Renkli Kadınlar

Yazın Bahçe Keyfi İçin 5 Parlak Fikir!

Yazın Bahçe Keyfi İçin 5 Parlak Fikir!
Haberi paylaşın...

Bahar geldi, artık balkonlar, bahçelerde keyif yapma zamanı. İşte size bahçede geçireceğiniz zamanı daha keyifli hale getirmek için birkaç öneri…

Havalar ısınınca bahçe keyfi yapmak hemen hemen herkesin yegâne hayali… Bir barbekü keyfi, ayaklarını uzatıp temiz havayı soluyarak içilen  çay veya sabah kahvaltılarının temiz havad yapılması… İşte bunun için keyfinizi daha da katlayacak birkaç önerimiz var.

Masanızı veya etrafınızdaki alanı süsleyin.

Kahvaltılarda masaya koyulacak canlı çiçekler, tabakların daha renkli ve desenli kullanılması, balkonunuza veya terasınıza birçok sanki çiçekleriyle süslemeler yapılması keyfinizi daha da artıracak ayrıca içinizi açacaktır.

Bahçeyi bol bol sulayıp hem bitkiler hem de sebzeler ile zenginleştirin.

Bahçenin bakımı için birisini tutabileceğiniz gibi özellikle kendinizin ilgilenmesi ve aile fertleriyle dönüşümlü olarak bahçenin güzelleştirilmesi hem stresinizi alacak hem de mükemmel bir görünüme sahip bir bahçe elde etmenizi sağlayacak. Hem
de hiç birisinden çok ekmek orunda değilsiniz. 3-4 kök domates küçücük bir alanda maydanoz, bir tane elma bir tane limon ağacı, 2-3 kök salatalık güzellik için yeterde artar. Bol bol sulamayı unutmayın.

Klasik ürünler yerine farklı ürünleri bir arada kullanmaya çalışın… 

Her zaman kullandığınız ürünlerdense renkli, ahşap ve bambu ağırlıklı ürünler tercih edebilir, bahçe mobilyaları, bahçe masaları, kilim ya da renkli masa ürtüsü gibi ürünlerle ortama daha sıcak bir hava verecektir.

İçinde bulunduğunuz alanın boyutlarına göre objeler seçin.

Bahçeniz büyükse renkli bahçe salıncağı ortama çok sevimli bir hava katacağı gibi gelenlerin de keyifli zaman geçirmesini sağlar. Bahçe salıncağı gibi bir alanınız yoksa daha minik objeler tercih edebilirsiniz.  Çok büyük alanlar için büyük birçok obje kullanabileceğiniz gibi daha çok koltuk gruplarıyla ortamı destekleyip objeleri küçük küçük de tutabilirsiniz. Öte yandan daha dar alanlar için koltuk yerine  şık küçük sandalyeler ile dekorasyon yapılıp. 1-2 adet büyük obje ile alanı daha minimalist bırakabilirsiniz.

Plastik sandalyelerden uzaklaşarak bambu takımlara yönelin.

Bahçe mobilyası bahçeleri tabii ki güzelleştiriyor. Belki bambu takımlar oldukça biraz daha pahalı olabilir. Fakat kış boyunca bunun için birikim yapıp yaza girerken güzel bir bambu takım alabilirsiniz. Doğal bir ürün olan bambu hem görüntüsü ile hem de rahatlığıyla keyfinize keyif katacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ