Renkli Kadınlar

Hamile Kalamayan Çiftler İçin Öneriler

Hamile Kalamayan Çiftler İçin Öneriler
Haberi paylaşın...

Hamile Kalamayan Çiftler İçin Öneriler

Evlendikten sonra bir çok çift çocuk özlemi duyar. Bu insan ırkının en doğal içgüdülerinden biridir. Belli bir süre bu özleme karşılık bulamayan çiftler, sıkıntı ve problem yaşayabilir. Kusurun kimde olduğu tartışması en çıkmaz tartışmalardan biridir. Önemli olan burada bu sorunun çözümü konusunda çiftlerin birbirlerine karşı olan desteğidir. Çiftlerin ilk bir kaç yıl çocuğumuz olmasın diye aldıkları önlemler de ilerleyen yıllarda çocuklarının olmamasına neden olabilir. Peki çocuk olamama sorunu neden kaynaklanır? Bu sorunun sebepleri çocuklukta geçirilen rahatsızlıklar, zararlı beslenme, psikolojik rahatsızlıklar gibi hastalıklar neden olmakta. Tıbbın ne kadar ilerlediğini düşünsek te bazı eksikliklerinin olduğunu unutmamalıyız. Yanlış tedaviler, yanlış ilaç kullanımı bu sorunu daha da zorlu hale getirebilir.

Normal şartlarda çiftlerin korunmadıkları taktirde annenin ilk 1 yıl içerisinde hamile kalması beklenir. Bu oran %85 civarıdır. Hamile kalma aşamasında erkek hücrelerinin yumurtaya ulaşması gerekir. Eğer hamile kalınmazsa doktora başvurulması ve erken teşhis yapılması önemlidir.

Çiftler karı koca olarak tedavilere iştirak etmelidir. Bu noktada kişilerin doktorlarına karşı samimi olmaları, bir şey gizlememeleri çok önemlidir. Hormonal hastalıklar üreme organlarına etki ettiği için kontroller bütün vücuda yapılır. Eğer bir rahatsızlık çıkarsa tedavi öncesinde ortadan kaldırılır. Spermlerin yumurtaya ulaşmaması  bir sorun olarak değerlendirilir. Eğer tüpler kapalı, hasar görmüş veya yapışıksa cerrah tarafından düzeltilebilir. Bazı kişiler testlerinde problem çıkmamasına rağmen hamile kalamayabilir. İzah edilemeyen bu türde ilk önce aşılama tedavisi denenir. Bu tedavi başarılı olmaz ise tüp bebek yöntemine geçilebilir. 

Bir önceki yazımız olan Nasıl Hızlı Kilo Verilir? başlıklı yazımızda diyet listesi, Dukan Diyeti ve En Hızlı Kilo Verdiren Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ