Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Hakkari’de Yüz Güldüren Etkinlik!

Hakkari’de Yüz Güldüren Etkinlik!

Hakkari’de insanların hayatını zenginleştirecek etkinlikler yapmayı amaçlayarak kurulan Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, ilk etkinliğinde “Anne Çocuk Sanat Atölyesi” gerçekleştirdi.

Hakkari’de yeni kurulan Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından açık havada düzenlenen “Anne-Çocuk Sanat Atölyesi”nde çocuklar eğlendi. Pandemi nedeniyle evden çıkamayan çocukların sanatsal faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacıyla Hakkari Kent Park’ta gerçekleştirilen etkinlik oldukça ilgi gördü. Aileleriyle etkinliğe katılan çocuklar, masalarda müzik eşliğinde resim çizdi, kağıt hamurdan maske, kukla ve ritim çalışmaları yaptı.

Etkinliğe aileleriyle katılan çocuklar, müzik eşliğinde resim çizdi, kağıt hamurdan maske, kukla ve ritim çalışması yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri de çocukların çalışmalarına eşlik ederek kek ve meyve suyu dağıtarak değişik oyunlarına eşlik etti.

Katarsis Kültür Sanat Derneği Başkanı Firdevs Sağlam

Üç akademisyen iki öğretmen ve iki serbest meslekten kişinin girişimiyle kurulan derneğin başkanı Hakkari  Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Firdevs Sağlam, pandemi nedeniyle birçok etkinliğin yapılamadığını belirterek şunları söyledi:

“Biz de alternatif olarak açık havada sanat atölyeleri kurduk. Bu bir ilk oldu. Buna benzer etkinliklere artırmak gerekir. Burada anne ve çocukların beraber çalışabileceği, üretebileceği bir alan oluşturduk. Atölye çalışmalarının içinde kukla yapımı, kağıt hamurundan maske, ritim ve resim çalışmaları var. Yarıyıl tatilinde çocuk ve annelerine yönelik sanatsal ve kültürel anlamda açık hava atölyesi kurarak bu etkinliği düzenledik. Desteklerinden dolayı Hakkari Valiliğine, İl Emniyet Müdürlüğüne, DAKA İl Müdürlüğüne, belediyeye çok teşekkür ederim.

YENİ YAŞAM ALANLARI AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

2021 yılında Hakkari merkezde kurulmuş olan derneğimiz kar amacı gütmeyen kamu yararına çalışan, toplumun farklı kesiminden insanlar için sanat, kültür eğitim ve spor gibi yaşamın temelinde yer alan konularda insanların hayatını zenginleştirecek, yeni yaşam alanları açmak için faaliyet ve etkinlikler yapan bir sivil toplum derneğidir. Dernek olarak hedefimiz Hakkari’de alanında uzmanlarla kültür sanat ve eğitimle ilgili konularda faaliyetler yapmak ve özellikle bu konulardaki faaliyetlere ulaşmada zorluk çeken toplumun farklı kesimlerinden insanlara ulaşmak, ulaştırmak.”

Bir önceki yazımız olan Bir Masal Okumak: Renkli Kadınların Renkli Çocukları... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM