Renkli Kadınlar

Farklı şehirlerdeki 12 Kadından Yasemin Kokusu…

Farklı şehirlerdeki 12 Kadından Yasemin Kokusu…
Haberi paylaşın...

Farklı şehirlerden farklı mesleklerden 12 kadın ortak olarak Yasemin Kokusu adlı kitabı çıkardı. Kitabın  yazar payı ise  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlandı.

“Hayalinde yaşattığı duyguyu, düşünceyi, yaşamı okura aktarmayı başaran kişiye yazar denir, diyerek yola çıktık” diyen 12 kadın, Yasemin Kokusu adlı kitabı çıkardı.

İstanbul İşletme Enstitüsü Yaratıcı Yazarlık Atölyelerinde, Kitap Editörü/ Yazar Yasemin Nâsır Erbek önderliğinde, farklı şehirlerden, farklı mesleklerden; gönlünde yazma tutkusu olan on iki kadın bir kitap yazma hayaliyle buluştu. Kitapta Şeniz Karademir, Seda Birinci, Yücel Cüre Emren, Şahizer Senem Telli, Deniz Eyüpler, Ahter Özsoy, Işıl Anıl Kuşçu, Simge Eroğlu, Ayşe Demirtaş, Meryem Arpat, Funda Can ve İrem Erdem’in öyküleri yer alıyor.

Kitabın yazarları yaptıkları açıklamada şunları söylüyor:

Yazarak birçok hayata dokunabileceğimizi fark ettik. Yazmanın yaydığı titreşimin, enerji alanının bizi bir şifaya ulaştırabileceğine inandık. Gerçek yaşam hikâyelerinde var olan o karanlık tünellerin ucundaki ışığı, umudu görmelerini amaçladık. Hikâyelerimizin yazım aşaması bitip kitap haline geldiğinde hocamız ve on iki arkadaşımızla birlikte kitap yazar paylarını almayarak bir derneğe bağışlamayı düşündük ve bu ekip çalışmamızı bir sosyal sorumluluk projesi haline getirerek taçlandırdık.

Projenin çıkış amacı, hareket kabiliyeti sınırlı ancak hayalleri, umutları, hedef ve beklentileri yüksek bedensel engelli çocuklarımızın, gençlerimizin hayatlarına katkı sağlayabilmek, farkındalık yaratmaktı. Kitabımızın basım aşamasında, bu alanda birçok başarıya imza atmış Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile yollarımız kesişti. Dernek aracılığı ile kitap gelirinin birçok kişinin yaşamında bir nebze dahi olsa farklılık yaratacağının huzuru ile yazma serüvenimize devam ettik. Biliyoruz ki bu bir başlangıç, birbirinden kıymetli hikâyeleri yazmaya devam edeceğiz.”

Bir önceki yazımız olan Çok Amaçlı Dolaplar Arasında Oyuncak Dolabı Fiyatları başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ