Renkli Kadınlar

Sütyen Türleri Nelerdir ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Sütyen Türleri Nelerdir ve Temizliği Nasıl Yapılır?
Haberi paylaşın...

İç giyim konusunda tasarımcılar harikalar yaratıyor ve her tür göğüse uyum sağlayan farklı sütyen modelleri ve şekilleri sunuyor. Her şeyden önce, sütyeninizi göğüslerinizin şekline ve tipine göre uyarlama meselesidir. Bu nedenle küçük göğüsler için üçgen sütyenler veya push-up sütyenler gibi desteksiz sütyenleri tercih edin. Büyük göğüsler için, optimum destek sağlamak amacıyla yarım cup, tam cup veya küçültücü sütyenleri tercih edin.

Sütyen seçiminde kendi fiziksel durumunuzu dikkate almak önemlidir. Küçük göğüslüler destekli (tercihen dolgusuz), dantel veya tül detaylı; hatta belki fazla yüksek boyunlu olmayan modelleri tercih edebilir. Dekoltesi bol olanlar bralet veya kalıplı sutyen tercih edebilirler. Ancak bu durumda ekose giymektense düz gömlek, blazer ya da hırka ile kombinleyerek aşırıya kaçmamak ve şıklığını kaybetmemek daha doğru olacaktır.

Özel Durumlar İçin Sütyen Türleri

Bazı durumlarda özel sütyen kullanımı gerekebilir. Bu durumlardan biri spordur. Göğüsler ani darbeler ve sürekli hareket haline karşı hassastır. Spor sütyeninin sağladığı destek yaralanma ve sürtünmeyi engeller. Diğer bir durum da hamilelik ve emzirme durumlarıdır. Hamilelik döneminde göğüsler hassas olduğundan daha yumuşak malzemeler gerekir. Sütyenin görünmesinin istenmediği durumlar, örneğin yaz ayları ve açık renk kıyafetin tercih edileceği durumlarda nude ton sütyenler tercih edilmeli.

Rahatlık Arayanların Tercihi: Bralet

Genel olarak, braletler telsizdir. Onları diğer telsiz sütyenlerden ayıran şey, aynı zamanda normal üzeri bir moda unsuru olmaları.  Dantel, iplik veya mikrofiber gibi modaya uygun bir malzemeden yapılabilir. Güzel askılar, yüksek boyun veya işlemeli detaylar gibi dekoratif detaylara sahip olabilir. O sezonun trendlerine uygun bir sezon rengi olabilir. Aynı zamanda pürüzsüz ve sade olabilir, ancak herkes braletin temel bir sütyenden daha az kalıp içeren ve daha modaya uygun olduğu konusunda hemfikirdir. Braletler şık olmalarının yanında en rahat sütyen türüdür. Göğsün dışarı taşmasına engel olan braletler de vardır.

Tanga Seçimi Nasıl Olmalı?

İç giyimde, sütyenler birlikte en çok tercih edilen seçeneklerden biri de tanga. Rahat bir deneyim sunması, iddialı bir konsepte sahip olması nedeniyle tanga modelleri ön planda. Tanga seçiminde, ilk dikkat edilecek konuların başında renk uyumu geliyor. Tercih edilen giyim ürünü ince bir modelse tanganın rengi bununla uyumlu olmalıdır. Ek olarak, cildimize doğrudan temas eden bir ürün olmasından ötürü, tanga seçiminde yalnızca kaliteli kumaştan üretilmiş seçenekleri tercih etmeliyiz. Kalçanın tipine göre kesim olarak, tarz olarak tangalar, tüm detaylarıyla kadınlara hitap eden eşsiz bir iç giyim ürünü konsepti sunuyor.

Marks&Spencer sütyen ve tanga modelleri konusunda en iddialı seçenekleri, online satış mağazası üzerinde sunuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Çekirdek Kahve Granül Kahve Farkları başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ