Sevginin günü olur mu?

Doga Sayginer

Doga Sayginer

Yol gösterilmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yaşadığınız zorluklarla yalnız yüzleşmeniz gerekmediğini söylemek için buradayım. Bana hemen ulaşın ve iyileşmeye başlayın. instagram: astro.cupido
Haberi paylaşın...
Eveeet,  herkes için ayrı bir dert olan sevgililer günü geldi. Olan için dert, olmayan için de dert, ama adını koyamadıkları bir ilişkisi olanlar için de apayrı bir dert.
Bugünü, Sevgililer Gününü, çok metasal, çok kapitalist buluyorum  diyenlerin bile; yılların kendilerine empoze ettiği kök düşüncelerden, algılardan, hediye paketleri ve çiçek imgelerinden kendilerini kurtarmalarına imkan yok gibi. Bugün astrolojik sembol olarak herkesin hemfikir olabileceği gibi Venüs e yakışır. Eh kitabı da var Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten.. Bugün sizlerle burç astrolojisine, venüse göre parfüm seçin, hediye seçin gibi günümüzde her yerden bilgi bombardımanına tutulduğumuz bilgilere itibar etmeli misiniz ? etmemeli misiniz ? o konuyu öncelikle birlikte düşüneceğiz.
Bazen yorumları okursunuz ; Venüs Koç’ta şu özellikler vardır, Venüs Balık aşk kadınıdır, Venüs’ün akrepteyse yandın bittin mahvoldun falan filanlar. Elbette temel nosyon kökenlerde aynı kalır o en derindeki tını elbette her burca ayrı ayrı sinecektir ama farklı aromalar ? Astroloji dilinde ki çoğunuz bu dile öyle böyle aşinasınız,  venüsünüzün farklı gezegenlerle kavuşumu, diğer gezegenlerle yaptığı açılar, hangi açıları hangi gezegenlerle yaptıklarına göre yorumlar değişiklik gösterecektir. Bu nedenle burç astroloji okumalarınızda size uymayan, çok ters olan yorumlarla da karşılaştığınızda bu durumu doğal kabul edin, bu sizin venüsünüzün tam tanımı olmayacaktır.
Venüs, ne güzel bir enerjidir, aşktır, ilişkilerdir, değerlerimizdir ki en başta kendimize nasıl değer verdiğimizi açıklar. Neleri sevdiğimizi nelerden hoşlandığımızı kulağımıza fısıldar. Parayla kurduğumuz ilişkidir, cebimizdeki nakittir  ve paraya ilişkin  tutumlarımızı nasıl harcadığımızı, nelere yatırım yapmaktan hoşlandığımızı kısaca nelere para harcadığımızın ipuçlarını verir.
Haritada da sevdiği evler, ortaklık kurmaktan hoşlandığı gezegenler olduğu gibi sert bir açı yaptığında bir takım negatiflikleri alabileceği gezegenler, de var. Bu nedenle venüsünüzü sadece burca bakarak değerlendirmek sizi yanıltabilir. Tabi ki okuyun yazının başında da ifade ettiğim gibi temel nosyonda büyük ölçüde aynı kalacaktır ama aromalarda farklılıklar olabilecektir. Örneğin venüsünüz diyelim ki toprak  burçlarından birindeyse toprak elementi Venüsün köklerindedir. Venüsünüz bu durumda  daha somut ve belki de  pratik bir venüs olacaktır. Kişiye göre nüanslar değişse de ya da burçlara göre bazı özellikler farklı olsada toprak elementindeki venüs için istikrar ve güven duygusu önemli olacaktır. Şimdi demelisiniz herkes için önemli kim istemez ama bazı insanlar daha yoğun isterler, daha fazla  ihtiyaç duyarlar , kastım o aslında. Hepimiz mutlu olacağız, seveceğiz, hayattan keyif alacağız ama hepimiz farklı aromalarda.
Hepimize, dünyadaki tüm canlılara, toprak anaya gökyüzüne sevgi dolu günler diliyorum..
Sevgilerimle

Bir önceki yazımız olan 2021 Aralık Ayı Burç Yorumları: Olaylar Hızlanıyor... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ