Cildi Güzelleştiren Meyveler Hangileri?

Cildi Güzelleştiren Meyveler Hangileri?
Haberi paylaşın...

Bazı meyveler cilt için doğal yoldan güzelleştirmeyi sağlıyor.   Kivi kırışıklığı giderirken, kavun cilt kuruluğuna iyi geliyor.

 

Cildimiz en çok bakımı yapmamız gereken organımızdır. Bunun için canlı ve parlak cilde sahip olmak amacıyla hem içeriden hem de dışarıdan beslemeliyiz. Nemlendirici kullanmaya, ölü derilerden arındırmaya, yağlar ile bakım yapmaya dikkat ettiğimiz kadar içeriden de desteklemeliyiz ki vücudumuz da cildimize iyi baksın. Bunun için ilk önce bol bol su tüketmek gereklidir tabi ki. Günde 1,5-2 litrenin altına düşmeyen su tüketiminin yanı sıra tükettiğimiz besinlere de dikkat etmeliyiz. Bunun için basit şeker içeren ürünlerden, tuzlu tüketilen gıdalardan, yağlı besinlerden uzak durmalıyız. Yapamamamız gerekenlerin yanında bir de yapmamız gerekenler var elbette. Bunun içinde doğal sebze ve meyveler sayesinde de cildimizi çok daha güzel hale getirebiliriz.

Hemen hemen bütün meyveler sağlığa yararlıdır. Fakat sadece meyve ile de yaşamak yetmez. Ayrıca tükettiğimiz meyvelerin oranı da sağlık açısından önemlidir.

ELMA: Pek çok faydası olduğu bilinen elma, cilt için de şifalı bir meyve. İçerisinde A, B1, B2, C ve E vitaminleri sayesinde ciltteki pürüzleri yok eder, cildi sıkılaştırır, korur, gençleştirir. Bunun yanın sıra renksiz cilde renk katar.

KİRAZ: içerisindeki A, B1, B2, B6 ve C vitaminleri sayesinde yaşlanmayı geciktirir, hücre oluşumunu destekler, cildin sıkılaşmasını sağlar.

MUZ: B6 ve E vitamini ile cildi korur, yumuşatır ve cildi besler.

MANDALİNA: A ve C vitaminleri sayesinde cildi parlaklaştırır. Şeftali; A ve C vitaminleri ayrıca kalsiyum ve demir sayesinde cildi besler, yaşlanma belirtilerini geciktirir, saç ve tırnakları da güçlendirir.

KİVİ: C vitamini sayesinde kırışıklıkları önler kırışık oluşmasını geciktirir.

KAVUN: Cilt kuruluğunu giderir.

NAR: Cildi güzelleştirir, cildin hasar görmesini engeller, aknelere karşı savaşır, yaraların iyileşmesini hızlandırır.

AVOKADO: Kuru ciltleri nemlendirir.

PAPAYA: Yağlı ciltler için temizleyici özellik gösterir, cilt lekelerinin iyileşmesine mükemmel bir yardımcıdır, cilt renginin açılmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Yüz Yogası Yapın Kırışıklıklar Azalsın başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ