Renkli Kadınlar

2016 Yılı Anneler Günü Ne Zaman? Neler Alınabilir?

2016 Yılı Anneler Günü Ne Zaman? Neler Alınabilir?
Haberi paylaşın...

2016 Yılı Anneler Günü Ne Zaman? Neler Alınabilir?

2016 Yılı Anneler Günü Ne Zaman?

Özellikle son 1 haftadır insanların en çok birbirine sorduğu sorulardan biri, Anneler Günü’ nün ne zaman olduğu. Evet, anneler günü için geri sayım başladı. 2016 yılı için Anneler Günü 8 Mayıs pazar gününe denk geliyor. Peki bu özel günde anneler için neler yapılabilir?

Anneler günü bilindiği gibi her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanıyor. Tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan bu özel günde, farklı hediyeler ve armağanlar verilir. Bu özel günde anneleri onurlandırmak, onların yanında olduğumuzu belirtmek çok önemlidir. 

anneler-günü-hediye

Anneler günü aslında Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki bir çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başladı. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.  ABD’ de ise Anna Jarvis’ in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Anneler Gününde Ne gibi Hediyeler Alınabilir?

Hiçbir hediye bir anneyi çocuklarının ona karşı ilgisi ve sevgisi kadar mutlu edemez. Ama yinede Anneler gününde alınabilecek hediyeler arasında tabi ki ilk olarak çiçek gelir. Mağaza mağaza gezip hediye aramak yerine verebileceğiniz küçük bir çiçek annenizi mutlu edecektir. Bunun dışında el yapımı hediyeler, kişiye özel yapılan annenizin adını taşıyan biblolar alınabilir. Özel kutu çikolata, küçük ev aletleri, belki bir derin dondurucu alarak bu özel günü geçirebilirsiniz. 

Bir parfüm, mutfak önlüğü(annenizin ismi ve özel bir yazı ile), yılın annesi ödüllü biblo, baharatlık setleri, özel yazılı bardak kupa, fotoğraflı çerçeve gibi hediyelerde alabilirsiniz. 

Peki Bu Özel Günde Hediyeye Hangi Notlar Ve Şiirler Yazılabilir?

Hediyeyi aldınız. Peki bu özel hediyeye nasıl bir not yazacaksınız? Şiir mi? Yoksa özel bir not mu? Anneler gününe özel şiirler ve notlar için aşağıdaki önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Anneler Gününe Özel Şiirler

Annem

Annemi ben çok severim,
Melek annem, güzel annem,
Üzülmesin sakın derim
Melek annem, güzel annem.

İyi doğru sözler onda,
Şefkat dolu gözler onda,
Sevgi, ışık var yolunda,
Melek annem, güzel annem.

Anne yüzü ne asil yüz,
Anne gözü ne derin göz,
Anne özü, pırlanta öz,
Melek annem, güzel annem.

O gülerse çağlayanım,
O ağlarsa ağlayanım,
Ona gönül bağlayanım;
Melek annem, güzel annem

Anneler Günün Kutlu Olsun

Sevinçte, üzüntüde,
Hep yanimdasin
Kiyamassin bana,
Anneler günün kutlu olsun

Sadece birgün değil
Hergün aklimdasin
Çikmayacaksin aklimdan
Anneler günün kutlu olsun

 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ