Yüzdeki İfadeyi En Doğru Yansıtacak Medikal Estetik Trendleri

Yüzdeki İfadeyi En Doğru Yansıtacak Medikal Estetik Trendleri
Haberi paylaşın...

Yüzdeki  ifadeyi en doğru yansıtacak medikal estetik trendleri. Zamanında yapılacak uygulamalar ve küçük dokunuşlarla kendimizin en iyi haline ulaşmanın bir hayal olmadığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Saltat, “Hepimiz her koşulda kendimizin en iyi halinde olmayı çok önemsiyoruz. İşte bu noktada karşımıza medikal estetikteki yeni trendler çıkıyor” dedi.

Yüzdeki İfadeyi En Doğru Yansıtacak Medikal Estetik Trendleri

Şartlar ne olursa olsun, aynaya baktığımızda kendimizi iyi hissetmemiz çok kıymetli. Hepimiz, gördüğümüz yansımanın o an hissettiğimiz duyguları tam anlamıyla ifade etmesini istiyoruz. Çok enerjik ya da mutlu hissettiğimiz bir anda yorgun ve mutsuz bir ifade ile karşılaşıyorsak işte o zaman içsel bir çatışmaya hapsoluyoruz ve aklımıza o soru geliyor, “Kendimin en iyi halinde görünmek için ne yapmalıyım?”

yuzdeki-ifadeyi-en-dogru-yansitacak-medikal-estetik-trendleri

Dr. Ayşegül Saltat

Küçük Bir Dokunuş platformuna özel açıklamalarda bulunan ve bu sorunun yanıtının duygusal ihtiyaçlarımıza odaklanmaktan geçtiğini belirten Dr. Ayşegül Saltat, “Medikal estetik uygulamalarında yeni trend duygusal ihtiyaçları belirlemek. Tüm dünyada kabul gören Güzelliğin Kodları yaklaşımı da duygusal beklentileri merkeze alarak kişiyi kendisinin en iyi haline ulaştırmaya odaklanıyor” dedi.

Güzelliğin Kodları ile yüzün duygusal mimarisi oluşturuluyor

Dr. Ayşegül Saltat, Güzelliğin Kodları ile yüzün 7 noktaya ayrıldığını ve belirli kısımlara yapılan uygulamalarla yüzün mimarisinin oluşturulduğunu belirterek, “Kişiye özel olarak ve kişinin duygusal ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uygulanan bu yaklaşım; çene, çene çizgisi, alın, kaş ve dudaklar olmak üzere tüm yüzü kapsayarak medikal estetiğin kullanım şeklini geliştiriyor” diye konuştu.

Alt yüz ve çene hattı, yüzün genel ifadesini değiştiriyor

Kadınların medikal estetik kararında önceliklerinin başında nasıl hissediyorsa öyle görünmek olduğunun altını çizen Saltat, “Kendimizde memnun olmadığımız unsurların psikolojik temeline indiğimizde sonuçlar daha memnun edici hale geliyor. Özellikle alt yüz ve çene hattı bölgesindeki yeni trendler yüzün bütünüyle ve ifadesiyle çok ilişkili. Bu nedenle medikal estetik kararında yüze bir bütün olarak bakılmalı” dedi.

Ön çenenin, arka çene köşesindeki açının ve ikisini birbirine bağlayan hattın iyileştirilmesiyle daha net ve keskin bir kontur elde edilebildiğine dikkat çeken Saltat, bu bölgeye yapılan müdahaleler ile gıdı görünümünün azaltılabildiğine, çene hattındaki yaşa bağlı sarkmaların ortadan kaldırılabildiğine ve yüzün alt bölgesinin belirginleşmesi sayesinde daha ince ve genç bir görünüm yakalanabildiğini belirtti.

Küçük Bir Dokunuş Hakkında:

Bir Abbvie şirketi olan Allergan Aesthetics, alanında öncü ürünler ve markalar geliştiren, üreten ve paydaşların hizmetine sunan, dünyanın en büyük ve en yüksek donanımlı medikal estetik şirketlerinden biridir.

Allergan Aesthetics’in medikal estetik alanında tüketici iletişim markası olan Küçük Bir Dokunuş; estetik uygulamaları konusunda tüketicilerin doğru, bilimsel, objektif bilgiye ulaşmaları amacı ile farklı iletişim kanallarını kullanarak farkındalık yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Topuklu Ayakkabı Giyenlere 15 Uzman Öğüdü... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ