Renkli Kadınlar

En çok Oğlak, Koç, Terazi ve Yengeçler Etkilenecek!

En çok Oğlak, Koç, Terazi ve Yengeçler Etkilenecek!
Haberi paylaşın...

Astrolog Ayşegül Akşit, 29 yıl aradan sonra burç değiştiren Satürn’ün burçlara etkisini yazdı… “Karmanın efendisi, zamanın Tanrısı Satürn (Kronos), 20 Aralık’ta yöneticisi olduğu Oğlak burcuna  geçecek ve 2020’ye kadar da burada kalacak.”

 

Satürn’ün genel anlamıyla sorumluluk, öz disiplin, kısıtlama olduğu gibi  kontrol edici bir özelliği vardır. Jüpiter ne kadar genişletiyorsa Satürn o kadar kısıtlar. Bazı hallerde yani gölge tarafları kuşkucu, yıpratıcı, cimri ve zorlayıcı olabilir. Aynı zamanda analizci zekayı ön plana çıkarmak için bizi zorlar.

Satürn işleri kolaylaştırmayacağı gibi çalışmamıza hatta sıkı çalışmamızı söyler. Disiplin ve sorumluluk bu gezegen için önemlidir, Ayrıca öğretmendir, kafamıza vura vura öğretir.

2015 den bu güne kadar Yay burcundaki Satürn İnançlarımızı ve aşırılıklarımızı kontrol etmeye ve denetlemeye özellikle Yay burçları başta olmak üzere, İkizler, Balık, Başaklar da baskı bu baskıyı hissetti. Şimdiden sonra ise güçlü olduğu Oğlak burcunda seyrine hazırlanıyor. Gerçekçi düşünmeye haritalarınızın hangi alanına denk geliyorsa o alanı etkilemesi bir yana genel olarak hepimizi etkileyeceği alanlar var.

Önemli değişimler bizi bekliyor. En önemlisi ekonomik olarak hepimizin zorlanacağı kendimizi sırlamak zorunda kalacağımız bir dönem. Şimdiye kadar maneviyatın ön planda olduğu durumlarda artık realitenin ve maddeselliğin ön plana çıkacağı bir gerçek, bu nedenle harcamalarımızın sınırlanması gerektiği bir döneme giriyoruz. Ekonomik olarak ister istemez kendimizi kısıtlayarak, para biriktirmek ve mantığımızı kullanarak yatırım yapmak isteyeceğiz.

Deprem riskinin artacağı bu dönemde, Satürn oğlak, toprakla ilişkilendirildiği için bu koşullarda doğayı zorlayacağı gibi ülke olarak da sınırlarımız konusunda ve komşularımız konusunda sorumluluklarımız değişecek.

Ancak kariyer tercihlerimizi, hedeflerimizi iyi belirlersek ve bunalmaz sonuna kadar gidersek Satürn bize ödülünü verecektir. Satürn bize kolay yolu değil çetrefilli ve zor yoldan başarıyı verecek ve artık ayaklarımızın yere basması ve olgunlaşmamız gereken bir dönemde olduğumuzu hatırlatacaktır. Çalışmayı sevenler için verimli bir süreç geçecek. Doğruluk ve dürüstlük ve söylediklerimizin arkasında durma zamanı.

İlişkilerde ise daha mantıklı şimdiye kadar karar veremediğimiz konular noktasında karar almaya zorlanacağız. Duygusal değil de mantıksal davranacağız.

Karmanın efendisi, zamanın Tanrısı Satürn (Kronos), 20 Aralık’ta yöneticisi olduğu Oğlak burcuna  geçecek ve 2020’ye kadar da burada kalacak. Bu transitten Oğlaklar başta olmak üzere, Yengeçler, Koç ve Teraziler daha fazla etkilenecek. Zihinsel stresimizin artacağı bu dönemde düzenli spor yapmak  iyi gelecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Yeniayın Mesajı: Öldürmeyen Zehir Güçlendirir" başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ