pluto ile yapacağı üçgen açı nedeniyle ailevi ortak gelirler konusunda bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile gelirlerinin değerlendirilmesi konusunda elinizi taşın altına koymanız gerekebilir. Bir miras durumu söz konusu olabilir. 16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor. Bu dönemde başlayacağınız bir aşk ilişkisi kalıcı olabilir ve evlilikle sonuçlanabilir. 19 Ağustos’ta gerçekleşen Merkür, Mars kavuşumu iletişim kazalarına neden olabilir. Aceleyle söylenmiş ve yanlış anlaşılan söylemler nedeniyle bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yine bu ay trafik kazasına karşı da dikkatli olmanızda yarar var, riskli bir dönemdir. 22 Ağustos’ta Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bunun etkisiyle hukuki işlerinizle ilgili bazı sonuçlanmalar olabilir. Yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili bazı projelerinizde daha önce fark edemediğiniz bazı sıra dışı pürüzler ortaya çıkabilir. Veya teknolojiyi kullanarak aldığınız bazı eğitimler bu süreçte sonlanabilir.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

YENGEÇ: 12 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor, aynı tarihlerde Venüs ve Mars da Başak burcunda seyahat ediyor olacaklar ve aynı gün Venüs’ün Pluto ile üçgen açısı var. Her türlü ikili ilişkinizde dönüşüm zamanı. Yaşamınızdaki ilişkileri eleştirel bir bakışla gözden geçirip (kardeşler, yakın çevrenizdeki kişiler, sosyal çevrenizdeki kişiler hatta eşiniz) bazılarıyla iletişim şeklinizi değiştireceğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Kimiyle ilişkiniz sağlamlaşırken kimisi de hayatınızdan çıkacaktır. Bu süreçte enine boyuna düşünerek başlatılacak olan bir proje de başarı ile sonuçlanma potansiyeline sahiptir, yalnız çok fazla detaylara takılı kalmayıp bütünü görmeye çalışmak ve eleştirinin dozunu kaçırmamak önemlidir. 16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor. Miras konusu tekrar gündeminize gelebilir veya yeni bir ev almak, taşınmak gibi konular söz konusu olabilir. Bu süreçte ılımlı bir ruh hali içinde olmanız, çevrenizde denge unsuru olmanıza neden olur. 19 Ağustos’taki Merkür, Mars kavuşumu sizin 3. evinizde gerçekleşiyor. Bu kavuşumun gerçekleştiği hafta ve öncesi ile sonrasındaki birkaç gün trafikte çok dikkatli olmanız önemlidir, bu kazalara açık bir görünümdür. Bu kavuşum iletişim kazalarına da neden olur, dikkat. 30 Ağustos’ta Merkür Terazi burcuna geçiyor. Ay boyunca söylemlerinizdeki eleştirellik yerini daha diplomatik, uzlaşmacı ve ılımlı konuşmalara bırakır. Ailevi konuların çözümünde daha işbirlikçi bir tutum sergilemeniz kolaylaşır, zihinsel geriliminiz azalır.

ASLAN: Ağustos ayının ilk günlerinde Merkür burcunuzda önce Güneş ile kavuşacak, sonra da Retro pozisyonundaki Satürn ile karşıt açı yapacak. Gelecek projelerinizle ilgili oluşacak bazı sıra dışı fikirleriniz bu süreçte diğer kişilerden fazla destek görmeyecektir. Ağustos’un ilk haftaları bu fikirleri paylaşmak için doğru bir zaman değildir. Yanlış anlaşılmalar ve çekişmeler söz konusu olabilir. 3 Ağustostaki Venüs, Uranüs üçgeninin etkisiyle elinize beklemediğiniz bir yerden bir miktar para geçebilir veya aniden bir harcama yapma zorunluluğu doğabilir. Uranüs’ün öngörülemeyen etkileri vardır. Venüs ve Neptün’ün karşıt açı yapacağı 10 Ağustos civarında ilişkilerde yanılgılar, aldanmalar, hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Ayrıca bu açının etkisi altında olduğunuz bir-iki gün kredi veya borç alırken veya birine borç verirken dikkatli olmakta yarar var. Yanlış hesap Bağdat’tan dönmeyebilir, sonrasında size büyük sıkıntı yaratabilir. 12 Ağustos’ta Terazi burcunda oluşacak hilal ve Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle biraz daha gerçekçi ve detaycı düşünebileceğiniz için parasal yatırımlarınızı ve ekonomiyle ilgili adımlarınızı bu tarihten sonraya ertelemekte yarar var. 16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor. Yakın çevrenizden bir kişi ile uzun sürecek bir ortaklık ilişkisine girebilirsiniz. 19 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Merkür, Mars kavuşumu da parasal konularda ya da imza gerektiren konularda aceleyle ve çok geniş düşünmeden hareket etmemeniz konusunda sizi uyarıyor. Bazı projelerinizin veya girişimlerinizin sonuçlarını da 22 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın haftasında alabilirsiniz. Merkür ve Pluto’nun üçgen açıyla bağlanacağı 26 Ağustos ve civarındaki bir-iki gün işiniz ile ilgili parasal yatırım yapmak için harekete geçebilirsiniz.

BAŞAK: Ağustos ayının ilk günlerinde Venüs Uranüs üçgeninin etkisiyle, özgürce bir ilişki yaşama isteğiniz artar, çekiciliğiniz artar. Belki bir yaz aşkı gündeminize gelebilir ancak bu çok uzun soluklu olmaz, özgürlük isteğinizle bu ilişki başladığı gibi hızlı bir şekilde bitebilir. 12 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor ve ay sonuna kadar burcunuzda kalıyor. Bu süreçte detay gerektiren çalışmalarda başarılı olursunuz. İş ile ilgili yeni girişimlerde bulunmak, sözleşmeler ve anlaşmalar yapmak için de uygun bir süreçtir, yine de acele hareket etmemeniz konusunda sizi uyarmak isteriz. Venüs 16 Ağustos’ta 2inci evinizdeki Terazi burcuna geçiyor. Özellikle 23 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Venüs, Satürn üçgeni, finansal olarak geleceğe yönelik uzun süreli yatırımlar yapmak için uygun bir görünümdür. Bu teknolojik bir yatırım da olabilir, eğitim için yapılan bir yatırım da. Sadece ani karar vermeden, fırsatları iyi kollayarak bu görünümü değerlendirmek önemlidir. 19 Ağustos’taki Merkür ve Mars’ın kavuşumu, hızlı düşünüp, hızlı karar almanıza neden olur. Aynı günlerde Merkür’ün Uranüs ile yapacağı üçgen açı da bu fikirlerinizin orijinal ve sıra dışı olmasını sağlar. Çözemediğiniz bazı sorunları bu süreçte farklı yöntemlerle çözebilirsiniz. Bu , yeni girişimler için de kullanılabilecek bir görünümdür.

TERAZİ: Ağustos ayında Güneş önce Satürn ile karşıt açı yapacak, sonra da Uranüs’e kare açı ile bağlanacak. Eğer kalp rahatsızlığınız var ise, bu süreçte dikkatli olmanız ve gerekli tetkikleri yapmanız önemlidir. Ayrıca otorite konumundaki kişilerle de bu süreçte çatışmamaya özen gösterin. 16 Ağustos’ta Venüs sizin burcunuza geçiyor. Ani bir aşk gündeminize gelebilir ve bu kalıcı bir ilişki haline dönüşebilir. Bu günlerde son derece dikkat çekicisinizdir. Davranışlarınız uzlaşmacı ve uyumludur. 19 Ağustos’taki Merkür ile Mars’ın kavuşumunun  hemen sonrasında da her iki gezegenin sırayla Uranüs ile üçgen açı yapması, haritanızda hem olumlu hem de olumsuz çalışabilir. Öncelikle trafik kazalarına dikkat etmeniz konusunda sizi uyaralım, acele ve hızlı hareket etmek, hızlı ve detayları düşünürken gözünüzün önündekileri kaçırmanıza neden olabilir. Uranüs aynı tarihlerde durak pozisyonunda ve sizin 8inci evinizden üçgen açı ile Merkür’e bağlanıyor. Bu zihinsel olarak çok meşgul bir dönemde olduğunuzu gösterir. Özellikle ortaklı paraların değerlendirilmesinde sıra dışı düşüncelerinizin olduğunu, hemen arkasından Mars ile yapacağı üçgen açı nedeniyle de bu fikirleri hemen uygulamaya koyabileceğinizi gösteriyor. 24 Temmuz’da Kova burcunda yaşadığınız Dolunay’ın benzerini 22 Ağustos’ta tekrar deneyimliyorsunuz ve bir ay önce tamamlanma aşamasına gelmiş bazı projelerinizi bu dolunayın etkisiyle sonlandırabilirsiniz. Ya da üyesi olduğunuz gruplardaki otorite konumunda olan bazı kişilerle ilgili bir takım gizli gerçekler ortaya çıkabilir. Bir sonlanma yaşanabilir. 23 Ağustos’taki Venüs, Satürn üçgeni, evlilik kararı almak için uygun bir pozisyondur. Ayrıca bu günlerde yapacağınız uzun vadeli yatırımlar oldukça karlı olur. 30 Ağustos’ta Merkür burcunuza geçiyor ve ilişkilerinizdeki iletişiminizde oldukça ılımlı ve uzlaşmacı bir sürecin başlamasına neden oluyor.

AKREP: Ağustos ayına Güneş ile Merkür’ün kavuşumuyla başlıyorsunuz. Bu kavuşumun etkisiyle pek çok konuda yaratıcı fikirler üretebilirsiniz ve fark edilmenizi sağlayabilirsiniz ancak kendinizi ve fikirlerinizi despot bir şekilde ortaya koymak yerine daha eğlenceli bir tavır takınırsanız daha olumlu sonuçlar alırsınız, aksi takdirde insanların tepkisiyle karşılaşabilirsiniz. Özellikle sizden yaşça büyük kişilerle iletişiminize dikkat etmeniz önemlidir. Venüs’ün Uranüs ile üçgen yapacağı 3 Ağustos haftasında sosyal çevrenizde tanıştığınız bir kişiye karşı platonik bir aşk hissedebilirsiniz ancak bu duygular geldiği gibi ani bir şekilde bitebilir. Bu duygularınızın gerçek bir ilişkiye dönmesi ve kalıcı olması ihtimali çok azdır çünkü siz bu süreçte ilişkiyle ilgili bazı evhamlar duyup özgür olmayı tercih edeceksiniz. 12 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle dernek çalışmaları veya sosyal topluluklarla ilgili çalışmalarınızda zihinsel olarak detaylara odaklanıp, mükemmeliyetçilikten uzaklaşan çalışmalara karşı tepkili ve eleştirel davranışlar sergilemeniz olası. Bu süreçte geleceğe yönelik oluşturacağınız projelerinizi en ince detayına kadar düşünüp, zaman zaman mükemmel olmadığı konusunda kaygıya kapılıp kendi kendinizi tüketebilirsiniz. Ancak bu dönemde başlayan her türlü projeden, eğer iyi bir planlama yapabilirseniz, çok olumlu ve büyük sonuçlar alabilirsiniz.  Aynı tarihte Venüs’ün Pluto ile yaptığı üçgen açı ilişkilerde bir dönüşüm sürecinden geçtiğinizi gösteriyor. Zorlu bir süreçtir ancak sağlam olmayan her türlü ilişkinizden kurtulurken bir rahatlama sağlayacaksınız. 16 Ağustos’ta Venüs’ün Terazi burcuna geçişi, gizli bir ilişkinin başlangıcına işaret edebilir, bu süreçte başlayacağınız bir ilişki aynı zamanda kalıcı olma potansiyeli de taşır.

YAY: 3 Ağustos’taki Venüs, Uranüs üçgeninin etkin olduğu günlerde işlerinizle ilgili sürpriz gelişmeler veya kariyer gelirlerinizde sürpriz artışlar olabilir. 12 Ağustos’ta Merkür de Başak burcuna geçiyor ve 19unda Mars ile kavuşuyor. Bu görünümlerin etkisiyle, eğer Mars’ın aceleci yapısının sizi etkilemesine izin vermez ve bu duyguyu kontrol altına almayı başarırsanız, Başak Merkür’ünün desteğiyle her türlü yazılı belge titizlikle incelenir ve en küçük detay bile gözden kaçmaz. Oldukça yoğun çalışacağınız bir dönemdir bu.  İş iletişiminiz artar ve yeni girişimlerde bulunursunuz. Aynı tarihlerde Venüs de Pluto’ya üçgen açı ile bağlanıyor ve kariyer hayatınızdaki iş ilişkilerinizde ve girişimlerinizde oldukça dönüştürücü bir takım olaylar yaşamanıza neden oluyor. Ağustos ayında kariyer gündeminizin çok yoğun olduğu günlerden geçiyor olacaksınız. Bazı iş ilişkileri sonlanırken, yeni bazı bağlantılar içerisine girebilirsiniz. Bu ay atacağınız adımları doğru hesaplarsanız sonrasında size hem ekonomik olarak hem de toplumsal statünüz konusunda son derece olumlu sonuçlar alırsınız. Venüs’ün Terazi burcuna geçtiği 16 Ağustos ve sonrasında sosyal çevrenizden, kendinize denk olarak bulduğunuz ve her türlü ortamda sizi temsil edecek doğru bir kişi ile bir aşk ilişkisine girebilirsiniz. Bu uzun ve kalıcı olacak bir ilişkidir. 22 Ağustos’ta Kova burcunun son derecelerinde gerçekleşecek olan dolunay, yaşamınızda yakın çevrenizde olan bazı kişilerle ilgili gizli kalmış bir takım gerçeklerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu kişilerle ortak yaptığınız çalışmalar veya işbirlikleri sonlanabilir. 26 Ağustos’ta Merkür ile Pluto arasında bir üçgen açı gerçekleşiyor. Bu açının etkin olduğun günlerde kariyer hayatınızda, işleriniz ile ilgili, geleceğinize yönelik alacağınız kararların sizin yaşamınızı dönüştürme gücüne sahip olacağının bilincinde olarak hareketlerinizi buna göre ayarlamalısınız. 30 Ağustos’ta Merkür’ün Terazi burcuna geçmesiyle, sosyal hayatınızda keyifli zamanlar geçireceğiniz günler başlayacak. Bu süreçte insanlarla iletişiminizde daha uzlaşmacı ve ılımlı olacaksınız. Sosyalliğiniz artıyor.

OĞLAK: 3 Ağustos’ta Venüs ile Uranüs üçgen açı ile bağlanıyorlar. Yurtdışı bağlantılı bir işinizden sürpriz bir para gelebilir ancak bunun sürekliliği olmayabilir. Ya da gelen para yanlışlıkla hesabınıza geçmiş olabilir, parayı kullanma konusunda dikkatli olun.  Bu süreçte yabancı birisi ile kısa süreli bir ilişki yaşama olasılığınız da vardır. Özellikle Venüs ile Neptün’ün karşıt açı yaptığı 10 Ağustos haftası, ilişkilerde hayal kırıklığı yaşama olasılığınız yüksektir. Eğitim hayatınızla ilgili de ummadığınız bazı gelişmeler sizi üzebilir. Parasal konularda yatırım yaparken dikkat etmenizde yarar var. Venüs ve Neptün’ün bu sert açısı yanılgılara neden olur. 12 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor ve aynı gün Venüs Başak burcundan, Oğlak burcundaki Pluto’ya üçgen açı ile bağlanıyor. Her türlü detay gerektiren ve titiz bir şekilde incelenmesi gereken belgeleri, bu tarihte ele alabilirsiniz. Eleştirel bir bakış açısıyla çok yoğun ve tutkulu bir çalışma dönemi sizi bekliyor. Bu süreçte artık yeterli getirisi olmayan işleri ayıklayıp onları sonlandırabilirsiniz. Onların yerine yeni iş girişimlerinde bulunabilirsiniz. Bu işler eğitim alanında olabilir veya yurtdışı bağlantılı olabilir ya da matbaa, basım – yayım, gazetecilik veya medya alanlarında olabilir. Aynı gün oluşan Terazi Hilal’i  yeni iş bağlantıları için planlama yapacağınız bir dönemde olduğunuzu vurgulayan diğer bir göksel göstergedir. Bu dönem yapacağınız girişimlerin sonraki yıllarda size büyük getirileri olacaktır. 16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor ve 23 Ağustos’ta da Satürn’e üçgen açı ile bağlanıyor. Venüs’ün bu konumları kariyer hayatınızdaki her türlü iş ilişkisinde uzun süreli, kalıcı ve tekrar tekrar iyi getirisi olan iş bağlantıları yapacağınızı gösteren pozisyonlardır.

KOVA: 12 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor. Başak burcundaki seyahatine Mars da eşlik ediyor. Bu süreçte miras ile ilgili belge takibi gibi konularda başarılı olup işlemleri hızla ilerletebilirsiniz. Aynı tarihte Venüs de Başak burcundan, Oğlak burcundaki Pluto’ya üçgen açı ile bağlanıyor. Bu açının desteğiyle bu tarihlerde finansal konularda yanlış giden her türlü oluşumu sonlandırıp yeni yapılanmalar içerisine girebilirsiniz. Ya da pluto sizin için bu işi acıtarak yapar. Çok güçlü olan bu görünümleri iyi değerlendirirseniz çok olumlu sonuçlar alırsınız ama yine de krizli bir süreçtir bu. 16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor. Bu süreçte yabancılarla ilişkilerinizdeki işbirlikçi ve uzlaşmacı tutumunuz yeni ve uzun süreli iş bağlantılarına girmenize neden olur. Bu süreçte sosyal çevreniz genişler ve sosyal ilişkileriniz güçlenir. Ayrıca yeni tanışacağınız birisi ile kalıcı bir aşk ilişkisine girmeniz de söz konusu olabilir. Bu dönemi güzel değerlendirin. 22 Ağustos’ta burcunuzun son derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar sonlanma enerjileridir. Kendi geleceğinize yönelik daha önce attığınız her adımın veya daha önceden başlattığınız her projenin sonuçlarını bu günlerde alabilirsiniz. Hasat dönemindesiniz. Sosyal yaşamınızda da bazı bitişler yaşayabilirsiniz. Ya da önceden beri süre gelen bazı davalarınız lehinize sonuçlanabilir. Toplum içindeki konumunuzla ilgili farkındalığınızın arttığı bir süreçtesiniz. Bu dolunay’ın sizin için sıra dışı bazı olumlu etkileri olacaktır.

BALIK: 1 Ağustos’taki Güneş – Merkür kavuşumu, işlerinizde yaratıcı fikirler üretmenize neden olur. 3 Ağustos’ta Başak burcundaki Venüs, Uranüs’e üçgen açı ile bağlanıyor. Bu tarihlerde Mars’ta Başak burcunda seyahat ediyor olacak ve bu iki görünüm ortaklı ilişlerinizde hızlı ve sürpriz bazı gelişmelere neden olacaktır. Gergin bir süreçtir. Olayların hızlı gelişmesi nedeniyle siz de hızlı hareket etmek durumunda kalabilirsiniz ve bu da agresifleşmenize neden olabilir, sakin kalmaya özen gösterin. Yaşadığınız gerilim sağlık sorunlarına neden olabilir, dikkat. 12 Ağustos’ta Venüs ile Pluto arasındaki üçgen açı iş hayatınızdaki yolunda gitmeyen ortaklı ilişkilerinizi sonlandırmanıza zemin hazırlar, ya da iş ilişkinizde değişim – dönüşüm yaşanabilir. Sosyal çevrenizde bulunan bazı kişilerle de bir iş ilişkisi başlatma olasılığı vardır. Bu süreçte başlatılan iş ilişkilerinin eğer iyi planlanmış ve sağlam bir zemine oturtulmuşsa, çok olumlu ve büyük geri dönüşümleri olur. Bu süreçte eşinizle veya partnerinizle olan ilişkinizde tutku artabilir. Eğer ilişkinizde bazı sorunlar varsa, tamamen kopma noktasına da gelebilirsiniz. Venüs ile Pluto bağlantıları zayıflamış olan ilişkileri tamamen yıkabilir ya da dönüştürür.  Bu tarihlerde Başak Merkür’ü eşinizi ya da ilişkide olduğunuz kişileri çok fazla eleştirmenize ve Başak Mars’ının etkisiyle de onlarla çok fazla tartışmanıza neden olabilir. Bu tarihlerde ilişkiler yoluyla değişip dönüşme olasılığınız yüksek. 19 ve 20 Ağustos civarındaki günlerde trafikte sürat yapmamaya çok dikkat etmeniz gerekiyor. Önce Merkür’ün Mars ile kavuşumu ve sonra da üçüncü evinizde seyahat eden Uranüs ile açı yapması ani’lik ve hız’ın trafikte size sorun yaratma olasılığının olduğunu gösteriyor. Bu süreçte zihniniz sıra dışı ve orijinal fikirlerle meşguldür. Aynı görünüm iletişim kazalarına da neden olabilir. Hızlı düşünüp, düşüncelerinizi tam ifade edememeniz ve insanların anlamalarını beklemeniz yanlış anlaşılmalara ve krizlere neden olabilir.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Merhametli Ve Şefkatli Bir Yeni Ay Yaklaşıyor... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ