Renkli Kadınlar

Kalıcı Makyaj Kaşları Dökebilir

Kalıcı Makyaj Kaşları Dökebilir
Haberi paylaşın...

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Alper Tuncel, son yıllarda çok yaygınlaşan kalıcı makyaj kaş uygulamasının sakıncalarını belirterek kaş ekimi ile ilgili merak edilenleri anlattı…

Kalıcı makyaj kaşlarda dökülmeye neden olur mu ?

Kaş bölgesinde kıl kökleri çok derin olmadığından dolayı bu bölgede yapılacak olan kalıcı makyaj kıl köklerine zarar vermektedir. Kaş bölgesine yapılan kalıcı makyaj sırasında, bölgeye verilecek olan kimyasal madde burada bulunan kaş köklerinin beslenmesine zarar verir. Bu nedenle kalıcı makyaj yapanların çoğu kaşlarının dökülmesinde şikayetçi olmaktadırlar.

Dr. Alper Tuncel

Kalıcı makyajda yapay bir görünüm söz konusu mudur?

Kalıcı makyajın en büyük sorunlarından birisi yapay bir görünümü olmasıdır. Bu görünüm kişide estetik kaygıların oluşmasına neden olacaktır. Kişi sosyal ortamda yada iş yaşantısında kaşlarının görünümü nedeni ile daha çekingen bir havaya girecektir. Bu kaygıları olan bir çok hasta kaş ekimine dönmektedir.

KAŞ EKİMİ İLE DOĞAL GÖRÜNÜM

Kalıcı makyajın üzerine kaş ekimi yapılır mı ?

Kalıcı makyajın suni görünümünden memnun olmayan hastalar çözümü kaş ekimi yönteminde aramaktadır. Kalıcı makyaj üzerine yapılan kaş ekimi uygulaması ile doğal bir görünüm sağlanarak suni görünümde azalma gerçekleştirilebilir.

Yapılan makyaj sonrası zamanla solma yaşanır mı ?

Kalıcı makyaj uygulaması bir dövme işlemidir. Nasıl ki diğer dövmelerde zamanla bir solma meydana geliyorsa kalıcı makyajda da bu durum aynıdır ve zamanla solma meydana gelecektir. Burada meydana gelecek olan solma biraz kullanılan malzemeye ve birazda kişinin vücut yapısına da bağlıdır. Bu konuda internetteki kalıcı makyaj fotoğraflarını incelerseniz farkı göreceksinizdir.

Kalıcı makyaj renk değiştirir mi ?

Kalıcı makyajın renk değiştirmesi zamanla solmasından kaynaklıdır. Yukarıdaki soruda belirttiğimiz gibi kalıcı makyaj zamanla solar ve sonuç olarak renk değişikliği gerçekleşmiş olur.

Kalıcı makyaj nasıl kapatılır?

Zamanla kalıcı makyajın suni görünümünden sıkılanlar ve bu konuda estetik kaygılar yaşayanlar daha doğal bir görünüme kavuşmak için kaş ekimini tercih ediyor. Fakat kalıcı makyaj uygulamasını sildirebilmek ise o kadar da kolay değil.. Tıpkı dövme işlemi gibi kalıcı makyaj da lazer yöntemi ile silinebilmektedir. Her ne kadar iz kalmıyor dense de lazerle silinen kalıcı makyaj mutlaka yanık izi bırakmaktadır. Bu işin tek kamufle yöntemi yine kaş ekimidir. Kalıcı makyaj uygulamalarını sildirmenin bir diğer yolu da ilaçla sildirme rejuvi yöntemidir.

Kalıcı makyaj yaptıranlar daha sonra neden kaş ekimi uygulamasına dönüyor?

– Kalıcı makyajın suni bir görünümü vardır. Bu görünüm zamanla estetik kaygıların oluşmasına neden olur. Ayrıca kalıcı makyaj üzerine yapılan kaş ekimi uygulaması ile daha doğal bir sonuç ortaya çıkacaktır. Bu durum ise daha seyrek bir ekim planlaması denektir.

– Kalıcı makyajın renk değiştirmesi yada solması kişide ciddi bir görünüm bozukluğuna neden olur. Bu durumda kamuflaj amaçlı olarak kaş ekimi uygulanır. Uygulanan kaş ekimi sayesinde kalıcı makyajın görünümü daha az olur.

– Kalıcı makyajın lazer ile silinmesi sonrasında deride bir yanık izi meydana gelir. Bu yanık izi yapılacak kaş ekimi ile görünmez hale getirilir.

Kaş ekimi ve kalıcı makyaj arasındaki farklar

Kaş bölge olarak insan yüzündeki en önemli görsel öğelerden biridir. Bu bölgede yaşanılan kayıplar yada dökülmeler bu bölgede kamuflaj uygulamasına gidilmesine neden olmaktadır. Zamanla popüler hale gelen kalıcı makyaj en çok bu bölgede gerçekleştirilir. Fakat kalıcı makyajın vermiş olduğu suni görünüm ise kişide estetik kaygıların oluşmasına neden olmaktadır. Kaş ekiminde meydana gelen yaygınlaşma ve bu alanda alınan son derece başarılı sonuçlar kişilerin kaş ekimine yönelmesine neden oldu. Hatta daha önceden kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştiren ve zamanla kalıcı makyajda oluşan solma,renk değiştirme,aşırı suni görünüm gibi sebepler kişilerin kaş ekimine dönmelerine neden oldu.

Kaş ekiminin kalıcı makyajdan bir çok üstünlüğü vardır. Bunlardan en belirgin olanları;

1- Kalıcı makyajda suni bir görünüm varken kaş ekiminde doğal bir görünüm elde edilir.

2- Kalıcı makyaj zamanla renk değiştirebilir yada solabilirken kaş ekiminin bir kez yapılması yeterli olacaktır.

3- Kalıcı makyaj yapılırken var olan kaşlara zarar verilmesine ve bu kaşların da dökülmesine sebep olurken kaş ekimi uygulamalarında var olan kaşlar desteklenir ve kesinlikle zarar görmezler.

4- Bu teknik bir dövme uygulamasıdır ve yok edilmesi çok zordur. Silinmesi durumunda deride kalıcı etkiler bırakır. Kaş ekimi ise normal kaş gibi alınabilir.

5- Uygulama zamanla renk değiştirir ve solarken kaş ekiminde doğallık ön plandadır. Renk sizin doğal renginizdir.

6- Kalıcı makyajda şekil değiştirilemez fakat kaş ekiminde doğal kaşınız gibi alınarak şekil verilebilir.

7- Kalıcı makyajı bir uzman yapmazken saç ekimi hastane koşullarında bir plastik cerrahi gözetiminde gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Sarkan Gıdıya Çözüm Önerileri... başlıklı yazımızda Dr. Bülent Cihantimur, gıdı sarkması ve Ultera hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ