Renkli Kadınlar

Evlilikte Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı? Cinsel Yaşamı Renklendirmenin Sırları Nelerdir?

Evlilikte Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı? Cinsel Yaşamı Renklendirmenin Sırları Nelerdir?
Haberi paylaşın...

Evlilikte Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı?

Cinselliğin en çok konuşulduğu ve en çok gündemde olduğu şu dönemde dahi insanlar bazı cinsel problemlerine çözüm bulamıyor. Cinsellik her ne kadar gündemde yoğun şekilde yer alsa da bazı tabu olarak görülen şeyler sorunların çözülmesine engel olabiliyor.

Mutlu bir evlilik için cinsellik oldukça önemli olsa da, ülkemizde cinsel hayatı aktif şekilde devam eden her on insandan sekizi belli dönemlerde cinsel işlev sorunu yaşayabiliyor. Birbirine dokunma, temas kurma gibi sorunlar yaşayan çiftler evlilikleri boyunca daha bir çok sorunla karşılaşabiliyor.

Çözülemeyen cinsel dürtüler ise kendini farklı yönlerden deşifre eder. Bu, evlilik ve çift ilişkilerinde birçok sorunun ana sebebi olabilir. Arkadaşlık ilişkilerinde duygusal ve entelektüel yakınlık vardır, buna cinsellik eklendiğinde bu arkadaşlık ilişkisinden çok farklı bir yakınlığı beraberinde getirir. Bu nedenle kadın ve erkeği çift yapan aradaki cinsellik olup, yakın ilişkilerin çoğunda aşk biter ve yerini sevgi almaya başlar. Bu sevgi olgunlaştıkça seks anlamlı bir şekilde devam eder. Ama seksin yoğunluğu ve çeşitliliği zaman zaman farklılık gösterir.

cinsel-sorunlar

Cinsel Birlikteliğin Azalmasındaki Sebepler Nelerdir?

Çiftlerde cinsel isteğin azalmasındaki sebepler farklı şekilde kendini gösterebilir. Bunların en önemlilerini psikolojik ve fiziksel olarak ayırabiliriz. Çiftler, cinsel arzularını canlandıramazlarsa birbirlerinden uzaklaşabilirler veya kopabilirler. Fiziksel sebep olarak, erkeklerde kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı, testosteron hormonunda azalma, travmalar gibi hastalıklar ve boşalma ve sertleşme bozuklukları buna örnektir. Kadınlarda ise mantar hastalığı, genital organ siğilleri, genital organ cerrahi operasyonları, vajinal kuruluk, menopoz, vajinal şekil bozuklukları örnek gösterilebilir.

Psikolojik olarak ise stres, kişisel sorunlar, beden algısı ile ilgili kaygılar, depresyon çiftlerin cinsel isteğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunların dışında, vajinismus ve erken boşalma, hem kadının hem de erkeğin cinsel isteğini olumsuz yönde etkileyebilir.

cinsel-mutluluk

Evlilikte Cinsel Yaşamı Renklendirmenin Sırları 

Evlilik süresi boyunca kadın ile erkek arasında yaşanan aşk ve ilişkiler farklı boyutlarda heyecanlı bir hal alabilir. Çiftlerin evlilik boyunca birbirlerinden sıkılmaları ve cinsel bazı sıkıntılar yaşaması doğaldır. Peki, tüm bu problemleri çözmenin bir yolu var mıdır?

Cinsel yaşamı renklendirmenin ve evliliği daha çok heyecanlandırmanın bir numaralı formülü “konuşmak”tır. Sıradanlaşan cinsel yaşamı partnerinizle sohbet ederek kolay ve keyifli yolları birlikte keşfedebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Sıradan Gelen Erkek Cümleleri başlıklı yazımızda Erkeklerin Klasik Sözleri, Erkeklerin Yalan Söylemesi ve Erkeklerin Yalanını Nasıl Anlarız hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ