Bu Yeniayın Mesajı: Öldürmeyen Zehir Güçlendirir”

Bu Yeniayın Mesajı: Öldürmeyen Zehir Güçlendirir”
Haberi paylaşın...

Astrolog Juno, “18 Kasım 2017 günü, İstanbul’a göre saat 14:42’de YENİAY adını verdiğimiz, Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak.  Bu yeniayın mesajı: Öldürmeyen Zehir İnsanı Güçlendirir!” diyor. İşte Juno’dan yeniayın burçlara etikleri…

 

Haksızlığa, kayba, yenilgiye uğramış hissetiğimiz, güven duygumuzu ve dirayetimizi yitirdiğimiz, ipin ucunu bırakıvermeye meylettiğimiz konularda, YEPYENİ AÇILIMLARA vesile olabilecek bir YENİAY bizi bekler 🙂

Kontrol edilemeyen değişimler, beklenmedik kayıplar, maddi ya da duygusal düzlemde yaşadığımız ani iniş çıkışlar çoğu kez bize ölüm kadar zor gelir. Hatta böyle sallantı ve sarsıntıların OLMA İHTİMALİ bile bizi germeye yeter! Şu anda kapıda kontrol edilemeyen bir gelişme var desek, düşüp bayılacak bir sürü insan vardır 😉

Kimisi  böyle zamanlarda, farklı bir çıkış yolu bulmak uğraşıp başarısız olmak ihtimalini göze almaktansa, vazgeçişi, tükenişi, cesaret ve kararlılığını kendi eliyle öldürmeyi,  tercih eder. Bu bildiğimiz EN DERUN DEPRASYON kafasıdır 🙂

Kimisi de böyle durumlarda can havli ile olmadık çözümler bulmaya, kaybı kazanca çevirmeye, olmayanı geride bırakıp, elde kalanı toplayıp en makul şekilde yola devam etmeye odaklanır.

Bu YENİAY bize, yolun sonunda ”sandığımız gibi” bir çöküş ve felaket olmayabileceğini gösterecek! Yaşadığımız değişikliğin, geçirdiğimiz sıkıntı veya zorluğun, engelleyemediğimiz kaybın, uğradığımız haksızlığın, içimize düşen hayal kırıklığının, üstümüze çöken hastalığın, çaresizlikle eş anlamlı olmadığını, herşeyin daha da kötüye gitmesini bekleyerek kalakalmanın bir anlamı olmadığını, olanı olduğu, kalanı kaldığı yerde bırakıp yola devam etmenin, çok verimli bir geleceğe vesile olacağını fark edeceğiz.

Haksız veya uygunsuz yöntemlerle elde edilmiş kazançların, anlamsız bir ihtiras ve ısrar ile eteğine yapışılan ama gerçek bir değeri veya katkısı olmayan zaferlerin de, eriyip gittiğini, hatta bize getirdiğinden çok şey daha fazla götürdüğünü, idrak edebiliriz. İstediğimi almak uğruna gerekirse herşeyimden vazgeçerim dediğimiz durumlara, daha fazla katlanacak gücümüzün olmadığını, zaten buna gerek de olmadığını görebiliriz. Bu durumda bizi ayağa kaldıran, uygunsuz yollardan, tutturuklu veya saplantılı işlerden bir an evvel el çekmek, yenişme gayretini bir yana bırakmak olacak.

Sonunda ”İyi ki böyle oldu… Belki yıprandım ve yoruldum! Ama aynı zamanda gerçeği gördüm, güçlendim ve gidilecek daha hayırlı bir yön buldum.” diyebiliriz.

Etrafımızda gerçekleşen olayları incelediğimizde ise, yıkım, çözülme ve ardından gelecek yeniden yapılanma süreçlerinin harekete geçtiğini görebilirsiniz. Sosyal, hukuki, siyasal konularda bazı foyaların ortaya çıkması, bazı haksızlıkların ifşa olması, bazı yanılgı ve yanlışların düzeltilmesi, bazı yargı süreçlerinde sona varılması gibi gelişmeler olabilir.

Ölüm ve yaşam, tükenişle başlangıç, korku ve cesaret, sorun ve çözüm birbirinin tamamlayıcısıdır.  Eğer değişen duruma direnir, kaçar, dağılırsak, sürecin tamamlanmasına engel olur, ve başta biz yarım kalırız.

Hayatın bizi dönüştürmesine, şekillendirmesine izin verelim… Kaybetme, başarısızlık, yetersizlik korkusuna saplanıp kalmayalım. Bedbinliğe, umutsuzluğa kapılmayalım. Hayatın bize açtığı yeni yolları gözardı etmeyelim. Sonuçta öldürmeyen zehir daima bize güç verecektir!

Artık yazının üstündeki resimde gördüğünüz o kilit altındaki YENİAY’ı serbest bırakmanın zamanıdır 😉

BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Bu YENİAY sizin için tam bir geçiş noktası… Sallantıda kalan konularda ya tamam ya devam diye keskin bir karar almanız gerekebilir. Karar alamadığınız ya da etki etmenizin mümkün olmadığı durumlarla ilgili hayat kendi kaçınılmaz sonucunu önünüze getirebilir ve siz de bunu olduğu gibi kabul etmeniz gerektiğini anlarsınız. Sağlık sorunlarınızı ihmal etmeyin. Borçlarınızı önceliklendirin ve ertelemeyin. Size yük olan ne varsa, hepsini önünüze koyup gerekmeyen ağırlıkları taşımayın. Sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Güvenemeyeceğiniz dallara da binmeyin! Cesaret her zaman ileri gitmek değildir. bazen geri çekilmek, kabullenmek, bırakmak, izin vermek de cesaret ister 😉 Bir durumun tam istediğimiz gibi gelişmeyeceğini fark etitğimizde de çözüm odaklı kalmak, en büyük başarıdır.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Bu YENİAY sizi ”çatışma – uzlaşma” ilmi konusunda eğitecek 🙂 Sizi çıkmaza girmiş hissettiren iş, yol ve hayat ortaklarınızla aranızdaki meseleleri, açıkça masaya dökecek ve dengeyi bulmaya çalışacaksınız. Eğer fazla ödün veriyorsanız bunun anlamsız olduğunu görebilir, eğer işi zora koşan sizseniz bundan vazgeçmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Bir anlaşmanın, işbirliğinin içeriğinin değişmesi, bir kontratın bozulması, bir ortaklık ya da evliliğin bitmesi ya da varolan sorunların çözülmesi için gerekli adımların atılması, mahkemeye götürülmesi gereken işlerin hukuki sürece girmesi, gibi gelişmeler yaşamanız mümkündür. Sağlık konusunda gerekli müdahalelere başlamak için de iyi bir zamandır. Huzurum kalmadı fani dünyada türküsüne başlamak yerine, ne istediğinize ve nasıl yapacağınıza odaklanın.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bu YENİAY size gündem ve düzen değişikliği getirecek! Çalışma programınız, günlük akışınız, konfor alanınız, beklenmedik gelişmelerden etkilebilir. Sizi yoran bir tempoya maruz kalabilirsiniz. Bitirilmeyi bekleyen işler strese neden olabilir. Beraber çalıştığınız, evde veya işte hizmetlerinden yararlandığınız kişilerle aranızda sorunlar doğabilir ya da bu kişilerin durumunda değişiklik olabilir. Sağlık sorunları nedeniyle siz yavaşlamak gereği duyabilirsiniz. Çalışma şeklinizle ilgili bazı güncellemeler yapma ihtiyacı doğabilir. İş yerinizde süreç ve tanım değişiklikleri olabilir. Daha radikal durumlarda, işten ayrılmak gibi kararlar alabilirsiniz. Geçici bir süre için evinizden uzak kalabilirsiniz ya da bazı tadilat ve tamiratlar nedeniyle rahatınız kaçabilir. Yani işte idare edin 😉 Bazen bir sürece tahammül etmek, sonunda çıkılacak ferahlığa değer!

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Bu YENİAY size yoğun duygular getirecek 🙂 Kendinizi tutku denizlerinde yıkanır, hırstan ter ter tepinir, kaybetme kaygısı ile sınanır, bir kaçamak heyecanı ile pırpırlanır, birilerini öldürmeyi planlar, ya da dibine kadar şımarıp yine de tatmin olmaz bir halde bulabilirsiniz! Nassı yaaa? İşte ele :))) Öncelikle, elinizde olanların kıymetini bilmeyi, elinizde olmayanların, ya da kaybettiklerinizin önemini de abartmamayı HATIRLAMAYA ÇALIŞIN! Arzu ve tatminsizlik bir elmanın iki yarısıdır. Tam istediğiniz şeyi elde edemeyeceğiniz için her şeyi ve hatta kendinizi yok etmeye kalkmak ise, bu elmanın kurdu… Sizi yok edecek şeyleri istemeyin. İstediğiniz gibi olmadı diye hatta ya olmayabilirse ben naaparım diye, ortalığı yıkıp dökmeye de kalkmayın. Panik ve hırstan uzak durun, zira bu sizi tüketmekten başka işe yaramaz. Enerjinizi olumlu, verimli ve ılımlı şekilde kullanmaya gayret edin.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Bu YENİAY biraz rahatınızı kaçırabilir… Kendi fiziksel rahatsızlıklarınız ya da aile üyelerinizin, birlikte yaşadığınız kişilerin sorunları nedeniyle, alıştığınız huzur ve düzenden mahrum kalabilirsiniz. Tadilat, tamirat işleri, yıkım döküm meseleleri, hatta taşınma mecburiyeti gibi konular gündem oluşturabilir. Sizde endişeye neden olan ama bir türlü sonuca varamadığınız bir konuya el atıp, çözüme kavuşturabilirsiniz. Ya da ertelemeye çalıştığınız bir sonu kabul etmek durumunda kalabilirsiniz. Pek istemediğiniz ya da çok rahat koşullarda gerçekleşmeyen bir yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Sonuçta ne olursa olsun, tıkanmış olan enerji kanallarını açan bir süreç yaşayacaksınız. Kira ve satış işleri, miras bölüşümü, ortaklı taşınmaz malların paylaşımı gibi konularda da çözüm getirecek bir zaman dilimi olabilir.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Bu YENİAY size yakınlarınızla, dostlarınızla, size yoldaşlık etmesini umduğunuz insanlarla aranızdaki meseleleri masaya yatırmanız gereken bir zaman olacaktır. Tartışabilir, ikna edebilir, ikna olabilir, atak yapabilir, ödün verebilir ve bu kadar itiş kakıştan biraz da yorulabilirsiniz. Ama sonuçta, tıkanmış olan iletişim yollarını açmanın, dile getirilmeyeni söylemenin ve söyletmenin, kimin gerçek niyet ve tavrının ve olduğunu anlamanın, kendi görüş ve niyetlerinizi açık etmenin, kimin ne kadar ileri veya geri gidebileceğini belirlemenin, sallantıda duran ortak kararları almanın zamandır. Ve YENİAY size bu fırsatı verecektir. Eğer satış pazarlama  gibi işlerle uğraşıyorsanız, yeni kampanyalar yapmanın, erişim kanallarınıza çeki düzen vermenin, bekleneni vermeyen bağlantıları ayıklamanın, ya da sorunlu müşteriler ile çözüme varmanın zamanıdır.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bu YENİAY sizi elinizde olan maddi ve manevi kaynakları gözden geçirmek, onları nasıl kullanmanız gerektiğine karar vermek için teşvik edecek. İmkanlarınız sınırlı olduğu için harcamalarınızda kısıtlamaya gidebilirsiniz.  Bir iş değişikliği yapmanız ya da ek gelir getirecek kanallar açmanız gerekebilir. İhtiyaçlarınızı karşılamak için yeni kaynaklar bulmaya, yardım almaya, kredi kullanmaya kalkabilirsiniz. Bir işi daha verimli yapmak için eksik olan nitelikleri kazanmaya, kendinize veya sizin için çalışanlara yatırım yapmaya ya da bu konuda dış kaynak kullanmaya karar verebilirsiniz. Önemli olan neyin gerekli, neyin yeterli, neyin lüzumsuz olduğunu belirlemek ve yeni bir yol haritası çizmektir. Kendinize yönelik pişmanlıklarınız, yargılarınız ve suçlamalarınız varsa, bunlarla ilgili de çözüm odaklı bir bakış açısı geliştirmeniz iyi olacaktır 😉

AKREP veya Yükselen AKREP: Bu YENİAY hayatınızdaki tıkanmış, tükenmiş, gelişmenize engel olmaya başlamış, içinizi karartan, bakışınızı bulandıran, önünüze bakmanıza engel olan şeylerin çözülme zamanıdır. İnsanlarla aranızda uzunca bir süredir devam eden çekişmeli konular varsa, bunlarla ilgili hem onların hem sizin haksızlık ettiğiniz yerler, uzlaşmayı imkansız hale getiren tutumlar tanımlanabilir hale gelecektir. Israrla devam ettirdiğiniz tutumlar varsa, bunların neden ters teptiğini, sizi sıkan durumlarla neden baş edemediğinizi, hangi korku ve kaygıların sizi uygun olmayan şekilde davranmaya sevk ettiğini anlayacaksınız. Üzerinizde baskıya yol açan durumlar veya insanlarla ilgili kararlar almanız ve hem bakışınızı hem duruşunuzu değiştirmeniz mümkündür. Sağlık konuları ve hukuki süreçlerle ilgili olarak da nihai çözümlere ulaşabilirsiniz. Değişim sizde başlayıp çevrenize yayılacaktır 🙂

YAY veya Yükselen YAY: Bu YENİAY sizin için SALIVERME zamanıdır 🙂 Laz’ın dediği gibi ”Paktun Olmayi, Pakmayacaksun!” düstüru, bu dönemde sizin için çok anlamlı ve gerekli olabilir. Zira bu güne dek dert ettiğiniz, çözümsüz ve çaresiz hissettiğiniz konuların bir şekilde kendiliğinden sonuca vardığını göreceksiniz.  Olacak ve olamayacak işleri bir bir seçmenize, bazılarından vaz geçmenize, bazılarıyla ilgili de önünüzün açılmasına yarayan gelişmeler olabilir. Önemli olan, bu süreçte yapan, zorlayan, ittiren, kendini kasan değil, duran, izleyen, kabul eden, anlayan ve rıza gösteren olmayı seçmenizdir. Zira bizim zorlamamızla güç bela ilerleyen şeyleri daha fazla olduğu gibi tutamayacağımızı anlamak, bize gücümüzü daha verimli kullanmak için yol verir. Yine bu süreçte çözülmesi çok zor veya çok anlaşılmaz bulduğunuz sorunlarla ilgili, hiç beklenmedik açılımlar da kendiliğinden önünüze gelebilir. Bırakın su akıp kendi yolunu bulsun gari 😉

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Bu YENİAY olaylara ve insanlara bakışınızda, içnde yaşadığınız çevreyi, hayatın akışını, önünüzde uzanan olasılıkları değerlendirme şeklinizde, derin değişimler meydana gelebilir. Gireceğiniz ortamlarda karşılaşacağınız sorunlara kaygı ve tepki ile değil, analitik ve çözüm odaklı yaklaşmaya gayret edin. O zaman bu süreç size yeni fırsatların kapısını açabilir. Bazı olmayacak dualara amin demekten vazgeçebilir, bazı insanlarla aranıza mesafe koyabilir, bazı girişimlerinizden geri çekilebilirsiniz. Bazı konularda hiç aklınıza gelmeyen pürüzler çıkabileceğini fark etmeniz ve yeni çözümler üretmeniz gerekebilir. Aynı şekilde sizi endişelendiren bazı ihtimallerin hiç de düşündüğünüz gibi olmadığını  farkedebilir, gerilimlerden kurtulabilir, tehditlerin ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz. Etrafınızdaki koşulları kontrol edemediğiniz zaman yapacağınız en iyi şey, kendi tutumunuzu değiştirmektir 🙂  Bırakın hayat sizi değiştirsin… O zaman siz de hayata katkınızı ve çevreniz üzerindeki etkinizi değiştirebilirsiniz.

KOVA veya Yükselen KOVA: Bu YENİAY sizi etki, yetki ve sorumluluklarınıza yeni bir gözle bakmak durumunda bırakabilir. Çalıştığınız yerde bir yönetim değişikliği ya da organizasyonel düzenlemeler olabilir. Görev kapsamınızda, tanımlarınızda değişiklik olabilir. Siz üzerinize aldığınız işleri farklı bir yöntemle yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Basbayağı bir iş değişikliği konusu gündeminize girebilir. Ebeveynlerinize ya da çocuklarınıza karşı üstlendiğiniz görevlerde bir değişim olabilir. Ya da siz güçlü olmak, yetkin olmak, başarılı olmak, hak ettiklerinizi almak gibi konularda benimsediğiniz tutumu gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bazen önceliklerimizi değiştirmek, daha az ya da daha verimli çaba sarfederek, daha çok şey yapmamızı mümkün kılar. Bazı görevlerin yükünü sırtımızdan atmak, bizi hafifletir ve  enerjimizi odaklanmamız gereken şeylere saklamamızı sağlar. Tavsiyem takıntılı ve değişime kapalı olmayın 😉

BALIK veya Yükselen BALIK: Bu YENİAY  sizi planlarınızda değişiklik yapmaya teşvik edecek. Bir seyahati iptal edebilir, ya da akışını değiştirebilirsiniz. Taşınmaya kalkabilir ya da taşınmayı erteleyebilirsiniz. Aldığınız bir eğitimin bir aşamasını sonlandırabilir ya da yeni bir yön seçebilirsiniz. Bir projenin içeriğinde ya da hedeflerinde değişiklik olabilir. Görüşlerinizi, inançlarınızı, kararlarınızı sorgulamanıza, bakış açınızı değiştirmenize neden olacak olaylar yaşayabilir, davranışınızı belirleyen prensiplerde değişiklik yapmanın gerekli olduğunu görebilirsiniz. Yargılı ve tutucu davranmaktan zarar gördüğünüzü fark edebilirsiniz. Fazla hayalci davrandığınız, fazlasıyla varsayımda bulunduğunuz konularda, olayların başka bir boyutu ile yüzyüze gelebilirsiniz. Haksızlık ettiğiniz bir konu ortaya çıkabilir ve bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz. Mahkemelik işleriniz varsa, bir karar aşamasına gelinebilir ya da daha önce alınmış bir kararın temyizine gidilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Bakalım Şans Yıldızı Size Ne Söylüyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ