Renkli Kadınlar

Eski Yüklerden Kurtulmak İçin Bağ Kesme Meditasyonu!

Ozgur Pınar Işık

Ozgur Pınar Işık

Haberi paylaşın...

Hayatımızdaki insanlarla yaşadığımız olaylar, onlarla aramızda gözlerimizle göremediğimiz eterik kordon bağları oluşturur. Bağ Kesme Meditasyonu, bu bağları temizlemek, hem onlarla ilişkilerimizin bozulmasını, hem de kendi enerji alanımızın negatif enerjilerle dolmasını engeller.

Çok duyduğumuz bağ kesme meditasyonu nedir? Bağ kesmek, yaygın bilinen, okullarda öğretilen bir bilgi olmadığından çoğumuzun başta bunu algılaması biraz zor olur. Ancak şöyle düşünebiliriz; hayatta her şey enerjiden oluşmaktadır ve bizim sahip olduğumuz enerji, sözlerimizi, tavırlarımızı yani farkında olmadan tüm yaşamımızı etkiler.

Neşeli bir şekilde ve pozitif uyandığımızda başınıza gelen tersliklere gülüp geçebilir ve kendinizi bunların üstesinden gelebilecek kadar güçlü hissederken, mutsuz ve depresif uyandığımızda her şeye karşı nasıl tahammülsüz olabileceğimizi düşünün.

Nasıl sağlıklı beslenmek fiziki bedenimizin sağlıklı olmasını sağlarsa, Bağ kesme yani enerji alanımızı temizleme çalışmaları da bizim temiz ve güçlü bir enerji alanına sahip olmamızı ve hayatın içinde güçlü bir şekilde var olmamızı sağlar.

Bağ Kesme Meditasyonu Nasıl Yapılır?

Daha önce bağ kesme çalışması yapmadıysanız size şu şekilde başlamanızı öneririm. Aklınıza gelen ilk on kişiyi bir kağıda yazın. Bu kişiler sizin hayatınızda en çok enerji iletişimi kurduğunuz kişilerdir. Bağ kesme meditasyonu  çalışmalarına bu 10 kişiyle başlayabilirsiniz. Spora ve yemek yemeye nasıl vakit ayırıyorsak enerjimizi düşük hissettiğimiz her an kendimize ufak bir zaman ayırarak bu insanlarla bağımızı kesmek enerjimizi yükseltecek ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacaktır.

Bu kişiler dışında iş yerinde, otobüste, arkadaş veya aile çevresinde, hatta markette arkanızdaki bayan ya da kasiyere kızdığınız zaman bile derin bir nefes alıp gözlerinizi kapatarak bir bağ kesme çalışması yapabilir, o kişileri hemen orada affederek negatif enerjiyi hemen temizleyebilir ve hayatınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Ne demiş atalarımız?
Keskin sirke küpüne zarar.

Aşağıda hissettiğimiz duyguların vücudumuzda hangi bölgelerde hissedildiğini görüyorsunuz.

İçimizde tuttuğumuz kin, öfke, kıskançlık, korku, affetmeme gibi negatif duygular bunları hissettiğimiz kişilere değil ancak bize zarar verirler. Bu nedenle geçmişe takılmadan ve gelecekle ilgili endişe duymadan özgürce içinde bulunduğunuz anı yaşayabilmek için ilk yapmanız gereken Bağ Temizliği Çalışmasıdır.

Peki nedir bu Bağ Kesme Çalışması?

Bu meditasyonda temel mantık negatif duygularımızı temizlemek ve affetmektir. Affetmek önce bizi özgürleştirir.

Sakin bir yerde rahat bir pozisyonda oturarak gözlerinizi kapatın. Burundan nefes alıp burundan vererek rahatlayın ve zihninizde bağ kestiğiniz kişiyi canlandırın. Sizi en sevdiğiniz haliyle gülümseyerek seyrediyor olsun. Çalışma boyunca burnunuzdan nefesler almaya ve vermeye devam edin. Ona içten bir şekilde onu sevdiğinizi söyleyin. “Sevgili (anne, baba, arkadaş…) bana bilmediğim bir yüzümü gösterdiğin için teşekkür ederim. Benim artık bu yüze ihtiyacım kalmadı. Paylaştığımız her güzel şey için teşekkür ediyorum. Seni de kendimi de affediyorum.”  Zihninizde ikinizin arasında uzanan istediğiniz renk ve şekilde bir kordon bağı hayal edin.
Bu kordonu ister makasla, ister ışın kılıcıyla, isterseniz elektrikli testereyle kesin 🙂 

Yeter ki o bağı tamamen kestiğinizi hissedin. Bunu yaptıktan sonra o kişiyi sevdiğinizi söyleyerek gitmesine izin verin ve gözlerinizi açın.
Bağ kesme çalışmalarınızda, Baba: Bolluk & bereket, rızk ve para, Anne: Duygusal hayat, yaratım, sevgi ve şefkat kapısıdır. 
Şifa olsun, sevgiler
Özgür Pınar Işık

Bir önceki yazımız olan Yaşlı Gösteren 10 Makyaj Hatası! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ